Ketverius metus tyrinėję vieno garsiausių pasaulio priešistorinių monumentų – Stounhendžo – apylinkes, Birmingemo universiteto archeologai priėjo išvadą, kad tai – tik aisbergo viršūnė. Mat sudarius tiksliausią iki šiol Stounhendžo požeminį žemėlapį, paaiškėjo, kad po didžiulių akmenų monumentu plyti net 1,5 km perimetro ratilas, kurį mokslininkai spėjo pakrikštyti „Superhendžu“.
Šįkart archeologai darbavosi ne kastuvais ir šluotelėmis, o magnetometrais ir radarais: juos palei žemės paviršių vežiojo vilkdami ant priekabų, kurias tempė keturračiai motociklai.
Tuo pat metu vietovė buvo fotografuojama ir skenuojama lazeriu iš oro. Gauti duomenys panaudoti sudarant didelės raiškos trimatį Stounhendžo ir po juo plytinčių paslapčių žemėlapį.
Salsburio lygumos (Viltšyras, Jungtinė Karalystė) tyrimas atskleidė aplink megalitinį monumentą esant šimtus iki šiol neatrastų struktūrų. Kartu su jomis atrasta ir 17 dar nežinomų ritualinių monumentų, leidžiančių manyti, kad Stounhendžas nebuvo vienišas.
Jo apylinkėse rasta dešimtys pilkapių. Kai kuriems – daugiau kaip 4,4 tūkst. metų. Po vienu iš jų rastos 6 tūkst. metų senumo medinio pastato liekanos. Manoma, kad jame buvo vykdomos šiurpios laidojimo apeigos – nuo palaikų buvo atplėšiami minkštieji kūno audiniai.
Iki tol neatrastų struktūrų rasta ir greta Stounhendžo esančiame 3 km ilgio ir 100 metrų pločio slėnyje, kuris vadinamas „Cursus“ ir kuris, kaip manoma, tarnavo kaip Stounhendžo barjeras.
Cursus slėnyje rasta didžiulių priešistorinių įdubų, kurių paskirtis, kaip manoma – astronominė. Per patį vidurvasarį rytinė įduba rodė tekančios saulės pusėn, o vakarinė – saulėlydžio. Jų trajektorijos susikerta taške, kuriame po 500 metų pastatytas Stounhendžas.
Naujieji Stounhendžo apylinkių žemėlapiai atskleidė įdomios informacijos apie mažiau žinomas Duringtono sienas – t.y., didįjį „Superhendžą“. Šis gigantiškas monumentas yra bene didžiausias žinomas toks statinys, kurio perimetras siekia 1,5 km.
Gauti duomenys byloja, kad monumentą vienu metu galėjo sudaryti net apie 60 gigantiškų akmenų. Kai kuriose vietose „Superhendžo“ aukštis, kaip spėjama, siekė 3 metrus.
Akmenų paliktos žymės po žeme byloja, kad jie buvo stumdomi – šiuos monumentus stačiusių išminčių ainiai neretai keisdavo statinių struktūrą ar išdėstymą. Tyrėjai puoselėja viltį, kad kai kurie šių riedulių vis dar gali būti palaidoti po žeme. Deja, tyrimui naudotos technologijos į dirvožemį įsiskverbė ne giliau kaip 3 metrus.
„Tai radikaliai keičia Stounhedžo viziją, – pareiškė tiriamojo projekto vadovas iš Birmingemo universiteto Vincentas Gafnis (Vincent Gaffney). – Anksčiau buvo priimta manyti, kad Stounhendžas stūksojo didingai vienišas, tačiau tai nėra tiesa. Jis buvo dar didesnės struktūros dalis.“
Tyrėjų atradimai bus įamžinti naujame BBC dokumentiniame seriale „Operacija Stounhendžas: kas slypi po žeme“ („Operation Stonehenge: What Lies Beneath.“).
https://youtu.be/aUH9O_-VS_Y
https://youtu.be/_EWqul6lIas
Jei Jus domina IŠSKIRINĖ (ji tikrai „išlįs ateityje“) Raseinių rajoną ir Klaipėdą liečianti informacija.. Netrukus Klaipėdos Universitetas gaus siuntinį su pirmomis dinozaurų dalimis iš šio krašto. Jų pakankamai iškalbingas nuotraukas galima rasti surinkus šiuos 3 raktažodžius Internete: Yahoo-Group-Telepathy. Būkit pasiruošę!:) O šiaip šiuo klausimu – linkiu būti elementariai atidesniems – pilna dinozaurų liekanų mėtosi tarkime, Nemakščiuose ir dėl įpročio prie visokių Rusijos teorijų, niekas neatkreipia dėmesio. Tad Lietuvos neatpažinti istoriškumai dar voliojasi tiesiog po kojomis ir čia yra įmanoma daugybė dar nežinomų dalykų…
Savo žinučių tinklapio gali nerekomenduoti, šiukšlių ir taip pakanka internete,kam dar jas maskuoti po dinozaurais. pats esi dinozauras su mobiliaku šiknoj…
Įminta viena didžiausių žmonijos paslapčių? Mokslininkai atrado garsiojo Stounhendžo paskirtį
– 77.lt/iminta-viena-didziausiu-zmonijos-paslapciu-mokslininkai-atrado-garsiojo-stounhendzo-paskirti
Istoriniu požiūrius tai – įdomi informacija, kadangi ji yra susijusi su analogiškais “Superhendžui” su C= 1.5 km. ratilais Utenos rajone, kur Tauragnų seniūnijoje aptiktas gražios Tauragnų pilies su stovėjusios šalia struktūrinės astronomijos observatorijos ratilais, drožinys. Tiek “Superhendžo”, tiek Tauragnų ratilai yra proporcingi Visatos Harmonijos Skaičiui VHS = 1366560. Tai byloja, kad, jeigu Utenos Meras ir CO Tauragnų pilies bokštą rekonstruos ir pagal ratilus atstatys senovinės observatorijos darbą, tai turistų (žalioji ekonomika) kaip ir Stounhendže Utenoje ir Tauragnuose niekuomet nestigs. Iki.
Kaip įdomu! Įtariu, jog ne aš viena apie tai negirdėjau. Kažkas turėtų ir merą su ta žinia supažindinti, ir rajono Švietimo skyrių ta mintimi uždegti, kad mokinių ekskursijas rengtų, per gamtos bei istorijos pamokas apie tai pakalbėtų. – Šiandien per radiją kalbėjo apie tai, kad abiturientai gamtos studijomis nesidomi. Užsikabinus už šio fakto galima sudominti, paskatinti tapti gamtos detektyvais.
Tai kad čia yra viešųjų ryšių akcija. Tokia pati, kaip ir rašiniai apie neatpažintų objektų skraidymus.
> Žemyna
Užsirašysiu kada, važiuojant pro šalį, pas Utenos Merą į priėmimą. Tik nežinau, ar jam tas rūpės.