![Nadija Savčenko | facebook.com nuotr. Nadija Savčenko | facebook.com nuotr.](https://alkas.lt/wp-content/uploads/2015/02/savcenko-facebook-nuotr.jpg)
Kovo 15 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė rezoliuciją „Dėl Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnės Nadijos Savčenko“ (projektas Nr. XIIP-4104), teigiančią, kad Ukrainos karinių oro pajėgtų lakūnės N. Savčenko neteisėtas kalinimas Rusijos Federacijos teritorijoje yra šiurkštus tarptautinės teisės normų pažeidimas, o Rusijos Federacijos atsisakymas ją perduoti Ukrainai yra aiškus Minsko susitarimų nesilaikymas.
Rezoliucijoje primenama, kad Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnė N. Savčenko buvo neteisėtai sulaikyta Ukrainoje 2014 m. liepos mėnesį, pervežta į Rusijos Federacijos teritoriją, kur iki šiol yra neteisėtai kalinama, o jos sveikatos būklė dėl ilgalaikio badavimo yra labai pablogėjusi. Pažymima, kad 2014 m. spalio 26 d. vykusiuose pirmalaikiuose parlamento rinkimuose N. Savčenko buvo išrinktą į Ukrainos Aukščiausiąją Radą, tačiau iki šiol neturi galimybės atstovauti savo rinkėjams. Reiškiamas apgailestavimas, kad visos tarptautinės bendruomenės pastangos ją išlaisvinti iki šiol buvo nesėkmingos.
Šia rezoliucija Seimas pareiškė paramą grupės pagrindinių Europos Parlamento frakcijų narių pastangoms sudaryti ir Europos Sąjungos (ES) lygiu patvirtinti už neteisėtą N. Savčenko sulaikymą ir kalinimą atsakingų asmenų sąrašą ir įvesti šiems asmenims tikslines sankcijas.
Seimas taip pat pakvietė ES ir NATO valstybių narių nacionalinius parlamentus palaikyti tokio „Nadijos Savčenko sąrašo“ sudarymo iniciatyvą ir skatinti aktyvius savo valstybių vyriausybių bei ES institucijų veiksmus šia linkme.
Priimtu dokumentu Lietuvos Seimas paragino tarptautinę bendruomenę principingai įvertinti Rusijos Federacijos institucijų vykdomus šį ir kitus šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus ir pakvietė bendromis pastangomis toliau siekti, kad N. Savčenko ir kiti Rusijos Federacijoje neteisėtai laikomi Ukrainos piliečiai būtų nedelsiant išlaisvinti ir sudarytos sąlygos jiems saugiai grįžti į Tėvynę.
Rezoliuciją palaikė 68 Seimo nariai, nė vienas nebalsavo – prieš, susilaikė – 3.