Ar kada nors pagalvojote, kad jūsų pėdos yra puikus sveikatos žemėlapis? Chirurgas ortopedas Lansas Silvermenas (Lance Silverman) iš Minesotos portale everydayhealth.com ragina atkreipti dėmesį į įspėjamuosius pėdų signalus ir taip išvengti rimtų ligų ar komplikacijų.
Sausa, pleiskanojanti oda
Sausa, pleiskanojanti ar skeldėjanti oda kulnų ar pėdos pagalvėlės srityje perspėja apie skydliaukės funkcijos sutrikimus. Skydliaukė gamina hormonus, kurie reguliuoja medžiagos apykaitos procesus, kraujo spaudimą, audinių augimą, nervų sistemos funkcijas. Jeigu pastebite tokius papildomus simptomus, kaip svorio didėjimas, rankų tirpimas, regėjimo sutrikimas, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju.
Žinoma, išsausėjusi kulnų oda gali signalizuoti apie kitas, mažesnes, sveikatos problemas. Kartais oda gali išsausėti dėl atmosferos pokyčių.
Plinkantys kojų pirštai
Plaukeliai ant kojos pirštų yra labiau matomi ir būdingi vyrams, tačiau pasitaiko ir moterims. Nykstantys kojų pirštų plaukeliai gali liudyti apie sutrikusią kraujotaką galūnėse.
Nekreipiant dėmesio į šį sutrikimą, gali grėsti infarktas ar insultas.
Pirmiausiai rekomenduojama keisti gyvenimo būdą – mesti žalingus įpročius, pradėti daugiau sportuoti, sveikai maitintis.
Pėdų tirpimas
Kaip ir kojų pirštų plikimas, pėdų tirpimas yra siejamas su susilpnėjusia kraujotaka. Yra normalu, jei pėdos nutirpsta ilgai būnant vienoje pozicijoje. Tačiau reikėtų susirūpinti, jeigu pėdos tirpsta esant aktyviam.
Pėdų tirpimas yra vienas iš būdingų periferinės neuropatijos, susijusios su 2-ojo tipo diabetu, bruožas. Diabetas komplikuoja kraujo apytaką galūnėse. Dėl to sunkiau gyja žaizdos, kyla infekcijų ir komplikacijų pavojus.
Juodos dėmės ar linijos ant kojų nagų
Natūralu, jeigu kojų nagai patamsėja, kai kas nors sunkaus nukrenta ar stipriai užmina ant kojos piršto.
Tačiau jei pastebite pasikeitusią nagų spalvą — juodas ar rudas dėmes ar linijas — ir nesate turėję kojos traumos, būtinai kreipkitės į gydytoją. Tamsios, vertikalios linijos ant kojos nago gali liudyti apie paslėptą melanomą.
Pasikeitusi nagų spalva gali būti grybelinės infekcijos požymis. Nors ši infekcija nėra tokia grėsminga, kaip vėžys, vis dėlto jos nereikėtų ignoruoti. Atkreipkite dėmesį į savo nagų būklę kiekvienąkart karpydami nagus.
Rytinis kojų skausmas
Deginantis ar diegiantis pėdų skausmas, žengiant iš lovos pirmuosius žingsnius, gali signalizuoti apie reumatoidinį artritą ar pado fascijos uždegimą.
Rytinį pėdų skausmą gali sąlygoti ir raumenų mėšlungis.
Rytinio pėdų skausmo profilaktikai yra siūloma prieš pakylant iš patalo atlikti pėdų tempimo pratimus.
Mėšlungis perspėja ir apie skysčių ar tam tikrų mineralų – kalcio, kalio ar magnio – trūkumą organizme.Šią problemą galite išspręsti subalansavę savo mitybą bei vartodami daugiau vandens.
Mėšlingis reiškia inkstų funkcinį sutrikimą. Trūkinėjanti kulnų oda rodo parazitus organizme. Dryžiai, dėmės, deformacijos ant nagų parodo kuriame organe yra problema.
Įdomu, mano vyrui labai dažnas mėšlungis kojose, bet kai pageria magnio praeina. O mano kulnai labai trūkinėja, užsigydau,bet po kurio laiko ir vėl sutrūksta. Iš kur jūs turit tokius duomenis
savo ausimis girdėjau, kaip mano kraujo kūneliai tarpusavyje šnabždėjosi: ,,O ko čia mes turime draskytis, stengtis, vis ratu aplink ją visą suktis, jei ji pati visą dieną ant tos kėdės nejudėdama drybso?!” – Nežinojo, kad aš viską girdžiu. Ak, taip? Na, palaukit, sau pasakiau, ir sukūriau klastingą planą, kaip juos nubausti, priversti dar ir kaip ratu lakstyti 🙂
O iki to, kol to nežinojau, vartojau NON-salt – ne tiek, kiek ten parašyta, vos po 2 tabl., ir mano kojų išvaizda po 16-20 val. kasdienės darbo dienos nebeprimindavo Arkikatedros kolonų. Na, ir neužmiršdavau po stalu jas vis pakelti, palankstyti, kiek tai po stalu įmanoma, įtempti. Renkantis tabletes, verta išbandyti, katros jums asmeniškai geriau tinka – kuriose yra daugiau kalio, ar magnio.
Kai gulint mėšlungį artėjant pajuntate, kilstelėkite tą koją, o kitos nykščiu iš apačios paremkite – mėšlungis ,,apsigalvos” iš karto. Arba, jei nespėjote – staiga kulnais žemyn nuleiskite kojas ant grindų. Bet geriausiai jūsų kojas paskatins vaikščiojimas. Kai pavaikysite jas kasdien bent po keletą km, tai užmirš visus savo išsidirbinėjimus.
Dėl visokių kitų naujų apraiškų pėdose – kažkur yra pėdos ,,žemėlapis”, kur nurodoma, kokiam organui katras jų taškas priklauso, katruo organu reikia pasirūpinti. Kartais pakanka tą tašką kasdien masažuoti. Bet apie tai būtent taip savo sveikata besirūpinantys geriau papasakos.
pastebejau kad mano pedose atsirado rausvos demes ir kartais lygtai niesti gal galetumet pakonsultuoti ka tai reiskia .turiu problemu su skydliauke geriu tiroksina 50 mgx1dienoje.Aciu.
Gydytojai kažin, ar čia atsakys. Reiktų prikrapštyti tos sausos odos į indelį, ir su šlapimo buteliuku nunešti į laboratoriją tyrimui. Tik prieš tai susisiekti su gydytoja/-ju, paaiškinti viską ir paprašyti, kad į jūsų kortelę parašytų, ko laborantai turėtų ieškoti. Ar gal lieptų visai kitką tirti.
Visai galimas dalykas, jog tai sukelia jūsų organizmui netinkamas vaistas. Tada pakeis švelnesniu. Vaisto lapelyje turi būti visi nepageidaujami poveikiai – apie juos turėtumėte ir vaistininkui pasakyti, kad žinotų, nebeprekiautų tokiu.