Lietuvos istorijos mokytojų asociacija kartu su partneriais rengia antrąjį nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“, kuris vyks kovo 10 dieną, ketvirtadienį, 10 val. Konkursas skiriamas mokiniams ir visiems besidomintiems tautos ir valstybės istorija, norinčiam pasitikrinti savo žinias, praturtinti save naujais istoriniais faktais. Istorija visada pilna netikėtumų, o savąją mes vis dar atrandame.
Idėja kilo istorijos mokytojų iniciatyva, siekiant ugdyti patriotizmą, sujungti kartas, bendruomenes, lietuvių išeiviją pasaulyje ir taip prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kadangi 2016 metai paskelbti Vietos bendruomenių ir Bibliotekų metais, minimas Lietuvos laisvės gynimo 25-metis, konkursu siekiame skatinti visuomenės bendruomeniškumą, kviečiame aktyviai kurti organizacinius komitetus atskiruose Lietuvos miesteliuose ir jų bibliotekose ir juose taip pat atlikti „Lietuvos istorijos žinovo“ užduotį.
Konkursas patrauklus, nes ima virsti dar viena tradicija, įgijusia atgarsį ne tik įspūdingu dalyvių skaičiumi, bet ir pažadinusi vis didėjantį susidomėjimą Lietuvos istorija. Pernai konkurse dalyvavo ne tik Lietuvos Respublikos gyventojai, bet ir JAV, Jungtinės Karalystės, Indonezijos, Brazilijos, Airijos, Ispanijos, Turkijos, Švedijos, Norvegijos, Belgijos, Meksikos, Austrijos, Graikijos, Latvijos, Islandijos, Estijos, Rusijos, Kroatijos, Liuksemburgo, Japonijos, Vengrijos, Prancūzijos, Australijos, Bulgarijos, Suomijos, Kanados, Moldovos, Danijos, Gruzijos, Italijos, Maltos, Olandijos, Pietų Amerikos, Vokietijos, Baltarusijos, Lenkijos lietuviai. Apie 1000 tikrinosi savo žinias, atlikdami elektroninį testą.
Konkurso užduotį rengia žinomi Lietuvos istorikai tyrėjai, patyrę istorijos mokytojai, muziejininkai. „Lietuvos istorijos žinovo“ konkursui aktyviai ruošiasi visi Lietuvos miestai. Kaunas šiemet gyventojus kviečia į KTU gimnaziją, Šiauliuose į J. Janonio gimnaziją, Klaipėdoje – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, o Ignalinoje – Ignalinos krašto muziejus. Lietuvos istorijos mylėtojus buria ir visuomeninės organizacijos, pvz.: Vilkaviškio rajono gyventojų klubas „Širvinta“, Ventos miesto bendruomenės centras „Prie Ventos“. Vilniuje visuomenė bus kviečiama į istorinę savivaldybę – Vilniaus Rotušę, kur dalyvius sveikins Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Po konkurso dalyviai kviečiami į prof. V. Vaitkevičiaus paskaitą „Perkūnas, Vytautas, Kazimieras arba kas pažadins Gedimino kalne miegančią lietuvių kariuomenę?“ ir aplankyti istorinį Vilniaus mero kabinetą Rotušėje.
Naujienų portale „Delfi.lt” bus pateiktas interaktyvus pramoginis 30-ties klausimų su pasirenkamaisiais atsakymais.
Konkurso rėmėjai: Lietuvos Respublikos Seimo Kanceliarija, LRT radijas, naujienų portalas „Delfi.lt“, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos istorijos institutas, Lietuvos Edukologijos Universiteto Istorijos fakultetas, Vilniaus Universiteto Istorijos fakultetas, Nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmai, Lietuvos politologų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos moksleivių parlamentas,VšĮ Vilniaus Rotušė,Vilniaus Universiteto studentų atstovybė, Lietuvos Edukologijos Universiteto studentų atstovybė, edukacinė programa „GoHisto“.
Visa informacija, susijusi su Konkursu, bus skelbiama šiame tinklalapyje.
Vėl ir vėl !!!
Tarytum Rusijos/JAV b o m b o r d a v i m a i ant svetimų plotų, Žemių ir svetimomis bombomis-kalbomis
ant savo Žodžio.
Kiek galima šias besaikes ir visiškai nebūtinas, – beprasmes ir TINGIAS žudynes tęst ??
“asociacija
…kartu su… partneriais
…rengia antrąjį… nacionalinį konkursą ”
Iš praeities tavo sūnūs…
kažkada aiškiai, nors deja ir kiek siaurokai (vien sūnumis) paremiant
sukurta ir…
žodis himnu v i r t o:
praeitis = istorija,
varžynės (ar varžytuvės = varžybos), kad išsiveržt, pirmaut
(o ne “konkuruot”, tarsi k o n k ū r e žirgais šuoliuojant pavirtus
ir į svetimą išvirtus, išsivertus “ontrep” lyg ant uŽGAVOS)
na-CION-alinis”” … valstybinis, jei tautiškasis užsisiaurinąs
(ketinime geram, plačiam..)
sąjunga, sąjūdis, bendrija, net SUSIVIENIJIMAS gyva ir gražia (sava) kalba
užuot “ASOT/c/sijavus… Et
Ech, ką čia iš po griuvėsių pasipasakot,
graudu, kaip bangeles nuo “partnerių” …pūkštelėjimo Galvės ežeran prisiminus,
kai iš KALBOS
– vien paplautas akmuo… beliekąs.
Tačiau – LIEKĄS.
Tad saugokim, ir save .. gerbkime, ar lietuvių kalbos, ar istorijos ar bet kuriuo kitu Lietuvos mokytoju
ir Mokiniu (rašau iš didžiosios, būsimąjį Mokytoją išsimokslinant ir a t p a ž i n t Mokinyje šiandien tikintis).
“Lietuvos istorijos žinovas”?!
Iš kur jis Lietuvoje gali atsirąsti?
Kas ir kada Lietuvoje mokė Lietuvos jaunimą Lietuvos istorijos (liet. – praeitis)?
Ar Lietuvos praeitis apsiriboja vien tiktai krikščioniškuoju (nuo 1387 metų) laikotarpiu, kurį jau iki panagių išgvildeno mūsų VU pseudoistorikai?!
O kurgi arijų-baltų-lietuvių istoriko Girdonio (Žordano-Jordano IV a.) 3000 metų arijų-baltų-gotų-lietuvių istorija (praeitis), kuri iki šių dienų yra saugoma vakarų archyvuose, ir kuria mūsų laikais sėkmingai naudojasi mūsų garbioji istorikė Jūratė Statkutė de Rosalės?
Kada mes – LIETUVIAI pradėsime gerbti patys save?!
Kada mes – LIETUVIAI pradėsime gerbti savo protėvius ir mūsų praeitį?!
Kada mes – LIETVIAI pradėsime gerbti savo seniausiąją ir garbingiausiąją praeitį, kuriai jau per 50 000 metų?!