
Gegužės 5 d. Krašto apsaugos ministerija gavo Rusijos Federacijos notą, kuria informuojama, kad Rusija vienašališkai sustabdo 2001 m. pasirašyto dvišalio Lietuvos ir Rusijos susitarimo dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių galiojimą.
Tai dvišalis Lietuvos ir Rusijos susitarimas, kuris buvo pasirašytas 2001 metais. Jis numatė, kad šalys keisis informacija apie savo karines pajėgas ir apsikeis abipusėmis karinėmis inspekcijomis. Informacijos apsikeitimui buvo sutarta naudoti Įprastinės ginkluotės Europoje sutarties (angl. santr. CFE), prie kurios Lietuva nėra prisijungusi, formatą, o inspekcijas vykdyti pagal ESBO Vienos dokumento sąlygas. Iš Rusijos pusės šis susitarimas buvo taikomas jos pajėgoms Kaliningrade.
2001 m. Lietuvos ir Rusijos susitarimas (pasikeitimo notomis forma), kurio pagrindu kasmet buvo organizuojama po vieną papildomą Rusijos ginkluotės kontrolierių vertinamąjį vizitą į Lietuvoje dislokuotus karinius dalinius ir Lietuvos ginkluotės kontrolierių vertinamąjį vizitą į Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje dislokuotus karinius dalinius. Taip pat šiuo susitarimu buvo sutarta kasmet keistis informacija apie karines pajėgas Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje ir Lietuvos Respublikoje pagal Įprastinės ginkluotės Europoje sutarties nuostatas, nors Lietuva nėra sutarties dalyvė.
Apsikeitimas informacija nuo 2001 m. vyko sklandžiai, tačiau 2007 m. Rusijos Federacijai suspendavus savo dalyvavimą CFE sutartyje, Rusija sustabdė keitimąsi karine informacija su Lietuva.
Iš Rusijos Federacijos gauta nota Lietuva buvo informuota apie antrosios susitarimo dalies, ir tuo būdu viso susitarimo, sustabdymą. Šio susitarimo galiojimas buvo neterminuotas iki tol, kol viena iš šalių iš anksto informuos apie susitarimo sustabdymą.
Praėjusiais metais vertinamieji vizitai buvo atlikti iš abiejų pusių. Šiais metais vertinamieji vizitai nevyko, nes pagal susitarimą jie rengiami antrajame metų pusmetyje.
Lietuva laikėsi visų šio susitarimo sąlygų ir nesuteikė jokio preteksto tokiam Rusijos veiksmui. Šis Rusijos veiksmas rodo Rusijos nenorą užtikrinti tarpusavio pasitikėjimą ir gali būti laikomas dar vienu žingsniu į tarpusavio pasitikėjimo ir saugumo sistemos Europoje griovimą.
Rusijos sprendimas stabdyti susitarimą dėl keitimosi informacija apie karines pajėgas mažina tarpusavio pasitikėjimą ir rodo Maskvos nenorą konstruktyviai bendradarbiauti, pirmadienį spaudos agentūrai BNS pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Ministras BNS sakė apgailestaujantis dėl tokio Maskvos sprendimo, bet pridūrė, kad Lietuva turės galimybių kitais būdais gauti reikiamą informaciją apie situaciją Karaliaučiaus krašte.
Prasidedant Tautos maištui, bolševikų 24 metų valdžios užgrobimo rojus baigiasi ir todėl agresyvios imperijos Putino veiksmai gali būti neprognozuojami.
Bolševikai tai čia kas tokie? Pats žodis yra lotynizuotas rusiškas “большевик”, kas reikštų daugumininkas. Ir kas pas mus, anot jūsų, yra daugumininkai (ir dauguma kur???) ir pagal kokius požymius?
Daugumiečiai daugiausia dauginasi visuomenės mąstymo deficito brūzgynuose , politinio nepakantumo būdu.Ir jie visiškai nereiškia daugumos , bet pasižymi sugebėjimu primesti savo valią daugumai. Tame tarpe ir prievartos būdu.
Ar pamąstę veikiata pagal sumanymus? Ne? Tai kam apie tai mąstote?
Būtent daugumiečių mėgstamas metodas- sukeisti sąvokas (sumanymas ir mąstymas nėra tas pats) . Čia ir rezultatas- nemąstome ką veikiame , ir neveikiame ką sumanome.
Apie kokį sukeitimą kalbate?
Pamąstei, sumąstei ir veiki. Sumanymas yra mąstymo rezultatas.
žiūrėkit savo komentarą 11:32.Kaip veikti ,jeigu apie tai nemąstyti. Sumanei nemąstydamas ir rezultatas -geriau nieko nebūtum veikęs.Beje ,sumanimas ir sumastymas nėra tas pats. Vėl sąvokų pakeitimas.
Tai ir sakau – sumanymas yra mąstymo rezultatas.
ne visados. Nors taip reikalinga kad žmonės kuo daugiau mąstytu . Ypač svarbiais Tautai ir Valstybei veiksmuose .
“Ne visados” tai čia kada? Būtinas aiškus apibrėžimas.
““Ne visados” tai čia kada? Būtinas aiškus apibrėžimas.”-.negi sunku suprasti , kad daug kas sumanoma ir daroma , gerai nepamąsčius .
“kad daug kas sumanoma ir daroma , gerai nepamąsčius .”
Jūsų kalboje daug žodžių su ne ir žodžių abstrakcijų (pvz. gerai), kas ir sukelia painiavą.
Kaip jūs pats įsivaizduojate “gerai nepamąstę”. Kaip gerumą matuojate? Jei “nepamąstė” tai ką padarė?
Bemaž, 24 metus antilietuvišką antikonstitucinę veiklą seime vykdžiusi nusikalstama gauja su skirtingais pasivadinimais. Kaip bebalsuotų Lietuvos piliečiai, jųjų gaujos atstovų valdžioje sisada bolše. Žmonės vadina juos labai įvairiai.
Apie tai jau žinoma, kalbama ir rašoma.
Apytiksliai yra apibūdinta ir štai šitam komentare
https://alkas.lt/2014/05/05/d-paukste-ignorave-savisaugos-instinkta/?comments#comment-200218
Tiksliai reiktų apibūdinti kas jie tokie, o tai pats pakliūsite po apytikslų apibūdinimą.
Apskritai, pradėkime nuo savęs ir pamąstykime kokia turi būti tauta, kad ji gyventų. Parazitai paprastai veisiasi ten kur nesilaikoma higienos. Mūsų atveju mąstymo higienos, kuri kilo dėl teorijos atskyrimo nuo praktikos ir užmarštumo kas esa.
Kad gyvuotų ir klestėtų, Tauta turi būti savarankiška ir su veikiančia savisauga. Savisaugai užtenka tik sugebėti atskirti savą nuo svetimo.
Savo/svetimas ir reiktų apibrėžti. Pastaruoju metu daug kas svetima tapo sava (pvz. žiniasklaidoje pavardžių rašymas vien užsienio kalba, be vertimo į lietuvių, svetimos gyvenimo nuostatos ir ritmai).
Beto savas ir svetimas atskiriamas pagal kilmę. Kokios jūs kilmės ir jus supantys?
Yra Didingosios Lietuvos kūrėjai ir esu iš šitos aukštumos.
Yra Didingosios Lietuvos griovėjai ir manau, kad esi iš tos žemumos nes gaišini mano laiką brangų.
2 klausimai.
Ar leidi Žemę, vidaus vandenis ir miškus įsigyti nuosavybėn Lietuvos Respublikoje užsienio subjektams?
Ar leidi sunaikinti litą ir įvesti euro?
(atsakyti taip arba ne)
Gerbiamasis, kurioje palatoje jūs gulite?
Kas gali paliūdyti jūsų teiginius?
Ką norite tais dviem klausimais pasakyti? Maža į juos atsakyti taip, dar reikia, kad įvyktų taip kaip norima – žemės išlaikymas šalies piliečių rankose ir lito išsaugojimas.
Beje pagal referendumo formuluotę žemės pardavimas užsieniečiams kaip ir būtų draudžiamas, tačiau dar būtina papildyti tą draudimą, kad žemė, vidaus vandenys ir kt. išvardinti objektai NEGALI BŪTI KREDITORIŲ PRETENZIJŲ OBJEKTU. Kas iš to, kad uždraudei pardavinėti, jei ją gali pasiimti už skolas?
pagal klasikinę Rusijos valdančiųjų klanų doktriną : “sutarčių laikosi tik bailiai “. Dar V.Visockis ( vienas žymiausių Rusijos dainų kūrėjų) sakė : “mūsų dainos, kalbos, mąstymas – kaip lageryje”. Todėl nėra ko stebėtis dėl Rusijos notos , nes tą sutartį Rusijos valdantieji mielai sulaužytų prie pirmos progos. Belieka tik apgailestauti, kad Olekos nelabai rišlus veblenimas, kad “mes viskam pasiruošę” , šiandieniniam kontekste atrodo apgailėtinai. Jei rusai galėtų paskirti krašto apsaugos ministrą, tai “geresnio” nė nerastų .
…”Jei rusai galėtų paskirti krašto apsaugos ministrą, tai “geresnio” nė nerastų .”…Geresnis būtu nebent kaimyninės šalies generolas . Bet tai jau būtu per daug akivaizdu .Todėl -Olekas.