
Gegužės 7 dieną 17 val. Vilniuje Vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivystės sąjūdis subūrė Krikščioniško jaunimo organizaciją „Žingsnis“, valančiukų atstovus, „Yoga rave“ ir „Varom“ organizatorius, Bėgimo už blaivią Lietuvą aktyvistus tam, kad išreikštų pagarbą kavinėms ir restoranams, laisvalaikio centrams už tai, jog jie savo įstaigose klientams nesiūlo alkoholinių gėrimų.
Organizacijų įsitikinimu, blaivia gyvensena grįstas verslas ir laisvalaikio organizatorių siūlomos pramogos rodo verslininkų socialinį atsakingumą.
Vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivystės Sąjūdžio nariai kartu su kitais blaiviu gyvenimu besirūpinančiais aktyvistais kavines ir restoranus ne tik paskatino raštišku garbės simboliu, bet ir su surinkusiais verslo atstovais dalijosi idėjomis, kaip ir toliau plėtoti socialiai atsakingą verslą, į šias kavines pritraukti kuo daugiau lankytojų. Tikimasi, jog plėtojant bendradarbiavimą tarp verslo ir visuomeninių organizacijų, galima sėkmingai stiprinti žmonių sveikatą.
Vilniuje įsikūrusių kavinių ir restoranų, laisvalaikio centrų, kuriuose alkoholinių gėrimų tiesiog neįsigysi, daugėja. Tokios vietos ypač vertinamos šeimų, sveiką gyvenseną propaguojančių žmonių. Apdovanojimų organizatoriai džiaugėsi, jog atsirado ir blaivių kavinių ir restoranų įvairovė: nuo sulčių baro iki vegetariško maisto kavinės, nuo šeimyninio restorano iki solidžių maisto ir laisvalaikio praleidimo centrų. Tokių vietų vertę neabejotinai kuria saugi, tvarkinga ir kultūringa aplinka. Jų sąrašą galima rasti Nacionalinės Tabako ir Alkoholio Kontrolės Koalicijos puslapyje (NTAKK). Tikimasi, kad ateityje tokie verslininkai bus paskatinti ir kituose Lietuvos miestuose.
Visuomenės sveikatos interesus atstovaujantys visuomenininkai teigia, kad Lietuvoje alkoholinių gėrimų vartojimas yra grėsminga problema, dėl kurios itin nukenčia šalies ekonomika ir gyventojų gyvenimo gyvenimo kokybė. Sveikame požiūryje į gyvenimą paprasčiausiai nėra vietos svaigalams. Susirinkusieji apgailestavo, kad alkoholis virto kasdieninio vartojimo preke, kurios vartojimą, atsiradus masinei gamybai ir laisvai rinkai, nepaliaujamai skatina neatsakingi verslininkai. Įmonės, prekiaujančios alkoholiniais gėrimais ir uždirbančios iš žmonių fizinės ir psichinės sveikatos sutrikdymo, apdovanojimų iniciatorių nuomone, siekti atsakingo verslo statuso net neturi teisės.
Malonu skaityti apie tokias akcijas. Tik blaivi tauta gali islikti, tik blaivas zmogus gali buti zmogumi. Isiklausykime i Vyduno pamokymus, neleiskime perniek nueiti Valanciaus triusui. Pradedama nuo trupucio, juk visada taip buna, o pabaigiama … na cia kaip kam 🙂 Saikas, taip sakant, individualus dalykas. Bet ‘kulturingo’ gerimo nebuna, tas daiktas visus sulygina su … Na i ka zmogus tampa panasus- ne paslaptis. Ir praktika rodo, kad galima linksmintis ir be svaigalu, ir neblogiau linksmintis.