Pirmadienis, 7 liepos, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Šiauliai kviečia į XIX-ąjį Lietuvos ir Latvijos kaimo muzikantų ir kapelijų renginį „Ant rubežiaus“ (dienotvarkė)

www.alkas.lt
2016-05-24 18:45:39
0
Šiauliai kviečia į XIX-ąjį Lietuvos ir Latvijos kaimo muzikantų ir kapelijų renginį „Ant rubežiaus“ (dienotvarkė)

Siauliai.lt nuotr.

Siauliai.lt nuotr.
Siauliai.lt nuotr.

Birželio 2–4 dienomis Šiauliuose, Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.), vyks tradicinis ir tęstinis liaudiškos muzikos renginys, skirtas plačiai visuomenės daliai – šeimoms, jaunimui, senjorams. Į šventę kviečiamos originalios kapelijos ir stilizuotos kapelos bei pavieniai kaimo muzikantai iš visų Lietuvos regionų (Aukštaitija, Žemaitija, Suvalkija ir Dzūkija), kurių koncertai numatyti didžiojoje renginio scenoje ir improvizuotose Pėsčiųjų bulvaro (Vilniaus g.) vietose. Šiais metais planuojama į šventę pakviesti liaudiškos muzikos atlikėjus iš Latvijos ir Estijos – pavienius kaimo muzikantus ir kapelijas. Kapelijas iš Latvijos atrenka ir siūlo šventės globėja, Latvijos etnomuzikantų asociacijos vadovė Iveta Dukalska.

Nuo ryto iki vakaro atnaujintame Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.) klegės Lietuvos ir Latvijos tautodailininkų, amatininkų, kulinarinio paveldo ir prekybininkų mugė. Planuojama, kad renginyje dalyvaus 6 kapelijos iš Latvijos, 26 kapelijos ir stilizuotos kapelos iš Lietuvos, pavieniai kaimo muzikantai iš įvairiausių Lietuvos bei Latvijos regionų, 6 modernaus folkloro grupės iš Latvijos ir Lietuvos. Taip pat svečių teisėmis dalyvaus 2 kapelijos iš Estijos.

Renginio dalyviai varžysis dėl rengėjų įsteigtų nominacijų: šauniausia kapelija iš Latvijos ir Lietuvos, šauniausia stilizuota kapela, originaliausia „Keisto folko“ grupė ir muzikantų muzikantas. Už originaliausiai paruoštą dienotvarkę jie visi bus apdovanoti specialiais prizais – nominacijomis. Jau tapo tradicija, kad nominacijas (ąžuolinės statinaitės) gamina tautodailininkas iš Marijampolės Vitalius Striuogaitis. Jo gaminamos statinaitės yra pripažintos kaip Lietuvos tautinis paveldas.

Didžioji šventės scena bus įrengta prie dailės galerijos. Specialios sėdimos vietos priešais didžiąją sceną senjorams (apie 500 vietų).

Festivalis nemokamas

Birželio 2 d. (ketvirtadienis)
Keisto folko vakaras
Koncertų vedėjas Pranciškus Trijonis (Jonis)

Nuo 10.00 val. Tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.)
18.00–22.00 val. Koncertai didžiojoje renginio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g.).
Groja: „Polifonija“ (Šiauliai), „Tykiai“ (Kuršėnai), „Malnavas“ muzikantai (Latvija), „Kūnska“ (Užventis, Kelmės raj.), „Diedokai“ (Panevėžio raj.), „Jonis“ (Šiauliai), „Saulė“ (Šiauliai), Post-folk grupė „Rikši“(Latvija).
22.00–02.00 val. Muzikantų vakaronė klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje, nominacijos įteikimas originaliausiai „Keisto folko“ grupei.

Birželio 3 d. (penktadienis)
Kaimynų, svečių ir šeimininkų vakaras
Koncertų vedėjai: Virginija Našlėnienė (Magdelė) ir Antanas Laurinkevičius (Untaniokas)

Nuo 10.00 val. Tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.)
14.00–18.00 val. Kapelijų ir stilizuotų kapelų improvizuoti pasirodymai įvairiose Pėsčiųjų bulvaro erdvėse.
15.00–22.00 val. Koncertai didžiojoje renginio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g.).
Groja: „Šelmiai“ (Šiauliai), Turava“ (Šiauliai), „Malnavas“ muzikantai (Latvija), „Radvija“ (Radviliškis), „Žibinyčia“ (Marijampolė), „Selu muižas muzikanti“ (Latvija), „Salako muzikantai“ (Zarasų raj.), „Mandolininkų ansamblis“ (Zarasai), „Zvirgzdenes“ kapela (Latvija), „Mingė“ (Klaipėda), „Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts“ (Piarnu, Estija), „Hagenskalna“ muzikantai (Latvija), „Heino Tartes ja Sõbrad“ (Pilva, Estija), „Sadūnai“ (Zarasų raj.).
21.15 val. Antros dienos nominacijų įteikimas didžiojoje scenoje.
18.00 val. Kolektyvų, kurie jau sugrojo didžiojoje scenoje vakaronė klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje.
21.30–01.00 val. Šventės muzikantų, svečių ir rengėjų vakaronė klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje. Groja kas kaip moka…

Birželio 4 d. (šeštadienis)
Linksmasis subatvakaris, pavienių kaimo muzikantų varžytuvės
Koncertų vedėjai: Virginija Našlėnienė (Magdelė) ir Antanas Laurinkevičius (Untaniokas), nuo 15val. koncertus veda Leonas Pranckevičius (Pakruojo dvaro malūnininkas Levukas – Cukeris)

Nuo 10.00 val. Tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė Pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.).
12.00–15.00 val. Bandonininkų, armonikininkų ir pavienių kaimo muzikantų varžytuvės didžiojoje renginio scenoje, kapelų ir kapelijų koncertai.
14.00–18.00 val. Kapelijų, stilizuotų kapelų ir pavienių kaimo muzikantų improvizuoti pasirodymai įvairiose Pėsčiųjų bulvaro erdvėse.
16.50 val. Nominacijos įteikimas muzikantų muzikantui didžiojoje scenoje.
17.00 val. Armonikininkų ir bandonininkų vienkiemis klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje – improvizuoti koncertai ir pavienių muzikantų vakaronė.
12.00–22.00 val. Koncertai didžiojoje renginio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g.). Groja: pavieniai muzikantai iš Lietuvos ir Latvijos, „Bandonija plius“ (Tauragė), „Heino Tartes ja Sõbrad“ (Pilva, Estija), „Žvangulis“ (Radviliškio raj.), „Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts“ (Piarnu, Estija), „Eržvilko bandonija“ (Jurbarko raj.), „Laumena“ (Kauno raj.), „Santaka“ (Jurbarkas), „Senoliai“ (Klaipėda), „Kaimo muzikantai“  (Šiauliai), „Kauno bandonija“ (Kaunas), „Svirbė“ (Kauno raj.), Auda“ (Šiauliai), kapela Dziga“  (Latvija), „Mėguva“ (Palanga), „TALS’TRIMIŠ“ (Latvija), „Domeikavos seklyčia“ (Kauno raj.), „Užuovėja“ (Šeduva, Radviliškio raj.), „Zylpių dvaro kapela“ (Šakių raj.).
20.55 val. Trečios dienos nominacijų įteikimas didžiojoje scenoje.
18.00 val. Kolektyvų, kurie jau sugrojo didžiojoje scenoje vakaronė klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje.
21.00– 24.00 val. Šventės muzikantų, svečių ir rengėjų vakaronė klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje. Groja kas kaip moka…

Penktadienį ir šeštadienį koncertų vedėja Magdelė su Untanioku renginio žiūrovus kvies paskanauti „Magdelės Rubežienės sriubos“  iš didelio katilo.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kitą savaitgalį Šiauliai švęs savo miesto šventę (dienotvarkė)
  2. Į Plungę kviečia jubiliejinis, tarptautinis folkloro renginys „Saulelė raudona“ (dienotvarkė)
  3. Vėl kviečia „Labanorinė“ (dienotvarkė)
  4. XLII tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ kviečia susiskambėti (dienotvarkė)
  5. Senųjų amatų dienos į Trakų salos pilį kviečia jau 10-ąjį kartą (dienotvarkė)
  6. Palanga kviečia švęsti Jurgines – savaitgalį kurorte skambės dainos (dienotvarkė)
  7. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus kviečia į dokumentinio filmo „Mažoji Lietuva“ pristatymą
  8. „Žalvarinis“ koncertuos kartu su M.Mikutavičiumi ir dar 20 muzikantų (video)
  9. Renginyje „Margos pievos 2013“ – roko gūsis iš Lietuvos ir Latvijos (video)
  10. Biržų krašto muzikantų melodijos liūliuos rudenėjantį Vilnių
  11. Kitą savaitgalį prasidės 43-asis tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“(dienotvarkė)
  12. Klaipėdoje prasideda jūros šventė (dienotvarkė)
  13. Miesto gimtadieno proga į Klaipėdą sugrįš kuršiai (dienotvarkė)
  14. Kas Jūsų laukia gatvės muzikos dienoje Kaune? (dienotvarkė)
  15. Vilniuje jau 411 kartą kitą savaitgalį vyks Kaziuko mugė (dienotvarkė, video)

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Maskirovka
Ukrainos balsas

Maskvos maskirovka

2025 07 06
Frankas-Valteris Šteinmejeris ir Gitanas Nausėda
Lietuvoje

G. Nausėda susitiko su Vokietijos Prezidentu

2025 07 06
Apdovanojimų įteikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Valstybės dienos proga Prezidentas įteikė valstybės apdovanojimus

2025 07 06
Globojančių šeimų festivalis | SADM nuotr.
Gamta ir žmogus

Vaikų globos savaitę užbaigė naujas Lietuvos rekordas

2025 07 06
Valdovų rūmų muziejus | M. Kaminsko nuotr.
Istorija

Valstybės dieną Valdovų rūmuose – šventinių renginių programa

2025 07 06
Šiauliai
Kultūra

Šiauliai kvies jungtis į šventinę bendrystę

2025 07 05
A. Stulginskiui skirta paroda
Istorija

Istorinėje Prezidentūroje atidaroma A. Stulginskiui skirta paroda

2025 07 05
Baltijos esperantininkų dienos Kaune | Lietuvos esperantininkų sąjungos nuotr.
Kalba

Baltijos esperantininkų dienos Kaune

2025 07 05

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Tamsta optimistas... apie Valstybės išlaidos auga, o Sporto rūmų ateitis – vis dar be sprendimo
  • Soriukas, klaida! apie Valstybės išlaidos auga, o Sporto rūmų ateitis – vis dar be sprendimo
  • +++ apie D. Razauskas: Kas išvaduos iš baudžiavos? Tik Dievo sūnus
  • jo apie D. Razauskas: Kas išvaduos iš baudžiavos? Tik Dievo sūnus

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Maskvos maskirovka
  • Gyventojai vis drąsiau kalba apie panikos priepuolius
  • G. Nausėda susitiko su Vokietijos Prezidentu
  • Švedijos vietos, kurias verta atrasti anksčiau už kitus

Kiti Straipsniai

Šiauliai

Šiauliai kvies jungtis į šventinę bendrystę

2025 07 05
šiauliai„Saulės žiedas“ 2025.

Tarptautinė folkloro šventė „Saulės žiedas“ Šiauliuose tęsiasi – miestas alsuoja pasaulio folkloro ritmais

2025 07 05
Frankas Valteris Štainmajeris ir Gitanas Nausėda | R. Dačkaus nuotr.

Lietuvoje lankysis Vokietijos Prezidentas

2025 07 03
Liepos 6-oji Kaune

Kaunas Valstybės dienai skirtus renginius pradės jau penktadienį

2025 07 03
Pasaulio lietuvių sporto žaidynių 2022 Druskininkuose archyvo nuotr.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės Palangoje suburs apie 3 tūkst. dalyvių

2025 07 03
„Saulės žiedas“

Šiauliuose iškilmingai atidarytas jubiliejinis X tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“

2025 07 02
XXII tarptautinė tradicinių šokių stovykla Salų dvare

Į Salų dvarą kviečia XXII tarptautinė tradicinių šokių stovykla

2025 07 01
Prigimtinė kultūra

Juodonyse – XXIV prigimtinės kultūros seminaras „Prigimtinė kultūra ir šiuolaikinis dvasingumas“

2025 07 01
Rasos šventė Kernavėje 2025: gyvybės, šviesos ir bendrystės naktis

Rasos šventė Kernavėje 2025: gyvybės, šviesos ir bendrystės naktis

2025 06 25
Joninės Klaipėdoje 2025

Magiška Joninių naktis Klaipėdoje: ugnies, dainų ir senųjų papročių šventė Jono kalnelyje

2025 06 24

Skaitytojų nuomonės:

  • Tamsta optimistas... apie Valstybės išlaidos auga, o Sporto rūmų ateitis – vis dar be sprendimo
  • Soriukas, klaida! apie Valstybės išlaidos auga, o Sporto rūmų ateitis – vis dar be sprendimo
  • +++ apie D. Razauskas: Kas išvaduos iš baudžiavos? Tik Dievo sūnus
  • jo apie D. Razauskas: Kas išvaduos iš baudžiavos? Tik Dievo sūnus
  • jo apie D. Razauskas: Kas išvaduos iš baudžiavos? Tik Dievo sūnus
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Eligijus Masiulis | liberalai.lt nuotr.

Buvusiam Seimo nariui E. Masiuliui pareikšti įtarimai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai