Spalio 18 d., penktadienį, 10.15 val. Seimo 218b salėje (III rūmai) vyks Seimo nario Vytauto Antano Matulevičiaus inicijuojama konferencija–diskusija „Parlamentinės kontrolės būklė: laimėjimai ir neišnaudotos galimybės“.
Konferencijoje dalyvaus Nepriklausomybės akto signatarai, Seimo nariai, politologai, akademinės visuomenės atstovai, teisininkai.
Konferencijoje-diskusijoje tikimasi identifikuoti parlamentinės kontrolės problemas, nustatyti teisinio reguliavimo spragas ir įvertinti Seimo priežiūros mechanizmo efektyvumą, vykdant įstatymus valstybėje. Taip pat bus keliamas uždavinys išsiaiškinti Seimui atskaitingų institucijų vadovų atsakomybės ribas, susijusias su valstybės konstitucinės santvarkos ypatumais, aptarta Seimo komitetų ir komisijų veikla, įvertintos jų vadovų galios bei objektyvios galimybės ir, svarbiausia, bus siekiama atsakyti į klausimą – ar mus tenkina esama parlamentinės priežiūros būklė mūsų valstybėje ir ką reikėtų daryti, kad ši priežiūra taptų efektyvesnė?
Konferencijos dalyviams bus siūloma priimti rezoliuciją, įvertinančią parlamentinės kontrolės būklę ir kviečiančią Seimo valdybą sudaryti iš Seimo narių bei ekspertų darbo grupę, kuri atliktų parlamentinę priežiūrą reglamentuojančių įstatymų bei kitų teisės aktų sisteminę analizę ir parengtų būtinus jų pakeitimų projektus.
***
KONFERENCIJOS – DISKUSIJOS „PARLAMENTINĖS KONTROLĖS BŪKLĖ: LAIMĖJIMAI IR NEIŠNAUDOTOS GALIMYBĖS“
PROGRAMA
2013 m. spalio 18 d., Lietuvos Respublikos Seimo 218b salė (III rūmai), Gedimino pr. 53, Vilnius
Konferencijos diskusijos tikslai ir aspektai:
Pasitikslinti parlamentinės kontrolės teisinę ir politologinę dimensijas, identifikuoti problemas, nustatyti teisinio reguliavimo spragas ir įvertinti Seimo priežiūros mechanizmo efektyvumą vykdant įstatymus valstybėje. Taip pat keliamas uždavinys išsiaiškinti Seimui atskaitingų institucijų vadovų atsakomybės ribas, susijusias su mūsų valstybės konstitucinės santvarkos ypatumais, aptarti Seimo komitetų ir komisijų veiklą, įvertinti jų vadovų galias bei objektyvias galimybes ir, svarbiausia, atsakyti į klausimą – ar mus tenkina esama parlamentinės priežiūros būklė mūsų valstybėje ir ką reikėtų daryti, kad ši priežiūra taptų efektyvesnė?
10.00 – 10.15 Dalyvių registracija
10.15 – 10:30 Įžanginis žodis
Vytautas Antanas Matulevičius, Seimo narys, Konstitucijos komisijos pirmininko pavaduotojas
10.30 – 10.45 „Ar Lietuvoje egzistuoja konstitucinės prielaidos efektyviai parlamentinei kontrolei?“
Saulius Arlauskas, Mykolo Romerio universiteto profesorius
10.45 – 11.00 „Parlamentinės kontrolės modeliai Lietuvoje: trūkumai ir privalumai“ Gintaras Kalinauskas, Mykolo Romerio universiteto docentas
11.00 – 11.15 „Parlamentinės kontrolės teorinės prielaidos ir praktinės galimybės Lietuvoje“ Liudvikas Narcizas Rasimas, Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataras, Respublikos Konstitucijos kūrėjas, teisininkas
11.15 – 11.30 „Konkretus parlamentinės priežiūros aspektas: ar valstybė rūpinasi objektais, skirtais visuomeniniams poreikiams?“
Kazimieras Motieka, Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataras, advokatas
11.30 – 12.00 Kavos pertrauka
12.00 – 12.15 „Parlamentinė kontrolė ir “nepažaboto žirgo” sindromas”
Zita Šličytė, Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signatarė, advokatė
12.15 – 12.30 „Parlamentinė kontrolė kaip pagrindinis Seimo instrumentas garantuojant Konstitucijos vykdymą valstybėje“
Algimantas Matulevičius, mokslų daktaras, buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas
12.30 – 12.45 „Ką Seimas gali ir ko ne? Tarp gerų norų ir realių galimybių“
Gintaras Songaila, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, buvęs Seimo narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas
12.45 – 13.00 „Parlamentinė kontrolė Lietuvoje: liūnas ar likimas?“
Alvidas Lukošaitis, Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas
13.00 – 13.45 Įžvalgos ir diskusija pristatytais klausimais
13.45 – 14.00 Konferencijos apibendrinimas. Uždarymas
Pastaba: konferencijos dalyviams bus siūloma priimti rezoliuciją, įvertinančią parlamentinės kontrolės būklę ir kviečiančią Seimo valdybą sudaryti iš Seimo narių bei ekspertų darbo grupę, kuri atliktų parlamentinę priežiūrą reglamentuojančių įstatymų bei kitų teisės aktų sisteminę analizę ir parengtų būtinus jų pakeitimų projektus.
Registruotis galima iki spalio 17 d. 12.00 val. el. paštu daugardas.gruodis@lrs.lt; tel. 8612 01252