Šalies profesinės sąjungos prie vyriausybės surengė akciją „Reikalaujame atlyginimų didinimo, sveikų ir saugių darbo vietų“.
Maži darbo užmokesčiai ir nesąžiningas verslo pelno perskirstymas – nuolatinis Lietuvos skaudulys. Šalies bendrasis vidaus produktas auga, bet kone trečdalis lietuvių gyvena skurde. Didėjančios verslo pajamos mažai atsispindi darbuotojų atlyginimuose.
„Mes norime gero darbo užmokesčio, gerų, saugių darbo sąlygų. Kodėl vokiečių verslininkai randa pinigų algoms, o lietuviai neranda? Kodėl įmonių pelningumas didėjo 15 proc. praėjusiais metais, o darbuotojų atlyginimai – vidutiniškai 5-7 proc.? Jeigu liepos 1 d. įsigalios naujas Darbo kodeksas, ar tikrai padidės pas mus darbo užmokestis. Ar jūs tikite tuo? Atvirai pasakius, aš irgi nelabai tuo tikiu“, – kalbėjo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.
Dėl to Lietuvos profesinės sąjungos solidarizuojasi su Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) iniciatyva „Europai – reikia darbo užmokesčio didinimo. Laikas mūsų atsigavimui“.
Jau trylika metų Lietuva priklauso ES, bet vis dar negyvename kaip europiečiai. Darbuotojų išnaudojimas – kasdienė verslo praktika. Skaičiuojama, kad apie 40 proc. darbuotojų priversti dirbti viršvalandžius. Dar blogiau – su penktadaliu jų nėra sąžiningai atsiskaitoma, teigia profesinės sąjungos.
Minint Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną, profesinės sąjungos atkreipia dėmesį ir į darbo vietų saugumą. Deja, daug Lietuvos darbdavių į tai tebežiūri pro pirštus. Tenka konstatuoti, kad darbuotojų sauga ir gerovė nėra tarp jų prioritetų.