Jau daug metų Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės (LKVĮKR) folkloro ansamblis „Vilnelė“ kartu su įvairiais Lietuvos kariuomenės padaliniais nuolat švenčia ir rengia kalendorines šventes. Viena linksmiausių švenčių yra Užgavėnės. Darbo dienos metu ne visi „Vilnelės“ ansamblio nariai gali palikti savo darbo vietą, tai jau ne pirmą kartą kolektyvui draugiškai talkininkauja LKVĮKR meno kolektyvai „Neris“ ir „Vingrė“. Bet šventė nebūtų tokia puiki, jeigu ji nebūtų gerose mūsų jaunosios karių kartos rankose. Jau antri metai Lietuvos kariuomenės LDK Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono šauktiniai puikiai susidoroja su užduotimi nugalėti žiemą išmone, linksmumu, jaunyste ir kario fizine stiprybe. Kapitonės Astos Žalalytės sukviesti kariai nuoširdžiai atsiliepė į LKVĮKR meno vadovės Laimos Purlienės prašymą padėti surengti šventę. Nustebino kariško jaunimo sumanumas, greita reakcija ir organizuotumas.
Po jiems pateiktų idėjų, mūsų šauktiniai per labai trumpą laiką ne tik laikėsi senųjų papročių, bet ir vykusiai improvizavo. Pavyzdžiui, Lašininis, gerai prikultas Kanapinio ir bėgdamas iš mūšio vietos, negarbingai įstrigo „Lieknėjimo ir sveikatingumo“ tvoroje. Ant tvirtų vyrų pečių net kaukės ir drabužiai iš juodų šiukšlių maišų atrodė puikiai. O jau mūsų kariuomenės „bergždinikių“ grožis!
Yra ir naujovių. Pavyzdžiui, įsteigėme „Mergaičių apsėklinimo punktą“, kuriame kariai kiekvienai gražiai mergaitei dalina įvairių gėlių sėklų pakelius, kad grįžę po tarnybos rastų jas rūtų darželiuose, kad Lietuvoje neišnyktų gėlininkystės papročiai. Šventė gyvybinga, nes kariams nėra galimybių ilgai ruoštis – viskas vyksta kaip karinėse pratybose – gavai pačią sunkiausią užduotį, bet privalai žaibiškai reaguoti ir surasti išeitį. Ir visi labai gražiai susilipdo į didelį šventinį būrį.
Nuolatiniai šventės dalyviai ir bataliono kaiminystėje augantys berniukai. Mūsų kariai jiems labai patinka, todėl virvės traukimo metu visada jėgas išmėgina ir mažieji „kareivėliai“. „Vilnelės“ raganos, daktarkos, meškos, ožiai, diedai, bobos, muzikantai ir visi kiti veikėjai noriai dalinasi kaukėmės ir apdarais, todėl labai įdomu pamatyti, kaip mums jau įprasti Užgavėnių veikėjai įgyja naujų ir netikėtų savybių.
Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vardu už palankumą lietuviškoms tradicijoms nuoširdžiai dėkoju GŠB vadovybei, kapitonei A. Žalalytei ir nuostabiems mūsų Lietuvos vaikams – šauktiniams kariams.
Tegu Morės liepsnose išnyksta blogis ir grėsmės, o mūsų didžiausios kovos tebūna per Užgavėnes.