
2013-aisiais Seimas sausio 25-ją paskelbė Vilniaus pagarsinimo diena. Būtent 1323 metų sausio mėnesį Lietuvos karalius Gediminas išsiuntė pirmąjį savo laišką popiežiui Jonui XXII, kaltindamas kryžiuočius plėšikavimu ir įvairiais kitais nusikaltimais.
Gedimino laiškai garino Lietuvos valstybę irakivaizdžiai rodė, kad ji stojasi į vieną gretą su kitomis Europos šalimis. Būtent nuo Gedimino laikų garsas apie Vilnių pradeda sklisti po visą Europą, o prie paskutiniojo Gediminaičio – Žygimanto Augusto, Vilnius tampa vienu iš Europos kultūros centrų.
Šiandien Vilnius tebelieka Lietuvos sostinė, Lietuvos pasididžiavimas ir širdis. Tad galėtume klausti, ar bereikia kažkaip ypatingai garsint? Apie tai Audrys Antanaitis kalbasi su istoriku Tomu Baranausku.
Šios prokryžiuotiškos “įpatingos” laidos herojus “kažkodėl” nusprendė, kad tikro Pagonio Gedimino (iš tiesų tik siekiančio kaip nors apmulkinti kryžkorporacijos banditų vadeivą) laiškai – tai atseit neva SVETINGUMO neokupacinei krikščionybei išraiška !
Va čia gudraus šiandieninio kryžiuočių darbo tęsėjo ypatinga išraiška – mulkinti Lietuvos žmones.
Ar reikalinga ši diena? O ar ji kam nors trukdo? Turinį tobulinti visada gerai, jei reikia, o trukdyti…
Gal kas žino, kada Gediminas buvo karūnuotas Lietuvos karaliumi?
Šaunuolis Gedas laiškučiais tik blefavo su Vatikano korporacijos vadeiva.
Šiandieniai vatikano hierarchai taipogi aiškiai suvokia, kad Lietuva buvo ir bus Pagoniška.
O kas sakė, kad tai yra būtina?
Tai visai nėra būtina.
Nes įsivaizduok patį pirmąjį karalių – kas jį galėjo karūnuoti?
Tiesiog jis tapo vienatiniu valdovu savos žemės.
“ypatinga”, ne “įpatinga”. Ant vaizdo įrašo, rėžia akį.
Vilniu vejas atpute net is Egipto.Mums jis…o dykumose Debesys -Vilnius lietaus dievas.Antras po saules.Jis cia atsidure su Aesti kolonistais Tvankstes kolonijoje Lietuva po Trojos-Kartagenos karo.