
Teisingumo ministras Juozas Bernatonis, susitikęs su naujai išrinkta Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos pirmininke Dalia Henke, aptarė dvigubos pilietybės klausimą ir parengtus teisės aktų projektus dėl balsavimo internetu įteisinimo.
„Aš puikiai suprantu, kad balsavimo internetu klausimas ypač svarbus yra įvairiuose pasaulio kraštuose gyvenantiems lietuviams. Ne visose valstybėse yra mūsų šalies diplomatinės atstovybės, todėl nemaža dalis lietuvių išeivių neturi gerų galimybių rinkimų metu išsakyti savo pilietinės pozicijos“, – pažymėjo teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Pasiūlymui kuo greičiau įteisinti balsavimą internetu pritaria ir PLB valdyba.
Anot ministro, teisės aktų projektų paketas, reglamentuojantis balsavimą internetu rinkimų ir referendumų metu, jau yra pateiktas Seimui svarstyti. Taip pat artimiausiu metu Teisingumo ministerija pateiks Vyriausybei dar kelių teisės aktų projektus, kuriuose bus reglamentuojami internetinio balsavimo techniniai aspektai.
„Tik nuo Seimo narių valios priklausys, ar artimiausiu metu galėsime rinkimuose ar referendumuose dalyvauti net neišėję iš namų“, – pažymėjo J. Bernatonis.
Naujausių sociologinių apklausų duomenis, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (56 nuošimčiai) remia idėją, kad per rinkimus būtų galima balsuoti ir internetu. Dar didesnis rėmėjų procentas yra tarp tų, kurie naudojasi internetu kasdieniame gyvenime – apie 70 proc.
Susitikimo metu taip pat kalbėta apie galimą referendumo surengimą dėl dvigubos pilietybės išsaugojimo. Ministro manymu, visos parlamentinės partijos turi rasti bendrą sprendimą dėl tokio referendumo tikslingumo. J. Bernatonis taip pat pažymėjo, kad reikia ieškoti kitų teisinių kelių, kurie leistų išsaugoti pilietybę lietuvių kilmės asmenims. Artimiausiu metu Teisingumo ministerija planuoja atlikti galimų alternatyvų analizę ir pristatyti ją visuomenei.
Visiskai akivaizdu, kad Lietuvos valdzia samoningai yra NEPAJEGi isspresti sio klausimo sutinkamai su tiesiogiai veikiancia LR Konstitucija ir vadovaujasi tik ISKYPELISKU jos isaiskinimu, kas tolygu Konstitucijos suklastojimui. Paskutiniam asilui turetu buti aisku, kad LR konstitucija aiskiai sako, kad atskirais atvejais LR pilietis GALI buti kitos salies pilieciu. Stai jums trys atvejai: 1) LR pilietis teisetai igijes kitos salies pilietybe GALI buti ir LR pilieciu. 2) Lietuviu kilmes asmuo, kitos salies pilietis, be jokiu apribojimu GALI tapti ir LR pilieciu. 3) LR prezidento dekretu ir istatymo nustatytais kriterijas, LR pilieciu gali tapti ir ne lietuviu kilmes asmuo. Tokie tie 3 atvejai apibreziami aplinkybemis. Jokios LR Konstitucijos taisyti nereikia, reikia ISVAIKYTI Konstitucini teisma uz LR Konstitucijos SUKLASTOJIMA! Atimti is E.Kurio LR pilietybe, paskelbti persona non grata!
Lietuvos piliečiu negali būti asmuo priėmęs pvz. JAV pilietybę ir iškilmingai prisiekdamas atsižadėjęs LIETUVOS.
Dvigubas pilietis Lietuvai – ne pilietis.
Nėra techninių galimybių rengti sąžiningą balsavimą internetu. Paprasčiausiai neįmanoma.
Galimybės, gal, ir būtų, bet:
1. kuriam galui mums, išgyvenantiems Lietuvoje savo jėgomis, kažkokių klajoklių vadovavimas iš užsienio?
2. internete tiek visokių galimybių, kad tokio tinklo užgrobimas ir rezultatų sureguliavimas taip kaip kai kam reikia visada bus įmanomas;
3. internetu nori “balsuoti” tie, kurie žino, kad atvirai balsuodami, t.y. nueinant į balsavimo apylinkes ir su priežiūra, negalės nieko suchaltūrinti;
4. nors dalinai chaltūrina ir dabar – kodėl nėra leidžiama pasirinkti atskirų žmonių iš įvairių partijų sąrašų, o verčia būtinai pasirinkti vienos partijos sąrašą?
Ar tai nėra žulikystė?
Tai yra tikrų tikriausias nusikaltimas.
Pritariu Aš tik už dvigubą pilietybę ( kokių valstybių buvo tikri piliečiai, po vedybų ir migracijos ), nes kitaip būti negali. Bet turėtų būti tvarka, kad pilietybę gautų Pragyvenę ir Dirbę Lietuvoje, nes gali būti teisiniai klausimai.
Agree. Better dual citizenship, ( from what states, after marriages and migration) Necessary to live permanently and work at thisa state.