Birželio 12 d. 17 val. Vasaros koncertų estradoje vyks pagrindinis šventės koncertas. Tokio masto dainų šventė Klaipėdoje – tai tradicijų tąsa, kurią puoselėjo didžiule atsakomybės dvasia, giliu patriotizmu prisodrintos pirmosios Mažosios Lietuvos lietuvių, o ir paskesnių dainų švenčių puoselėtojai ir rengėjai. Todėl, visoms kartoms iš laikmečio gilumos iškyla prasmingi Vydūno žodžiai: „Dainoje – tautos dvasia“.
„Šioje dainų šventėje pasirodys įvairiausių meninių žanrų atstovai: chorai, etnografiniai ir folkloriniai ansambliai, liaudies instrumentų orkestrai, šokėjai. Renginys pasižymės ir tuo, jog ketiname atgaivinti pučiamųjų instrumentų orkestrų tradicijas – koncertuos kolektyvai iš Vakarų Lietuvos miestų. Taigi laukiame gražios dainų šventės, kur visi jos dalyviai – dainininkai, šokėjai, orkestrantai – įsilies į Lietuvos muzikinę kultūrą, parodys individualų, savitą braižą, patys gaus įkvėpimo, pritrauks daugiau muzikos ir meno gerbėjų,“ – pasakojo šventės meno vadovas ir direktorius doc. Algirdas Šumskis.
Lietuvos vakarų krašto dainų šventės tikslas – per lietuvišką dainą ugdyti ir jaunąją kartą, o ir visus Lietuvos piliečius gėriui ir grožiui, skiepyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, puoselėti ir tęsti chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas. Tikime, kad šiuo renginiu sustiprinsime meilę Tėvynei, pagarbą jos didingai praeičiai ir Tautos didvyriams.
Dainų šventėje planuojama sulaukti per 250 meninių kolektyvų ir per 7000 jų dalyvių iš visos Lietuvos. Šioje šventėje numatome parodyti platų meninės raiškos spektrą. Tai chorai, etnografiniai ir folkloriniai ansambliai, liaudies instrumentų orkestrai, šokėjai. Ši šventė pasižymės ir tuo, kad ketiname atgaivinti ir pučiamųjų orkestrų tradicijas. Šventę papuoš pučiamieji orkestrai atvykę iš Vakarų Lietuvos miestų.