
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir prezidentas Fransua Olandas derybose Minske paaukojo Ukrainą dėl savo šalių ekonominių interesų. Pareiškė europarlamento viceprezidentas, Lenkijos europarlamentaras Ryšardas Černeckis (Ryszard Czarnecki) pranešė Ukrainos naujienų agentūra UNIAN.
„Merkel su Olandu, nedalyvaujant ES ir gindami savo šalių ekonominius interesus, paaukojo Ukrainą. Ši taika vienareikšmiškai yra naudingesnė Maskvai nei Kijevui, todėl, kad defakto politiškai sankcionuoja Rusijos Federacijos pasiekimus“, – sakė jis.
Černeckis taip pat pažymėjo, kad dalis Europos valstybių „norėtų ramybės bet kuria kaina“, ir joms pavyko to pasiekti. Be to jis sakė esą yra įsitikinęs, kad Maskvos palaikomi prorusiškieji smogikai nepasiliks prie dabar pasiektų sienų ir vėliau ar anksčiau pratęs puolimą. „Jei kažkas tiki, kad separatistai neužsinorės nė vieno aro nei hektaro ukrainietiškos žemės, tai jis klysta“, – sakė ES viceprezidentas.
Panašią nuomonę išsakė ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškusi, kad Minsko susitarimas tėra tik dalinis paliaubų susitarimas, nes jame nėra apibrėžtas svarbiausias klausimas – sienų kontrolė.
Dalia Grybauskaitė:
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis, vasario 12 d. kalbėdamas žurnalistams, Minsko susitarimą pavadino blogesniu dalyku nei Miunchenas. V.Landsbergis teigė esantis nusivylęs, kad Vokietijos kanclerė A. Merkel patikėjo V. Putino „lėlių teatru“.
Paklaustas, kaip vertina kad pagal susitarimą Ukraina turi įgyvendinti konstitucinę reformą, nors P. Porošenka pabrėžė, kad tai bus šalies decentralizacija, o ne federalizacija, V. Landsbergis teigė, kad tai pralaimėjusiojo kalba.
„Čia jau pralaimėjusio kažkokios kalbos. Pirmiausia tie samdiniai neturėjo sėdėti derybose. Jeigu šalys sėdi derybose ir Rusija diktuoja, kokia turi būti konstitucinė reforma, tai galima paklausti, o kada bus jūsų konstitucinė reforma, kada jūs pradėsite laikytis savo Konstitucijos, pone V. Putinui? O jeigu ne, tai užsičiaupk ir neaiškink apie Konstituciją. Mes esame demokratinė valstybė, turime išrinktą parlamentą. Aš esu išrinktas prezidentas, P. Porošenko galėtų pasakyti. O jūs pats save paskyrėt“, – V. Landsbergio žodžius cituoja internetinis portalas DELFI.
Landsbergis visą savo įvaizdį statė tik ieškodamas valstybei priešų, o ne gindamas mūsų šalies interesus.
Todėl jis ir kritikuoja Merkel su Olandu, kad nesuvokia, jog valstybės vyras pirmiausia atsakingas už ateitį,
o ne atvirkščiai – už praeities skausmus. Nors nesakau, jog reikia viską pamiršti. Tegu atmintis netrukdo
naujoms kartoms kurti savo gyvenimą. O buvusio konservatorių lyderio sapalionės dažniau skandina sveiko
proto politikų paskatas veikti mūsų naudai. Tad lai jis eina greičiau į pensiją …
“Sapaliojat” jus tamsta. IDOMU… ka turetu PAMIRSTI naujosios kartos?
Niekam nereikia karo.Gali derybose susitarti