Tugsėjo 29 d., visoje šalyje vyko Teisingumo ministerijos devintus metus iš eilės organizuojamo Konstitucijos egzamino pirmasis etapas. Šiemet egzaminas pritraukė per 31 tūkstantį dalyvių. Geriausiai pirmajame etape pasirodę dalyviai pateks į antrąjį etapą, kuris įvyks spalio 13 d.
Konstitucijos egzaminas vyko 60-tyje Lietuvos savivaldybių, 471-oje bendrojo lavinimo mokykloje, 19-oje aukštųjų mokyklų ir 12-oje įkalinimo įstaigų. Dar apie pusę tūkstančio piliečių egzaminą laikė internetu.
Iš bendrojo lavinimo mokyklų dalyvių skaičiumi išsiskyrė Kauno Kazio Griniaus progimnazija (797 mokiniai), o tarp aukštųjų – Vilniaus kolegija (160 studentų). Kazio Griniaus progimnazijoje, kuri ne pirmus metus pasižymi mokinių aktyvumu, pernai buvo pasirašytas teisingumo ir švietimo ir mokslo ministrų bendradarbiavimo teisinio švietimo srityje memorandumas, kuriuo sutarta skatinti teisinį švietimą Lietuvos mokyklose.
„Džiaugiuosi, kad egzaminas Lietuvos piliečiams yra svarbus – tai parodo didėjantis dalyvių skaičius. Svarbu suprasti, kad Konstitucija nėra tik sausas dokumentas, kurį reikia išmokti mintinai – gilinantis į joje įtvirtintų normų bei principų prasmę galima surasti atsakymus į daugelį kylančių klausimų apie mūsų valstybę. Todėl ir toliau planuojame tęsti šią gražią tradiciją, skatindami piliečius kasmet atrasti vis naujus Konstitucijos atspalvius mūsų dienų aktualijų kontekste“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Egzaminas, mokyklose prasidėjęs 9 valandą, o visur kitur – 12 valandą, truko 45 minutes. Visi egzamino dalyviai turėjo atsakyti į 30 uždarų klausimų. Į antrąjį etapą pateks tie, kurie teisingai atsakė į 25 klausimus ir daugiau. Internetu egzaminą laikyti pasirinkę piliečiai dalyvavo tik pirmajame etape.
Konstitucijos egzamino dalyviai varžėsi atskirose grupėse: pilnametystės sulaukusių piliečių, teisę studijuojančių ir teisinį išsilavinimą turinčių asmenų, laisvės atėmimo vietose esančių nuteistųjų bei moksleivių (atskirose grupėse: 1-4, 5-7, 8-10, 11-12 kl.). 1-4 klasių moksleiviai dalyvavo tik pirmajame etape – jiems buvo pateikta kūrybinė užduotis „Mano Lietuvai – 25 metai“. Už jų darbus kitą savaitę bus galima balsuoti portale DELFI.
Antrasis egzamino etapas vyks spalio 13 d. Į jį patekę dalyviai egzaminą laikys toje pačioje vietoje, kurioje laikė pirmąjį etapą. Po antrojo etapo paaiškės 29 egzamino nugalėtojai. Juos spalio 26 d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Lietuviškai:
pirmenybių eiga – pirmasis ratas, jo nugalėtojai patenka į… (sekantį, antrą, kitą)
/// na buvę “čempionatai”, “procesai”, “mačo-mačai” iki varžytuvių, rungtynių, varžybų, pirmenybių g r į ž i m o ///
rengti, vykdyti, netgi suruošti (“pra-vesti”)
irgi lietuviški žodžiai.
Kam ta besaikė ir tiek nemaloni (mazochistinė) kalbos egzekucija, net “egzamininė” bet ko į ją “faršu’ brukant.
Tuo labiau, kad
ARBA
pats Teisingumo ministras,
ARBA
pats Konstitucinis teismas
yra n e l e g a l u s.
T.y. kuris iš jų veikia be konstitucinių galių palaikymo (ar mūsų žiniasklaida, ir netgi alkas.lt imsis tirt tai galų gale),
kaip bus-YRA-buvo
su 2014 m. sausio 24 d. žymiuoju nutarimu
K o n s t i t u c i j o s byloje
(ne egzekucijoje
egzamine ar
egzekvijoje, o
B Y L O J E ).
Byla…tyla.
Nedalyvauju tame egzamine, nes, tiesą sakant, nežinočiau, kaip atsakinėti į klausimus – ar pagal teorinius nuostatus, ar pagal realią padėtį. Labai geras straipsnis kaip tik apie tai: http://www.propatria.lt/2015/10/dalius-stancikas-dvi-konstitucijos.html
na paskaičiau, ką taip geru (t.y. labai geru) Tamsta užvardinęs esi “propatria”, bet atleisk, t.y.
nepyk Tamsta Pikc, kad išsprūstąs paskaičius žodybinį srautą liaudies išminties atoskambis..ŠIS:
“Jeigu sapnuojate kates, laukite nesėkmių, išskyrus tuos atvejus, jei jas užmušate arba nuvejate šalin. Kuo riebesnė katė, tuo didesnė problema. Jeigu katę sapnuoja prekybininkas, vadinasi, jo varžovai sužlugdys komercinius planus. Sapne regėti baltą katę – kažkokia sumaištis, neaiškumai, dėl kurių galite netekti turto. Juoda katė reiškia nesėkmę ar žinią apie mirtį. Sapnuoti baltas ir juodas kates drauge reiškia, jog turite nusileisti jei norite bendradarbiauti su kitais arba sutarti su savo antrąja puse. Katę glamonėti vyrams reiškia apgaulę, moterims – prisirišimą prie vyrų. Jeigu moteris sapnuoja, kad laiko ant rankų katę arba kačiuką, tai ją įtrauks į kokius nors blogus reikalus. Vaikyti kates nuo stogų – saugokitės moterų. Vyti katę iš namų – perspėjimas, kad gali užpulti vagis. Jei katės staiga dingsta nuo Jūsų kelio, – sėkmė, progresas. Jeigu katė sulysusi nešvari ir apgailėtina, – laukite blogų naujienų, galbūt kas nors sunkiai serga. Jei sapne matote piktą katę ir norite Ją išnešti ar išvyti iš buto, – laukite vagystės, nuostolių. Katinas, laipiojantis po medžius, perspėja: saugokitės piktų moterų liežuvių. Landus katinas – didelės nesėkmės Sapnuoti miegantį katiną – gali išsipildyti norai. Pagautą katiną parduoti – Jūsų namams gresia didelė nelaimė. Katiną mušti – apsiginsite nuo užpuoliko. Jeigu sapne katė Jums įdrėskė, vadinasi, priešai sėkmingai pasisavins pelno dalį, dėl kurio Jūs sugaišote daug laiko. Jeigu sapne katę Jus puola, vadinasi, įsigysite priešų, kurie sieks apjuodinti Jūsų reputaciją. Bet jeigu katė meili – nugalėsite didžiules kliūtis. Sapne girdėti kates kniaukiant reiškia, kad Jūsų tariamas draugas daro viską, kad Jums pakenktų. Dalyvauti kartu su katėmis jų ,koncerte, – pakartosite savo senas klaidas. Pačiam sapne rėkti katės balsu – paleistuvystė. Nudvėsusi katė reiškia dvasinį progresą. Tačiau gali reikšti ir apsaugą. Katės ir pelės žaidimas reiškia lytinį santykiavimą ”
//iš “sapnuotisapnus” ///
taigi, – SAPNO aprašai, lengvuoju turiniu “sapnuotisapnus”
ar SAPNAS iš paSeimio (regis Seimo narės antrapus.) “propatria”
🙂 labiau Savuoju žodžiu turiniu.. ČIA IR DABAR, įtakojo skaitytojų valią
K O N S T I T U C I N G U M O išlikime, išlaikyme bei Valstybingumo raidai…
Tokie amžini “pasisapnavimai” sau taip ir liūliuoją Postbolševik[LDDP), UsPaks-inių laivelį
bepolitinėje, beatsakingoje ir visiško nekonstitucingumo jūroje, na s u g a i š i n o laiką
“propatria” ar ir kitur, šiap, visai neatsakomingam, savam malonumui-pasireklamavimui
pasirašymas,
o naudos, o tąsumo, tęstinumo ir tvirtėjimo valstybingumo ateičiai nauda…
ne daugiau, kaip KAČIŲ sapnavime, ar “katinų” t.y. svetimybinio simbolizmo iš užančių į
viešę traukimo (kas jau buvę rašyta šiandien ČIA).
Tik viena žinia:
“ir tuščias skalambyjimas ausis pasieks”
t.y. iš patarlių:
9. Blogi darbai toli skamba kaip varpai –> geri darbai toli girdėt, o blogi dar toliau
ar
674. geri norai, bet menki darbai
675. geri darbai toli girdėt, o blogi dar toliau
676. geri darbai nežūsta veltui
677. geri darbai nesigiria
678. geri darbai miškuose slepiasi, pikti keliais vaikščioja
679. geri darbai giliai kavojas
680. geri darbai – sunku, blogi – lengva
681. geri darbai – dideli skarbai
682. geresnis poilsis po darbo negu pagirios po uliavonių
683. geras žodis gerus darbus gimdo
684. geras vardas darbu pelnomas
685. geras valgytojas, geras ir darbininkas
686. geras patarimas visados naudingas, kiekvienam darbe reikalingas
687. geras patarimas – jau pusė darbo
688. geras kalboj, blogas darbe.
Taigi
PO ŽODŽIAIS BĖDOS,
– KAD IR RAŠANČIOJO PATI SAVĄ PRIESAIKĄ KONSTITUCIJĄ VYKDYTI
S U L A U Ž I U S I
(eurą ne pagal 125 str. “įsileidus”)
NESLAPSTINĖKIM.
Kas vertins ir pagal kurios Konstitucijos kritrerijus Nepriklausomos Lietuvos ar oligarcjn4s Lietuvos Konstitucinio Teismo subjaurotos konstiucijos kriterijus