Lietuvos mokyklose startavo Lietuvos kino centro koordinuojamas pilotinis tarptautinis kino projektas „Kino klubas“. Išbandyti šią idėją panoro 120 mokyklų iš 43 Lietuvos miestų.
Kiekvienoje projekte dalyvaujančioje mokykloje kas savaitę rodomi filmai iš specialiai sudaryto filmų katalogo, o po peržiūrų rengiami filmų aptarimai. Mokykla, prisijungusi prie projekto interneto svetainės, gali pasirinkti jai įdomius filmus ir nemokamai bei legaliai rodyti juos moksleiviams.
„Vykdydami kino edukacijos projektus jaučiame vis didesnį Lietuvos mokyklų, mokytojų ir mokinių susidomėjimą kinu. Neabejodami ėmėmės „Kino klubo“ projekto ir esame maloniai nustebinti tokiu gausiu mokyklų įsitraukimu. Tai rodo, kad iki šiol vykdytos ir kitų organizacijų, ir mūsų centro edukacinės programos skatina dėmesį kinui, ugdo naujus žiūrovus“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.
Šio pilotinio projekto tikslas – suteikiant prieigą legaliai ir nemokamai žiūrėti lietuviškus bei užsienio filmus, skatinti mokyklas steigti kino klubus, pasiūlyti moksleiviams patrauklesnį būdą mokytis, per filmus pažįstant įvairiausių šalių kultūras, bei turiningesnį laisvalaikį, atrandant filmų įvairovę.
Kaip parodė moksleivių apklausos šalyse, kur šis projektas jau buvo įgyvendintas, dalyvaudami šioje veikloje moksleiviai jautėsi labiau motyvuoti mokytis, šis projektas paskatino noriau lankyti mokyklą, o kino klube jie pamatė filmus, kurių namuose ar kino teatre nebūtų žiūrėję. Priklausydami kino klubui ir reguliariai žiūrėdami filmus moksleiviai stiprina bendravimo gebėjimus, kritinį mąstymą, pasitikėjimą savimi.
Specialiai projektui parengtame filmų kataloge per 50 pavadinimų, tarp kurių ir lietuviški filmai. Katalogas sudarytas bendradarbiaujant su užsienio ir Lietuvos kino filmų platintojais, tarp jų „Acme Films“, „Prioro pramogos“, „Kino aljansas“ (festivalis „Scanorama“). Filmų katalogas patalpintas projektui sukurtoje specialioje interneto svetainėje.
Pilotinis kino projektas „Kino klubas“ yra tarptautinio projekto „Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas“ dalis. Jį įgyvendina Didžiosios Britanijos kino edukacijos organizacija „Film Literacy Europe“. Pirmajame projekte etape dalyvavo Ispanija, Kipras ir Rumunija, antrajame – Lietuva, Latvija ir Gruzija. Projekto partneris Barselonos Autonominis universitetas atlieka išsamias apklausas bei tyrimus vertinant projektą eigą ir rezultatus.