Lietuvoje saldainių ir šokolado fabrikų vos keletas, tačiau lietuviški gaminiai per šventes itin populiarūs. Jau šimtmetį skaičiuojantis Šiauliuose esantis seniausias konditerijos fabrikas Lietuvoje išgyveno du pasaulinius karus, nacionalizaciją ir vėl pakilo naujam gyvenimui.
Fabriko įkūrėjų palikuoniai sako ir šiandien stengiasi išsaugoti giminaičių puoselėtas tradicijas, o lankytojams suteikti džiaugsmo patiems pasigaminti saldumynų, skelbia LRT televizijos naujienų tarnyba.
Prieš šimtą metų šiaulietis Antanas Gricevičius įsirengė karamelės virimo katilą ir su žmoną pradėjo virti saldainius. Gamyba ir prekyba sekėsi, ir po kurio laiko įmonėje dirbo jau apie pusantro šimto žmonių, gamino 300 pavadinimų saldainių, kurie buvo populiarūs ir Lietuvoje, ir užsienyje. 1940-siais fabrikas buvo nacionalizuotas, o 1993-siais, atkūrus Nepriklausomybę, grąžintas jo įkūrėjo įpėdiniams. Vienas iš jų – dabartinis fabriko vadovas.
„Tos idėjos, kurias Gricevičius suformavo, būtent gaminti skanius, kokybiškus saldainius, laikytis pagarbos taisyklių vartotojams, yra išlikusios“, – tvirtina „Rūtos“ direktorius Algirdas Gluodas.
Įmonės veteranai, dirbantys jau ne vieną dešimtį metų, sako besistengiantys įtikti įvairiems pirkėjų poreikiams. Ir esą svarbu ne tik gamybos paslaptys, bet ir saldumynų įpakavimas ar pavadinimas. Tad kartais tenka pasikonsultuoti ir su istorikais, ir kitų sričių specialistais.
Megstu tas dezutes kur 50 ir 100 litu kainuoja.
Nepersivalgyk.
CHA
1941 metais į Sibirą buvo ištremti Gricevičiai tėvai, jų dukra bei sūnus Antanas. Atsidūrėme Altajaus kalnuose viename tarybiniame ūkyje. 1942 metais Gricevičius tėvas žuvo. Gricevičius tėvus pagerbti siūlau sukurti naujus saldainius: vienus su užrašu- “Sibiras” ir paveiksliuke- sneigu dengti kalnai ir ruduoji meška ; kitus- su užrašu “Altajų kalnai” ir paveiksliuke- sniegu padenti kalnai su Altajaus kėdru. Kaunas 1941-jų tremtinys Romualdas Zubinas mob. tel. 8 647 38740