Ketvirtadienis, 25 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Birštone vyko tarptautinis Baltijos šalių teatro renginys „Baltijos rampa“

www.alkas.lt
2013-09-17 14:59:30
51
PERŽIŪROS
0
J.Kleizienės ir V.Klimavičiaus nuotr.

J.Kleizienės ir V.Klimavičiaus nuotr.

J.Kleizienės ir V.Klimavičiaus nuotr.
J.Kleizienės ir V.Klimavičiaus nuotr.

Savaitgalį, rugsėjo 13–15 d. Birštono Kultūros centre tris dienas vyko Baltijos šalių teatrų renginys „Baltijos rampa“, į kurį atvyko mėgėjų teatrų režisieriai ir aktoriai iš Estijos („Ranna-Viru folk theatre“, „The theatre „See“), Latvijos („Ausekla Limbažu Theatre“, „Rezekne theatre“). Taip pat renginyje dalyvavo Lietuvos teatrai: Skapiškio teatras „Stebulė“, Vilniaus jaunimo teatras „Arlekinas“, Birštono Kultūros centro suaugusiųjų teatras ir Klaipėdos jaunimo teatras. Šį tarptautinį renginį organizavo Lietuvos liaudies kultūros centras, Lietuvos Mėgėjų Teatro Sąjunga ir Birštono kultūros centras.

Pirmąją tarptautinio renginio „Baltijos rampa“ dieną Birštono kultūros centre rinkosi ir repetavo minėtų teatrų aktoriai, birštoniečiams ir kurorto svečiams tris dienas rodę savo kūrybos rezultatus. Vidurdienį Baltijos šalių renginį atidarė Klaipėdos jaunimo teatras, parodęs rež. Valentino Masalskio spektaklį „Batai“, kuris kalba apie žmonių istorijas ir gyvenimo žingsnius, simboliškai juos susiejant su batais ir vaizduotės kelione. Skapiškio teatras „Stebulė“ į Birštoną atvežė spektaklį, pastatytą pagal Povilo Zulono, etnografinio vaidinimo „Senovinės kupiškėnų vestuvės“, režisieriaus, atsiminimus. Šis spektaklis buvo suvaidintas per 3 dešimtmečius 672 kartus ir yra išskirtinis reiškinys Lietuvos kultūros istorijoje. Birštono Kultūros centro teatras parodė rež. Rimanto Jacunsko spektaklį „Reikia melagio“.

Pirmosios spektaklių maratono dienos vakare vyko „See“ (Estija) teatro pasirodymas, rež. Erki Aule spektaklis „Limonadas Ets“, kuris atgamino sovietinių laikų nostalgišką atmosferą, kai žmonės, gyvendami ideologiniame mele, vis dėlto sugebėjo išsaugoti optimistinį požiūrį į gyvenimą ir tikėjimą laisve. Po spektaklio vyko susitikimas su kino ir teatro aktoriumi, režisieriumi ir pedagogu prof. Valentinu Masalskiu. Susitikimo metu buvo parodytas trumpas ritmo ir dainų spektaklis „Gaidos“, kuriame Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai savitai interpretavo lietuvių liaudies dainas.

Antrąją renginio dieną, šeštadienį, „Ausekla Limbažu teatras (Latvija) parodė rež. Inta Kalnina statytą spektaklį „Begėdžiai senukai“, kuriame liečiama aktuali emigracijos tema, kai vienišumą ir gyvenimą svetimoje šalyje bandoma skaidrinti mažais džiaugsmais. „Ranna-Viru“ liaudies teatro (Estija) spektaklis „Pantelejaus Karmanovo principai“ (rež. Tiit Alte) buvo rodomas kamerinėje erdvėje – Birštono kurhauze. Jame svarstoma būties dramatizmo tema – apie ką žmogus galvoja, laukdamas mirties. Rezeknės (Latvija) teatro aktoriai scenoje improvizavo vieno žmogaus gyvenimo peripetijų ir pasirinkimų tema spektaklyje „Kurtas tampa blogu“ (rež. M. Zalaiskalns). Vakarop žiūrovams buvo rodomas Vilniaus jaunimo teatro spektaklis „Arlekinas“ (rež. Tatjana Timko) pagal Nikolajaus Gogolio apysaką „Nosis“. Šio teatro pagrindinis bruožas – klounados ir pantomimikos žanras, gestų ir mimikos kalba, suprantama įvairių tautų žiūrovams. Po to vyko spektaklių aptarimai. Kaip pasakojo šio renginio koordinatorius, Birštono Kultūros centro suaugusiųjų teatro režisierius Rimantas Jacunskas, „iš viso festivalyje „Baltijos rampa“ dalyvavo 134 aktoriai ir per 30 režisierių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, stebėjusių spektaklius. Jie galėjo semtis patirties, stebėdami vieni kitų kūrybą. Festivalio metu vykusios kūrybinės dirbtuvės buvo tobulėjimo pamokos profesinėje plotmėje: ritmikos, muzikalumo, teatrinės kalbos. Tokie susitikimai naudingi ir tarptautinio bendradarbiavimo prasme, ir keičiantis teatrine patirtimi.“

Trečioji renginio diena prasidėjo sveikatinimo programa – dalyviai, apgyvendinti VŠĮ „Baltoji tulpė“, turėjo galimybę atgauti jėgas sanatorijos baseine. Visą dieną vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse vyko aktoriaus meistriškumo, ritmikos pamokos, o po jų – apskritojo stalo diskusija, kurioje buvo aptartos „Baltijos rampos“ tolimesnio tarptautinio bendradarbiavimo galimybės. Pasak R. Jacunsko, „tokie festivaliai yra stiprūs kultūriniai renginiai, nes kiekviena tauta plėtoja savo teatrines tradicijas, turi skirtingą kultūros centrų patirtį, kuria galima dalintis, susirinkus draugėn.“ Mėgėjų teatrai turi savo specifiką, ir jie nuo profesionalių teatrų skiriasi savo pobūdžiu. Tai žmonių, kurių profesija nėra aktorystė, saviraiškos scenoje galimybė, leidžianti išsaugoti žmogui savo individualybę, pabūti įvairiuose vaidmenyse, pasakyti savo individualią tiesą. Mėgėjų teatro aktoriai gali laisviau, nevaržomi rimtų režisierių trenažo, įsikūnyti, savaip sukurti personažą, scenoje išgyventi kitos asmenybės gyvenimą. „Teatro menas yra bendravimo menas scenoje, kurioje žmogus atveria savo sielos, dvasios ypatybes“, sakė R. Jacunskas. Lietuvos Mėgėjų Teatro Sąjungos vice prezidentė dr. Danutė Vaigauskaitė teigė, kad „teatrinės kūrybos aistra, subūrusi Lietuvos ir užsienio teatro mylėtojus, suteikia nepakartojamą galimybę patirti kūrybinio atsivėrimo džiaugsmą ir svarbiausia – atrasti ir pažinti vieniems kitus.“

Tarptautinis mėgėjų teatro renginys „Baltijos rampa“, kurio ištakos siekia 1969 m., buvo atkurtas 1990 m. Vilniuje. Šiemet Birštone vykusio tarptautinio teatrų renginio devizas – „Tradicija – tautos sparnai“.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Birštone išdalytos verslo nominacijos ir padėkos už naujas verslo idėjas
  2. Birštonas pradeda vasaros sezoną
  3. „Kultūros naktį“ Rusų dramos teatre – nemokami spektakliai ir dambrelių muzikos garsai
  4. Vasarą Birštono kurortas pasitinka 38 proc. išaugusiu vietų skaičiumi ir naujai duris atvėrusiu kurhauzu (nuotraukos)
  5. „Kultūros naktis“ pakvies net į 167 renginius!

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Mindaugas Sinkevicius
Lietuvoje

Seimui pristatyta M. Sinkevičiaus kandidatūra į Ministrus Pirmininkus

2026 06 25
Kylantis lėktuvas
Lietuvoje

Pratęstas draudžiamųjų oro erdvės zonų galiojimą prie sienos su Baltarusija

2026 06 25
Pinigai
Lietuvoje

Gaunančius pensijų priemokas pinigai pasieks anksčiau

2026 06 25
Ukrainos atstatymo konferencija
Lietuvoje

Prezidentas: Ukrainos pergalė, jos atstatymas ir narystė ES nulems Bendrijos ateitį

2026 06 25
Pinigai
Lietuvoje

Dirbantiesiems keliose darbovietėse bus taikomos socialinio draudimo įmokų „grindys“

2026 06 25
Alkas.lt nuotr.
Lietuvoje

Seimas pritarė Darbo kodekso pataisoms

2026 06 25
Šilutės plentas
Lietuvoje

Atnaujinus Šilutės plentą, uostamiestyje greitesnės ir saugesnės kelionės

2026 06 25
Tautos forumo mitingo dalyvių reikalavimas atkurti Birželio sukilimo deklaracijos teisinę galią
Lietuvoje

Reikalaujama paskelbti ir atkurti 2000 m. Seimo priimto įstatymo dėl 1941 m. Birželio sukilimo deklaracijos teisinę galią

2026 06 25
Krašto gynyba
Lietuvoje

Kariuomenės toliau pildo atsargas: nuo raketų iki prieštankinių minų ir šovinių

2026 06 25
Mindaugas Sinkevicius
Lietuvoje

Prezidentas pasirašė dekretą dėl M. Sinkevičiaus teikimo į Ministro Pirmininko pareigas

2026 06 25
Kauno teatro bitynas
Gamta ir žmogus

Nacionalinis Kauno dramos teatras ant stogo įkurdino bites

2026 06 25
Lietuva-Ukraina | lrp.lt nuotr.
Lietuvoje

Prezidentas ir finansų ministras dalyvaus Ukrainos atstatymo konferencijoje Gdanske

2026 06 25

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Mikabalis apie Prezidentas ir finansų ministras dalyvaus Ukrainos atstatymo konferencijoje Gdanske
  • Kažin apie Ant Gedimino kalno atidengta skulptūra „Vilkas“
  • Kažin apie Reikalaujama paskelbti ir atkurti 2000 m. Seimo priimto įstatymo dėl 1941 m. Birželio sukilimo deklaracijos teisinę galią
  • klaustukas apie Ant Gedimino kalno atidengta skulptūra „Vilkas“

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Seimui pristatyta M. Sinkevičiaus kandidatūra į Ministrus Pirmininkus
  • Pratęstas draudžiamųjų oro erdvės zonų galiojimą prie sienos su Baltarusija
  • Gaunančius pensijų priemokas pinigai pasieks anksčiau
  • Prezidentas: Ukrainos pergalė, jos atstatymas ir narystė ES nulems Bendrijos ateitį

Kiti Straipsniai

Koncertas

Sukčiai taikosi ir į didžiuosius vasaros renginius

2026 06 25
Panevėžys

Panevėžyje atsiras Literatų skveras

2026 06 23
Pojūčių dizaino sprendimai modernioje Birštono viešbučio erdvėje

Pojūčių dizainas: ko šiandien ieško pavargęs žmogus?

2026 05 30
V. Kernagio nuotraukų paroda

Nida kuria naują tradiciją – „Kernagines“

2026 05 15
Mariadianas

Klaipėda vėl taps tuo miestu, kuris vasarą pasitinka pirmasis

2026 05 15
Knygų skaitymas

„Metai su knyga“: bibliotekos kviečia į renginius ir vasaros skaitymo iššūkį

2026 04 28
Šventė „Šimtakojis“ į Pasvalį ir Rokiškį sukvies geriausius šalies jaunuosius aktorius

„Šimtakojis“ į Pasvalį ir Rokiškį sukvies geriausius šalies jaunuosius aktorius

2026 04 23
Kleboniškių muziejaus renginiuose – pažintis su išskirtiniu kaimu ir žolynų galiomis

Kleboniškių muziejaus renginiuose – pažintis su išskirtiniu kaimu ir žolynų galiomis

2026 03 27
Kuršėnuose – netradicinė Teatro diena: spektakliai persikėlė į skirtingas erdves

Kuršėnuose – netradicinė Teatro diena: spektakliai persikėlė į skirtingas erdves

2026 03 26
Lėktuvas

Kur galima nukeliauti per ilguosius savaitgalius?

2026 03 11

Skaitytojų nuomonės:

  • Mikabalis apie Prezidentas ir finansų ministras dalyvaus Ukrainos atstatymo konferencijoje Gdanske
  • Kažin apie Ant Gedimino kalno atidengta skulptūra „Vilkas“
  • Kažin apie Reikalaujama paskelbti ir atkurti 2000 m. Seimo priimto įstatymo dėl 1941 m. Birželio sukilimo deklaracijos teisinę galią
  • klaustukas apie Ant Gedimino kalno atidengta skulptūra „Vilkas“
  • +++ apie Prezidentas ir finansų ministras dalyvaus Ukrainos atstatymo konferencijoje Gdanske
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Ekologinė katastrofa Kolorado valstijoje: potvynio vanduo užliejo skalūnų gręžinius ir toksinio vandens saugyklas

Ekologinė katastrofa Kolorado valstijoje: potvynio vanduo užliejo skalūnų gręžinius ir toksinio vandens saugyklas

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai