Šeštadienis, 11 spalio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos

Prezidentė D. Grybauskaitė Kijeve susitiko su Ukrainos prezidentu (video)

www.alkas.lt
2014-06-07 16:59:51
0
Dalia Grybauskaitė ir Petro Porošenko | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė ir Petro Porošenko | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

       
Dalia Grybauskaitė ir Petro Porošenko | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.
Dalia Grybauskaitė ir Petro Porošenko | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Birželio 7 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kijeve susitiko su pareigas pradėjusiu eiti Ukrainos Prezidentu Piotru Porošenko. Dvišaliame susitikime aptartos tolimesnės bendradarbiavimo perspektyvos.

„Ukrainos Prezidentas gavo didelį žmonių pasitikėjimą, todėl jam tenka didelė atsakomybė pateisinant gyventojų lūkesčius. Demokratiški ir laisvi Prezidento rinkimai yra reikšmingas, bet tik pirmas Ukrainos žingsnis atkuriant taiką šalyje. Ukrainai reikalingi pokyčiai, kurių įgyvendinimui reikės sutelktų Prezidento ir visų žmonių pastangų“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, pagrindiniai Ukrainos laukiantys iššūkiai yra stabilumo šalyje užtikrinimas, Europos Sąjungos Asociacijos susitarimo Laisvosios prekybos dalies pasirašymas ir įgyvendinimas, konstitucinė reforma bei europinių reformų tęstinumas siekiant vizų režimo liberalizavimo. Europos Sąjunga yra pasirengusi Laisvosios prekybos susitarimą pasirašyti birželio pabaigoje Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu.

Prezidentė pažymėjo, kad Lietuva turi didelę reformų įgyvendinimo patirtį, todėl gali padėti Ukrainai daugelyje reformų sričių. Ukrainai svarbu sukurti skaidrią ir centralizuotą europinių reformų koordinavimo instituciją, kuri užtikrintų efektyvų reformų įgyvendinimą.

Prezidentė su Ukrainos vadovu aptarė ir progresą įgyvendinant vizų režimo liberalizavimui reikalingas reformas. Ukraina dar turi sukurti antidiskriminacinius įstatymus, reformuoti Darbo kodeksą, stiprinti ombudsmeno instituciją. Pasak Prezidentės, būtina užtikrinti ne tik įstatymų priėmimą, bet ir efektyvų jų įgyvendinimą.

Susitikimo metu aptarti ir Ukrainos darbai vykdant konstitucinę reformą. Prezidentė pabrėžė, kad būtina užtikrinti aiškų valdžių padalinimo principą ir kompetencijų tarp jų pasidalinimą.

Apie būtinų reformų įgyvendinimą ir situacijos Ukrainoje stabilizavimą Prezidentė kalbėjo ir su Ukrainos Aukščiausios Rados pirmininku Aleksandru Turčynovu.

Lietuvos interesas – europietiška ir stipri Ukraina

Ukrainos prezidento P. Porošenko inauguracija | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.
Ukrainos prezidento P. Porošenko inauguracija | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

D. Grybauskaitė dalyvavo naujai išrinkto Ukrainos Prezidento Piotro Porošenkos inauguracijoje. Prezidentė pasveikino Ukrainos žmones priėmus svarbius sprendimus šalies ateičiai ir palinkėjo visoms politinėms jėgoms susitelkti valstybės ir tautos labui.

„Ukraina apsisprendė ir pasirinko europietišką kelią. Žmonės jau pirmajame rinkimų ture aktyviai balsuodami parodė, kad nori taikos ir stabilumo – tai nepaprastai svarbu ir Lietuvai. Dabar svarbu eiti reformų ir pažangos keliu, nes tik tai garantuos šalies saugumą ir kokybiškesnį gyvenimą žmonėms. Lietuva gerai žino laisvės kainą, todėl tvirtai palaikome Ukrainos siekį būti stipria ir savarankiška valstybe“, – sakė Prezidentė.

Lietuva nuosekliai remia Ukrainą, o mūsų šalies ekspertai padeda įgyvendinti demokratines reformas. Lietuva yra įsteigusi ir finansuoja Europos integracijos studijų centrus Lvove ir Donecke bei Euroatlantinės informacijos centrą Odesoje. Taip pat Lietuva Ukrainoje yra įgyvendinusi tris Europos Sąjungos finansuojamus projektus, pati skiria paramą demokratijai vystyti, skiria stipendijas ukrainiečių studentams.

Lietuvą ir Ukrainą sieja glaudus ekonominis bendradarbiavimas. Ukraina patenka į didžiausių Lietuvos prekybos partnerių dvidešimtuką, o pagal tiesioginių Lietuvos investicijų dydį Ukraina yra 9-oje vietoje.

Pasak Lietuvos Prezidentės, naujo Ukrainos vadovo laukia daug svarbių darbų – būtina atkurti taiką ir stabilumą valstybėje, ne mažesnis iššūkis laukia ir atremiant ekonominius sunkumus. Lietuva ir Europos Sąjunga pasirengusios visapusiškai padėti Ukrainai, tačiau ir pati Ukraina turi vykdyti prisiimtus įsipareigojimus ir reformas.

Birželio pabaigoje Europos Vadovų Taryboje tikimasi pasirašyti Europos Sąjungos ir Ukrainos Asociacijos sutarties laisvosios prekybos dalį. Tai atvers vienos didžiausių pasaulyje rinkų galymybes ukrainos žmonėms.

Pasak Prezidentės, Ukraina turi įgyvendinti konstitucinę reformą, užtikrinti teisės viršenybę, teismų nepriklausomumą, imtis kovos su korupcija. Kad padėtų Ukrainai įgyvendinti reformas, Europos Sąjunga 2014-2020 metų finansinėje perspektyvoje yra numačiusi skirti 11 mlrd. eurų. Šios lėšos padės stabilizuoti šalies ekonomiką, užtikrins sėkmingus eurointegracijos procesus.

Prezidentės teigimu, vieningas palaikymas iš Europos Sąjungos ir JAV Ukrainai yra svarbus ne tik vidaus stabilumui, bet ir grėsmėms, kylančioms iš užsienio, atremti. Kadangi Ukrainos teritorijoje vyksta kariniai veiksmai, vienas svarbiausių uždavinių – saugumo ir taikos užtikrinimas.

Ukrainos Prezidento inauguracijoje taip pat dalyvavo Vokietijos, Lenkijos, Austrijos, Slovėnijos, Moldovos, Rumunijos, Gruzijos Prezidentai, ES Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rumpėjas (Herman Van Rompuy), JAV – viceprezidentas Džozefas Baidenas (Joseph Biden), Kanados, Latvijos, Vengrijos, Estijos Premjerai, Prancūzijos, Liuksemburgo, Suomijos, Nyderlandų, Čekijos užsienio reikalų ministrai.

Prezidentės pasisakymas dalyvant Ukrainos Prezidento Petro Porošenkos inauguracijos iškilmėse:

Šalies vadovės vizitas Ukrainos Prezidento inauguracijoje: pasivaikščiojimas po Maidaną:

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. L.Graužinienė Kijeve susitiko su laikinuoju prezidentu O.Turčynovu
  2. Prezidentė telefonu kalbėjosi su išrinktuoju Ukrainos Prezidentu P. Porošenka
  3. Prezidentė D. Grybauskaitė susitiko su pirmųjų lietuviškų palydovų kūrėjais
  4. Prezidentė susitiko su buvusiu Lenkijos vadovu Aleksandru Kvasnievskiu (video)
  5. Lietuvos prezidentė dalyvaus Ukrainos prezidento inauguracijoje
  6. D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku (video)
  7. Kijeve – protestuotojų susirėmimai su vyriausybinėmis pajėgomis (video, tiesioginės transliacijos)
  8. V.Janukovyčius atsiprašė tautos, bet dabartinės valdžios nepripažįsta ir save laiko tikruoju Ukrainos prezidentu (video)
  9. Prezidentė D.Grybauskaitė aplankė J.Tymošenko (video)
  10. Kijeve naktį bandyta šturmuoti Maidaną (video, tiesioginė transliacija)
  11. Paskelbta apie pirmąsias protestų Kijeve aukas (video, tiesioginė transliacija)
  12. Eurorevoliucija Kijeve tęsiasi. Protestuotojai atsisako politinių lozungų ir susivienija (tiesioginė transliacija, nuotraukos, video)
  13. Prezidentė D.Grybauskaitė vyks į Jaltą
  14. Prezidentė su JAV senatoriais aptarė Europos saugumo situaciją (video)
  15. Prezidentė įvertino Lietuvos oro erdvės gynybą (video)

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Sausio 13-osios minėjimo projektams
Kultūra

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Sausio 13-osios minėjimo projektams

2025 10 11
Arūnas Gelūnas | Alkas.lt nuotr.
Lietuvoje

R. Žemaitaitis viešai pasišlykštėjęs A. Gelūno poelgiu – vėl sujudino koaliciją

2025 10 10
Išmaniosios programėlės gali išnykti – kas taps jų įpėdiniu?
Lietuvoje

Lietuva statys dirbtinio intelekto gamyklą

2025 10 10
Susitarimo pasirašymas
Lietuvoje

KAM ir LSA susitarė dėl naudų savivaldybėms su poligonais

2025 10 10
Elektros tinklai
Gamta ir žmogus

ESO ir Šiauliai suvienijo pastangas, kad apsaugotų apuokus

2025 10 10
Druskininkų autobusų stotis
Lietuvoje

Statomoje Druskininkų autobusų stotyje – ir žinia ateities kartoms

2025 10 10
Žemės ūkis
Lietuvoje

Netrukus smulkūs ir vidutiniai ūkiai vėl galės kreiptis paramos

2025 10 10
Regionų forumas
Lietuvoje

Prezidentas atidarė septintąjį Regionų forumą

2025 10 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Prutenu genocidas apie Rengiamas Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų minėjimas
  • juras apie Rengiamas Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų minėjimas
  • Rimgaudas apie Punsko „Vyčiai“ spindėjo Europos lietuvių šventėje
  • +++ apie Punsko „Vyčiai“ spindėjo Europos lietuvių šventėje

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • 3 programėlės, padėsiančios vyresnio amžiaus žmonėms
  • Uoga, kuri nustebins: trys receptai su vynuogėmis
  • Pasenusios higienos ir kosmetikos priemonės gali sukelti rimtų negalavimų
  • Ką pravartu žinoti vairuojant automobilį užsienyje?

Kiti Straipsniai

Europos parlamentas

EP ragina vieningai atremti Rusijos vykdomus oro erdvės pažeidimus ir hibridines atakas

2025 10 09
Inga Ruginienė ir Donaldas Tuskas

Varšuvoje I. Ruginienė susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku

2025 10 07
I. Ruginienė ir V. Zelenskis |r.

I. Ruginienė susitiko su V. Zelenskiu

2025 10 07
Prezidento darbo vizitas Italijoje

Prezidentas pakvietė popiežių Leoną XIV vizito į Lietuvą

2025 10 06
I. Ruginienė lankosi Ukrainoje

I. Ruginienė lankosi Ukrainoje

2025 10 06
Volodymyras Zelenskis: Rusija puola – Vakarai tyli

V. Zelenskis: Rusija tyčiojasi iš tylinčių Vakarų

2025 10 06
A. Parubijus Aukščiausioje Radoje 2015-04-23

Įtariamasis A. Parubijaus nužudymu veikė pagal Rusijos specialiųjų tarnybų užsakymą

2025 10 04
Prezidentas dalyvauja EPB susitikime

Prezidentas: Europos Sąjungos plėtra – geopolitinė būtinybė

2025 10 02
Viktoras Orbanas

Vengrija smogia Ukrainos žiniasklaidai: užblokuota 12 portalų, Orbanas pareiškė, kad Ukraina „nėra suvereni“

2025 09 30
Robertas Brovdis (Madijaras)

R. Armaitis. Bepiločių sistemų pamoka iš Ukrainos: vieno vado sprendimas, pakeitęs karo eigą

2025 09 29

Skaitytojų nuomonės:

  • Prutenu genocidas apie Rengiamas Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų minėjimas
  • juras apie Rengiamas Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų minėjimas
  • Rimgaudas apie Punsko „Vyčiai“ spindėjo Europos lietuvių šventėje
  • +++ apie Punsko „Vyčiai“ spindėjo Europos lietuvių šventėje
  • Op TV apie V. Budnikas. Alternatyvūs galios centrai, protestų fabrikas ir kam naudingi kultūros darbuotojų protestai (I)
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
stockyardssteaks.com nuotr.

Kaip ant grotelių saugiai iškepti kepsnius?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai