Seimo narys Vytautas Antanas Matulevičius įregistravo Seimo rinkimų įstatymo pataisas, kuriomis siekiama suteikti teisę rinkimų komitetams dalyvauti Seimo rinkimuose ir kelti savo kandidatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje.
Seimo nario V. A. Matulevičiaus nuomone, dabartiniu Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymu nepagrįstai eliminuojamas kolektyvinis subjektas – visuomeniniai rinkimų komitetai. Tokiu teisiniu reglamentavimu sudaromos nelygios sąlygos piliečiams, siekiantiems būti išrinktais į Seimą. Kandidatai, įrašyti į politinių partijų sąrašus, turi išimtinai geresnes, net monopolines sąlygas būti išrinktiems. Įstatymų leidėjas, derindamas proporcinę ir mažoritarinę rinkimų sistemas, yra įtvirtinęs tokią Seimo narių rinkimų tvarką, kai į politinių partijų sąrašus įrašyti kandidatai gali varžytis tiek dėl 70 Seimo nario mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje, tiek dėl likusių 71 mandato vienmandatėse rinkimų apygardose. Tačiau piliečiams, nesantiems politinių partijų nariais, teisė varžytis dėl Seimo nario mandato daugiamandatėje rinkimų apygardoje nėra suteikta – jie gali kovoti tik dėl 71 Seimo nario mandato vienmandatėse rinkimų apygardose.
V. A. Matulevičiaus įsitikinimu, toks teisinis reguliavimas kertasi su demokratinių rinkimų principais, nes sukuria nevienodas sąlygas kandidatams, įrašytiems į politinių partijų sąrašus, ir kandidatams, kurie nėra politinių partijų nariais. Kandidatas, nelaimėjęs Seimo rinkimų vienmandatėje rinkimų apygardoje, bet esantis politinės partijos sąraše, turi išskirtinę galimybę tapti Seimo nariu daugiamandatėje rinkimų apygardoje, tačiau tokia teisė nepagrįstai atimta iš piliečio, kuris nėra politinės partijos narys.
Siūlomomis pataisomis siekiama ištaisyti esamą padėtį, suvienodinti kandidatus rinkimuose galinčių kelti kolektyvinių subjektų galimybes ir įtvirtinti sąžiningos konkurencijos principus – juo labiau kad tiek savivaldos, tiek Europos Parlamento rinkimuose visuomeniniams rinkimų komitetams jau yra suteiktos tokios pačios teisės, kaip ir politinėms partijoms.
Įstatymo projektu siūloma įtvirtinti tokį reglamentavimą, kad daugiamandatėje rinkimų apygardoje tiek politinė partija, tiek visuomeninis rinkimų komitetas kandidatus į Seimo narius galėtų kelti, pateikdami kandidatų sąrašą, kuriame kandidatai surašyti iš jų nustatytos eilės. Toks teisinis reguliavimas garantuotų lygias teises ir sąžiningą konkurenciją visiems kandidatams, nes kandidatai, įrašyti į politinių partijų sąrašus, ir piliečiai, kurie nėra politinių partijų sąrašuose, įgytų vienodą teisę būti išrinktais daugiamandatėje rinkimų apygardoje.
Minėti siūlymai turėtų teigiamą poveikį ne tik siekiant suteikti lygias teises visiems kandidatams, bet ir iš esmės sustiprintų demokratinį teisėtumą ir rinkimų skaidrumą, paskatintų žmonių pasitikėjimą atstovaujamąja demokratija, valstybės institucijomis ir pačia valstybe. Tai turėtų padidinti ir Lietuvos rinkėjų aktyvumą, nes piliečiams būtų suteikta pasirinkimo teisė daugiamandatėje rinkimų apygardoje balsuoti ne tik už politinių partijų narius, bet ir už visuomeninius rinkimų komitetus. Pagaliau, atsirastų daugiau sveikos konkurencijos, į valstybės valdymą įsitrauktų naujų asmenybių, o tai neabejotinai turėtų pozityvų poveikį visai politinei sistemai ir jos efektyvumui.
Matuleviciaus pasiulymas yra esminis ,nes balsavimas uz partiju sarasus{politinius biurus] jau senokai ir nemaloniai kvepia.Butu grazi pazanga.