Birželio 13 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pristatė kandidatus į naujos sudėties Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK). Nutarimo „Dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos sudarymo“ projektu Nr. XIIIP- 834 siūloma VRK pirmininke skirti Laurą Matjošaitytę.
Prisistatydama Seimui kandidatė pažymėjo, kad naujos sudėties VRK turėtų atsinaujinti ir tobulėti, institucijos veikloje turėtų atsirasti daugiau skaidrumo, viešumo.
„VRK veikla turi būti vykdoma kokybiškiau ir efektyviau; naudojama daugiau technologinių inovacijų;
didesnis dėmesys skiriamas pažangių, demokratinių Vakarų valstybių patirčiai ir tarptautinių organizacijų rekomendacijoms; kuriama nuolatinio tobulėjimo kultūra; didinamas visuomenės ir politinių partijų pasitikėjimas VRK; ieškoma optimaliausių būdų rinkimų procesų supaprastinimui. Turėtų būti stiprinamos pastangos visuomenės visapusiškam informavimui ir švietimui apie VRK priimamus sprendimus, jų priėmimo motyvus, vykstančius rinkimų procesus, balsavimo tvarką“, – sakė L. Matjošaitytė.
Pasak kandidatės, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas asmenims su negalia ir tautinėms mažumoms; būtina ieškoti būdų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje gyvenančių rinkėjų aktyvumo rinkimuose problemai spręsti; VRK turėtų aktyviau dalyvauti teikiant ir svarstant pasiūlymus dėl rinkimų įstatymų pakeitimo, naujovių rinkimų procese diegimo.
„Būtinos didesnės pastangos sprendžiant tokius rinkimų organizavimo klausimus kaip rinkėjų eilės rinkimų apylinkėse, greitas ir, svarbiausia, kokybiškas rinkimų rezultatų nustatymas ir paskelbimas, balsavimo patalpų pritaikymas rinkėjams su negalia“, – pažymėjo L. Matjošaitytė.
Teikiamu projektu Respublikos Prezidento siūlymu Vyriausiosios rinkimų komisijos nariais siūloma skirti Vincentą Vobolevičių ir Aistę Žilinskienę; teisingumo ministro siūlymu – Darijų Beinoravičių ir Svetlaną Misevičienę; Lietuvos teisininkų draugijos siūlymu – Svajonę Šaltauskienę ir Joną Udrį.
Parlamentinės partijos VRK nariais siūlo skirti: partijos „Tvarka ir teisingumas“ –Donatą Laurinavičių; Lietuvos socialdemokratų partija – Jūratę Lebedevienę; Liberalų sąjūdis – Maksimą Reznikovą; Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija – Vilių Semešką; Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjunga – Valdemar Urban; Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Jonę Valčiukienę.
Numatoma, kad prisiekus naujai sudarytos Vyriausiosios rinkimų komisijos nariams ir pirmininkui, pasibaigs Seimo 2012 m. birželio 14 d. sudarytos Vyriausiosios rinkimų komisijos įgaliojimai.
Išklausius pretendentės į komisijos pirmininkes prisistatymą ir atsakymus į Seimo narių klausimus, pagal patvirtintą grafiką vyks Seimo frakcijų susitikimai su kandidatais į VRK narius.
Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, projektą plenariniame posėdyje numatoma svarstyti ketvirtadienį, birželio 15 d.
Aistės Žilinskienės gyvenimo aprašymas
Darijaus Beinoravičiaus gyvenimo aprašymas
Donato Laurinavičiaus gyvenimo aprašymas
Jonės Valčiukienės gyvenimo aprašymas
Jūratės Lebedevienės gyvenimo aprašymas
Lauros Matjošaitytės gyvenimo aprašymas
Maksimo Reznikovo gyvenimo aprašymas
Svajonės Šaltauskienės gyvenimo aprašymas
Svetlanos Misevičienės gyvenimo aprašymas
Valdemaro Urban gyvenimo aprašymas
Į VRK pirmininkus būtina skirti visiškai naują žmogų, o ne iš buvusiųjų Vaigausko komisijoje, priešingu atveju rinkimai bus organizuojami taip, kaip iki šiol, skiriant komisijų pirmininkais Seimo partijų ir jų valdomų valstybės institucijų deleguotus asmenis, be to, ir toliau šie komisijų pirmininkai rinkimų dieną naudosis elektroniniais rinkėjų sąrašais ir taip turės galimybių gaminti Seimo partijas tenkinančius rinkimų rezultatus.
Iš neteisingų sąvokų įmanomas tik neteisingas mąstymas ir išvados.
Jeigu kaip ir įvyks, jei ši ponia taps pirmininke, kažkas visų pirma jai „ant pirštų” ar kitaip paprastai ir suprantamai išaiškinti, kas gali teisėtai vadintis Tautine mažuma, o kas SVETIMĄ antklodę ant savęs traukia… Jeigu ji atsisakys tai suprasti,jei savo kalbose ir toliau apsišaukėlius mažumomis vadins.
Didžiausia mūsų bėda, kad neturime jokių įrankių pareikalauti atsakomybės, paveikti ten, kur tik tautos nuomonė turi lemti, kad kai renkant, skiriant, patvirtinant kai kurių komisijų narius ir vadus, tauta, visuomeninės organizacijos neturi žodžio…