Trečiadienis, 1 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Internetu galima sužinoti, ar esate draustas sveikatos draudimu

www.alkas.lt
2013-05-21 08:45:58
46
PERŽIŪROS
0
abkarrpharma.com nuotr.

abkarrpharma.com nuotr.

abkarrpharma.com nuotr.
abkarrpharma.com nuotr.

Pastaruoju metu vis dažnesni atvejai, kai žmonės tik gydymo įstaigose sužino, kad nėra drausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir negali pasinaudoti nemokamomis gydymo paslaugomis. Dėl to neretai kyla nesusipratimų. Reaguodama į tai, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kaip neišeinant iš namų ar darbo vietos galima pasitikrinti, ar esi draustas – tereikia užsukti į VLK interneto svetainę.

Apmaudu, jei susiduriama su tokiais keblumais sunkiai susirgus, kai prireikia medikų pagalbos. Kartais ligoniui atskubėjus į gydymo įstaigą paaiškėja, kad jis nėra draustas PSD arba jo draudimas yra nutrūkęs, todėl jis negali gauti nemokamų paslaugų. Taip nutinka dėl įvairių priežasčių: dėl informacijos apie savarankiškai mokamas PSD įmokas (90 litų) stokos, dėl vėluojamų mokėti arba per mažų sumokamų įmokų.

Kaip pasitikrinti draustumą?

Norintiesiems įsitikinti savo draustumu VLK primena, kad pasitikrinti, ar esate apdraustas PSD, galima VLK svetainės skyrelyje „Pasitikrinkite savo draustumą privalomuoju sveikatos draudimu“. Tai patogi galimybė gyventojams negaištant laiko pasitikrinti, ar jie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu.

Kiekvienas žmogus minėto skyrelio skiltyje „Draudžiamojo paieška“ įrašęs asmens kodą arba draudžiamojo asmens identifikacinį kodą gali pasitikrinti, ar yra apdraustas PSD. Jokių asmens duomenų pagal Jūsų įvedamus duomenis sistema nepateikia: gaunamas tik atsakymas „apdraustas“ arba „neapdraustas“. Taigi, jei oranžiniame fone pasirodys įspėjamasis ženklas ir užrašas „neapdraustas“, būtina nedelsiant pasirūpinti savo draudimu. Kilus neaiškumų, patariama skambinti ligonių kasų bendruoju telefono numeriu 8 700 88888 arba rašyti el. pašto adresu info@vlk.lt .

„Galimybė internetu pasitikrinti, ar esate apdraustas, atsirado 2011 metų pabaigoje, įdiegus Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą. Tai valstybinis registras, kuriame ne tik registruojami draudžiamieji, bet ir nustatomas asmens apdraustumas bei jo galiojimas, klasifikuojami apdraustieji. Jame registruojami visi šalies gyventojai – Lietuvos piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje, užsienio šalių piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje, laikinai čia gyvenantys ir teisėtai dirbantys užsieniečiai bei nepilnamečiai jų šeimos nariai, įskaitant valstybės globojamus užsieniečius“, – aiškino VLK Draudžiamųjų įskaitos poskyrio vedėja Natalija Jelenskienė.

N. Jelenskienės teigimu, žmonės iš šio registro išregistruojami tik tuomet, kai, deklaravę išvykimą iš Lietuvos, netenka draudžiamojo statuso. Taip pat išregistruojami užsieniečiai, kurių leidimų gyventi Lietuvoje galiojimas pasibaigia, kurie nutraukia darbo sutartis ar bet kokią ekonominę veiklą Lietuvoje. Tuo tarpu atvykę į Lietuvą ir deklaravę atvykimą bei gyvenamąją vietą Lietuvos piliečiai į šį registrą tuoj pat įregistruojami.

Apie draustumą – ir per el. bankinkystę

Asmens draudimo istorija ir kita VLK kaupiama asmens informacija prieinama tik galintiems prisijungti prie Elektroninių valdžios vartų www.epaslaugos.lt – viešųjų e. paslaugų sistemos, kurioje kaupiami valstybės institucijų tvarkomi duomenys. Prie Elektroninių valdžios vartų prisijungti gali identifikuoti interneto bankininkystės naudotojai arba el. parašo sertifikato, skirto asmeniui identifikuoti, naudotojai. Į Elektroninius  valdžios vartus galima patekti ir per VLK interneto svetainės skilties „Paslaugos“ skyrelį „Elektroninės paslaugos“.

Detalią draustumo informaciją sudaro asmens duomenys, todėl ji prieinama tik identifikuotiems Elektroninių valdžios vartų naudotojams. Sistemoje www.epaslaugos.lt  kaupiama informacija apie gyventojų prisirašymą prie gydymo įstaigos, apie suteiktas ambulatorinio gydymo paslaugas. Šiuos duomenis teikia gydymo įstaigos, sudariusios sutartis su ligonių kasomis.

Šiuo metu besidomintieji gali gauti nemažai informacijos apie jiems suteiktas ambulatorines paslaugas pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Šių įstaigų pateikiami duomenys yra išsamūs: nurodomas gydymo įstaigos pavadinimas ir registro kodas, asmens apsilankymo gydymo įstaigoje data, gydytojo pavardė, paslaugos pavadinimas, diagnozė ir kita.

Skelbiamos laisvos vietos gydymo įstaigose

Be to, jau ne vienerius metus VLK interneto svetainėje galima sužinoti apie laisvas vietas medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančiose įstaigose pagal gydymo rūšis.

VLK specialistai, bendradarbiaudami su reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančiomis įstaigomis, skelbia gyventojams naudingą informaciją minėtos interneto svetainės skyrelyje „Medicininė reabilitacija“. Jame informuojama apie laisvas vietas vaikų bei suaugusiųjų reabilitacijos įstaigose pagal gydymo rūšis, nurodomi šių įstaigų adresai, telefonai. Tai pagalba pacientams ir gydytojams, siunčiantiems ligonį į minėtas gydymo įstaigas.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Registruotis internetu pas gydytoją – paprasta ir patogu
  2. Moterys raginamos nepamiršti galimybės nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio
  3. Moterys kviečiamos nemokamai pasitikrinti dėl vėžio
  4. Bendros kompensuojamųjų vaistų nuolaidų kortelės atsisakymą lėmė verslo, o ne žmonių interesai
  5. Farmacininkai siūlo rengti ilgalaikę Nacionalinę vaistų politikos programą
  6. Lietuvoje moterys aktyviau nei kaimyninėse šalyse dalyvauja vykdant prevencines programas

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Sūduvos herbas .
Etninė kultūra

Seimas spręs, ar keisti Suvalkijos pavadinimą

2026 07 01
Seimas
Lietuvoje

Seimas pratęsė pavasario sesiją iki liepos 14 d.

2026 06 30
Seimas
Lietuvoje

Seimas paskyrė Vytautą Valentinavičių žvalgybos kontrolieriumi

2026 06 30
Mindaugas Sinkevičius
Lietuvoje

Seimas pritarė Mindaugo Sinkevičiaus kandidatūrai į Ministrus Pirmininkus

2026 06 30
Rinkimai
Lietuvoje

Nustatyti reikalavimai rinkimų programoms

2026 06 30
Žievėgraužis tipografas
Gamta ir ekologija

Dalyje miškų – didelė žievėgraužio tipografo masinio plitimo grėsmė

2026 06 30
Pasienis
Lietuvoje

Denonsuotas Lietuvos ir Baltarusijos susitarimas dėl pasienio gyventojų kelionių

2026 06 30
Kelio darbai
Lietuvoje

Pradedamas magistralinio kelio Šiauliai–Palanga atnaujinimas

2026 06 30
Balsavimas, rinkima
Lietuvoje

Rinkimai Nalšios šiaurinėje rinkimų apygardoje vyks lapkričio 8 d.

2026 06 30
Krovininiai automobiliai
Lietuvoje

Mažesnes kelių rinkliavas mokės žemės ūkio bei ekologiškas transportas

2026 06 30
Dviejų metrų aukščio paparčiai ir Švenčionių žolynai
Gamta ir ekologija

Dviejų metrų aukščio paparčiai ir Švenčionių žolynai

2026 06 30
Vilniaus universitetas
Kultūra

Pasaulinis universitetų teatrų kongresas Vilniuje kvies aptarti globalius iššūkius

2026 06 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie J. Mažylė. Atšaukimo (ne-) kultūra pagal seimūnus
  • Taigi apie J. Mažylė. Atšaukimo (ne-) kultūra pagal seimūnus
  • Taigi apie Vilniaus rotušės atnaujinimo darbai persikėlė į išorę
  • +++ apie Darbo grupė siūlo vienos galimos Vytauto Didžiojo palaikų vietos patikrinimą

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Seimas spręs, ar keisti Suvalkijos pavadinimą
  • Seimas pratęsė pavasario sesiją iki liepos 14 d.
  • Seimas paskyrė Vytautą Valentinavičių žvalgybos kontrolieriumi
  • Seimas pritarė Mindaugo Sinkevičiaus kandidatūrai į Ministrus Pirmininkus

Kiti Straipsniai

„Wizz Air“ lėktuvas

„Wizz Air“ savo orlaiviuose pradės diegti interneto ryšio technologiją

2026 06 24
E. sveikata

Tęsiant sistemų atnaujinimo darbus, laikinai neveiks E. sveikata

2026 06 17
Kompiuteris

Mato, ką rašote klaviatūra: žinovas įspėja apie 8 kartus išaugusią grėsmę

2026 06 14
Technologijos

„Google“ sako, kad DI greitai pakeis apsipirkimo įpročius

2026 06 07
„Sodra“

Pasitikrinkite, kaip paskirstomos „Sodrai“ sumokėtos įmokos

2026 06 06
„Sodra“

Kokias garantijas užtikrina savarankiškai dirbančiųjų mokamos įmokos?

2026 05 24
Kompiuteris

Jau dvigubai daugiau gyventojų renkasi elektronines paslaugas

2026 05 23
Temidė

Dėl vykdytų viešųjų pirkimų – ministerijos kreipimasis į prokuratūrą

2026 05 19
unsplash.com nuotr.

Jei neliktų interneto: kas sustotų pirmiausia ir kaip tam ruoštis

2026 05 10
Lėktuvas

Į valstybės rezervą pirmą kartą įtraukiamos paslaugos

2026 05 07

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie J. Mažylė. Atšaukimo (ne-) kultūra pagal seimūnus
  • Taigi apie J. Mažylė. Atšaukimo (ne-) kultūra pagal seimūnus
  • Taigi apie Vilniaus rotušės atnaujinimo darbai persikėlė į išorę
  • +++ apie Darbo grupė siūlo vienos galimos Vytauto Didžiojo palaikų vietos patikrinimą
  • +++ apie Vilniaus rotušės atnaujinimo darbai persikėlė į išorę
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
R. Jasukaitienė. Žiemgalių kraštan – į Joniškėlį (I)

R. Jasukaitienė. Žiemgalių kraštan – į Joniškėlį (II)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai