Liepos 30 d.Valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Izraelio Prezidentas, Nobelio taikos premijos laureatas Simonas Peresas.
Izraelio vadovas ir Nobelio taikos premijos laureatas Lietuvoje lankosi Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu savo 90 – ojo gimtadienio išvakarėse.
Rytoj, liepos 31 d., 9.30 val, įvyks Prezidentės ir Izraelio vadovo susitikimas, kurio metu bus aptarti dvišaliai ryšiai, ES ir Izraelio santykiai, padėtis Artimuose Rytuose, Holokausto aukų atminimo ir žydų kultūros paveldo klausimai, bendradarbiavimas skatinant inovacijas ir aukštąsias technologijas.
Šalies vadovės teigimu, inovacijų skatinimas, plėtra ir pritaikymas kasdieniniame gyvenime – prioritetinė Lietuvos ekonomikos sritis, todėl ypač svarbu efektyviai išnaudoti visas bendradarbiavimo galimybes su Izraeliu, kuris pasaulyje lyderiauja aukštųjų technologijų ir mokslinių tyrimų srityse.
Izraelio Prezidentas su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis dvi dienas.
Izraelio prezidentas dienraščiui „Lietuvos rytas“ duotame išskirtiniame interviu sakė, kad į Lietuvą jis vyksta ieškoti sutarimų su Lietuvos vadovais kaip kurti draugišką ateitį.
„Nemanau, kad išvengsime klausimų apie praeitį, bet dabar mums svarbiausia pasakyti, jog galime būti dideli ir demokratiški, nors Izraelis ir Lietuva savo teritorija ir žmonių skaičiumi – maži. Vilnius mums, žydams, nėra tik geografinis planetos taškas. Tai – mūsų istorijos puslapis. Vilnius buvo vadinamas Šiaurės Jeruzale, todėl labiausiai norėčiau pamatyti, kaip jis pasikeitė“, –sakė „Lietuvos rytui“ S.Peresas.
S.Peresas yra litvakas. Taip save vadina iš Lietuvos kilę žydai. Jis gimė Vyšniavo miestelyje, dabar priklausančiame Baltarusijai. Jo šeima į Izraelį išvyko 1934 m.
„Negali būti žydu, nepabuvęs lietuviu. Lietuva – jidiš kalbos motina, todėl sakoma – litvakas. Litvakas – ne tik geografinė sąvoka, tai charakteris ir kultūra. Litvakai garsūs dėl jų ypatingo charakterio – jie niekada nenusileis nei kitam, nei sau.“ – S.Pereso žodžius pasakytus 2006 m. Tel Avive, minint Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių užmezgimo 15-ąsias metines, cituoja 15min.lt.
Džiugu, kad atvyko. tačiau turėtume ne nuolankiai pataikauti, o reikalauti palestiniečių teisių užtiktrinimo – žydų gyvenviečių Vakarų Krante iškėlimo ir Palestinos valstybės sukūrimo su sostine Rytų Jeruzalėje (Vakarų Jeruzalė gali likti Izraelio sostine).
Jokios taikos ten nebus, nes izraelitai, panašu, persiėmė žydomasonų dvasia ir toliau aneksuoja palestiniečių teritorijas.
Todėl mums su izraelitais pernelyg draugauti neišeina – kas bus, jei semitai (arabai) išvys juos (kitus semitus) iš užimtų teritorijų?
Ar neužplūs jie Lietuvėlės?
Ir tada būtų, kaip sakė K.Binkis, – Lietuvos nebėr.
Mading toks fokusas mums netinka.
Manding.
Arabų teroristus reikia perkelti Vakarų krantas yra neatskiriama Izraelio dalis. Idėjos padalinti Jeruzalę yra pasiticiojimas iš žydu tautos čia tas pats kas sakyti kad Vilnių padalinti tarp lenku ir lietuvių.
“Izraelis ir Lietuva maži…” Žydų per 7 mln, lietuvių apie 3mln. Kokia žydų įtaka, ir koks lietuvių kumetynas.
Nešok aukštai, žydomasone, ir iš aukštai nekrisi: ar maža jums buvo Adolio pamokų? 🙂
O dėl ko jus 1492m. išvijo iš Ispanijos, 1495m. iš LDK, o 13a. iš Anglijos?
Labai džiugu matyti Izraelio prezidentą sugrįžusi į tėvoniją. Kviečiu ir likusius Izraelyje litvakus.
Kad gal nereikia – izraelitas neatsiprašė už jų nuolat palaikomų žydomasonų vėmalus ant Lietuvos, dėl ko aš brandinu planus kaip juos vyti kibėnimat. 🙂
Čia priėjo tikras lietuvis ir tarė:…..
Po 2-o pasaulinio karo Stalinui siūlė: atiduoti Rytų Prūsiją (Karaliaučiaus sritį) žydams, bet buvo nepritarta. Reikia žinoti, kad Stalinas buvo įsteigęs Žydų autonominę respubliką Birobidžane, netoli Baikalo ežero. Įdomu ar ji dar egzistuoja?