Antradienis, 25 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra Etninė kultūra

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai (nuotraukos)

Rūta Averkienė, www.alkas.lt
2013-03-26 01:04:01
184
PERŽIŪROS
1
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai (nuotraukos)
Varėna.lt nuotr.
Varėna.lt nuotr.

Verbų sekmadienio išvakarėse Varėnos centre smagiai šurmuliavo trečią kartą suorganizuota priešvelykinė mugė “Auksalio kupkas”. Joje dalyvavo, savo rankomis pagamintais dirbiniais bei gaminiais prekiavo, amatus bei kūrybinį vyksmą pristatė daugiau kaip penkiasdešimt tautodailininkų, amatininkų, ūkininkų, sodininkų, kaimo bendruomenių atstovų ir visų nagingų Dzūkijos žmonių iš Varėnos, Alytaus, Lazdijų rajonų, Alytaus ir Druskininkų miestų. Šventės pabaigoje buvo apdovanoti nagingiausi mugės meistrai. Mugės dalyvius ir svečius linksmino dzūkai muzikantai.

Ši mugė Varėnai – didelis įvykis. Tai puiki proga parodyti, kokiais darbščiais ir kūrybingais žmonėmis turtingas Varėnos rajonas ir visa Dzūkija, kurioje gerbiamos ir tebepuoselėjamos iš tėvų ir senelių perimtos senosios dzūkų tradicijos, amatai, kulinarinis paveldas, kurioje gyvena tiek daug žmonių, mokančių “prakalbinti” medį, molį, liną, šiaudą… Tad mugė – puiki proga pamatyti ir įsigyti jų darbus, pagerbti bei simboliškai “įpinti” į margaspalvį, ypatingą vertę turintį Lietuvos kūrėjų vainiką. Juk Dainavos kraštas garsėja senųjų dzūkų amatų puoselėtojais, turtingas kuriančiais žmonėmis.

Mugės rengėjai – Varėnos kultūros centras tikisi, kad ji taps tradicinė ir išaugs į didelę pavasarinę šventę, kuri skelbs pavasario darbų pradžią.

Nors šiųmetė mugė nedžiugino pavasarišku oru, kad saulė jau ir šypsojosi pavasarišku šypsniu, tačiau buvo žiemiškai žvarbu, bet apsilankiusieji turėjo puikią galimybę Velykoms įsigyti pintų, skobtų, žiestų, megztų, nertų dzūkų meno meistrų dirbinių, verbų, margučių, paskanauti dzūkiškų skanėstų, pasiklausyti nuotaikingo koncerto.

Kas tas “Auksalio kupkas”? Tai dzūkiškas pavadinimas, kuris asocijuojasi su gėriu, grožiu, atgaiva. Kadangi Varėnos kraštas nuo seno garsėja ne tik skaidriavandenėmis upėmis, šaltiniais, tyro oro, mąsliai ošiančiomis giriomis, bet ir talentingais kūrėjais, senųjų amatų meistrais, ir daugelis iš jų su savo išaustomis lovatiesėmis, nutapytais paveikslais, nupintomis vyžomis, puikiausiais nėriniais, keramikos ir medžio dirbiniais, šiaudiniais sodais bei kitais nagingų rankų kūriniais žavi į Dzūkiją užklystančius Lietuvos ir užsienio turistus, prieš šešetą metų buvo sugalvota organizuoti kuriančių Varėnos krašto žmonių darbų parodas, o prieš keletą metų – ir muges.

Dzūkiškos mugės pradžioje jos dalyvius ir lankytojus dzūkiškai ir nuotaikingai pasveikinęs Varėnos kultūros centro direktorės pavaduotojas Marius Galinis pasidžiaugė, jog Varėnoje jau trečiąkart vyksta puiki priešvelykinė mugė, kuri į Varėną sukviečia ne tik Varėnos krašto, bet ir viso Dzūkijos regiono geriausius amatų meistrus.

Jis kvietė pasidžiaugti šventine mugės nuotaika bei įsigyti tikrai vertų dėmesio dzūkų meistrų dirbinių, o meistrams linkėjo kūrybinės sėkmės, kad noras puoselėti ir kurti tai, kuo gyveno mūsų protėviai, neapleistų ir ateityje. “Auksalio kupko” šventėje liaudiškos muzikos ir dainų kvietė pasiklausyti Varėnos kultūros centro jaunimo folkloro ansamblio “Žeiria” bei Perlojos kaimo kapela.

Gerą pusdienį varėniškius ir miesto svečius žavėjo įvairiausios švilpynės, ąsotėliai, dubenėliai iš juodosios keramikos, kuriuos į mugę atvežė Maksimonių kaime gyvenantys ir kuriantys žymi keramikė Rūta Indrašiūtė bei jos brolis, skulptorius ir keramikas Saulius Indrašius. Dailiomis, įmantriausiais raštais išmargintomis riešinėmis bei mielais moterims skirtais rankų darbo papuošalais viliojo pagonybės laikus liudijančiais drabužiais pasidabinusi riešinių meistrė Nijolė Jakavonienė, verbas ir sausas puokštes siūlė tautodailininkė Eugenija Bakšienė. Vaiskiomis spalvomis mirguliavo tautodailininkės Irenos Žukauskienės iš vilnos velti kiaušiniai, sagės, pynimo amatą su savo mokiniais demonstravo bei įvairiausias pintinėles iš pušies šaknų ir vytelių pardavinėjo Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato amatų meistras, etnografiniame Musteikos kaime gyvenantis Romas Norkūnas, autentiškais kalvystės darbais mugės lankytojus domino Stasys Truncė.

Dailės studijos “Kadagys” vadovas, žymus tautodailininkas Algirdas Juškevičius su savo mokiniais ne tik prekiavo, bet ir demonstravo drožybos procesą. Mugės lankytojus žavėjo varėniškių Onutės ir Algirdo Stepono Guntulionių subtiliai nuvelti rankdarbiai – elegantiškos skraistės, šalikai, skrybėlaitės, žaismingos įvairiaspalvės šlepetės.

Pirmą kartą mugėje dalyvavo ir daug dėmesio susilaukė dzūkiškos sodybos “Grikucis” šeimininkė Laima Mačionienė, kiekvienam priėjusiam linksmai siūliusi grikinės babkos, naminės duonos paragauti, įvairiaspalvių veltų gaminių – kepurių, šlepečių, net veltinių įsigyti.

Savo dirbinius siūlė ir daugelis kitų Dzūkijos meistrų.

Dauguma iš jų pakalbinti buvo puikios nuotaikos, džiaugėsi turintys progą “Auksalio kupke” sudalyvauti, tarpusavyje pabendrauti, o jei kokį dirbinį ir parduos, bus visai šaunu. Mugės pabaigoje buvo paskelbti ir diplomais bei piniginiais prizais apdovanoti geriausi mugės meistrai. Juos, atsižvelgdami į amato kūrybinio proceso pristatymą, autentiškumą, dzūkiškų tradicijų puoselėjimą ir išsaugojimą, išrinko ir įvertino šventės komisija, o apdovanojo Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Regina Svirskienė. Ji savivaldybės vardu dėkojo žvarbaus oro nepabūgusiems mugės dalyviams, puoselėjantiems senuosius amatus, papročius, liaudies tradicijas ir suteikiantiems galimybę jas pažinti visus norinčius.

“Auksalio kupko” meistrų meistru pripažintas vienas nagingiausių Dzūkijos kalvystės meistrų gražiame dzūkiškame Varėnos rajone, Andriūnų kaime gyvenantis Stasys Truncė. Jo kalvystės darbai – gėlės, “saulutės”, pakabos, kryžiai ir kiti dailūs dirbiniai puošia ne vieno lietuvio sodybą.

Antroji vieta atiteko pripažintai tautodailės meistrei, verbų ir sausų puokščių rišėjai, kuri savo amato paslaptis noriai perduoda jaunimui, varėniškei Eugenijai Bakšienei. Jos kurtos sausų augalų kompozicijos ir verbos puošia ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių namus.

Trečioji vieta skirta autentišką programą apie grikio kelią nuo lauko iki stalo ir kitas edukologines dzūkiškų amatų puoselėjimo programas savo etnografinėje sodyboje “Grikucis” organizuojantiems Laimai ir Kostui Mačioniams.

Varėniškiai ir miesto svečiai tądien džiaugėsi puikia tautodailės muge ir tikriausiai nė vienas į namus negrįžo be mielo Dzūkijos meistrų rankomis sukurto pirkinio.


Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.

Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Varėnos mugėje „Auksalio kupkas“ pristyti nagingiausių Dzūkijos meistrų darbai | Varena.lt nuotr.
Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Dailininkas V.Baublys savo paveiksluose pristatė svarbiausius Varėnos krašto simbolius (nuotraukos)
  2. Dzūkijos etnokultūrininkai kalbėjo apie dzūkų etnokultūros stiprinimą
  3. Varėnos jaunimas kviečia į žygį prie A.Ramanausko-Vanago vadavietės Vasario 16-ajai pažymėti
  4. Į etnografinį Musteikos kaimą – mokytis senųjų amatų (nuotraukos)
  5. Varėnoje suplevėsavo Dzūkijos vėliava
  6. Pynimo ir kitų tradicinių amatų stovykla Dzūkijos nacionaliniame parke
  7. Apie Dzūkijos gamtos turtus – iškalbingu žodžiu ir puikiomis nuotraukomis
  8. Varėna atšventė 150 metų sukaktuves (nuotraukos)
  9. Trakuose šurmuliuoja keturioliktoji Viduramžių šventė (nuotraukos)
  10. Tradicinė Amatų mokyklėlė Merkinėje
  11. Plateliuose atidarytas tradicinių amatų centras
  12. Šių metų Kaziuko mugės akcentas – Suvalkijos regionų dienos
  13. Etninės kultūros globos taryba siūlo 2014-uosius paskelbti Etnografinių regionų metais
  14. Savaitgalį sostinėje šurmuliuos margaspalviai Tautų mugės renginiai (programa)
  15. Su gimimo diena, Europos grybų sostine! Varėnai – 150

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. Latvių stebukladarė says:
    5 metai ago

    Pasakiško grožio lėles kuriančios menininkės darbų geidžia kolekcininkai iš viso pasaulio: už vieną lėlę pakloja net ir 4000 eurų
    – delfi.lt/multimedija/atrask-latvija/pasakisko-grozio-leles-kuriancios-menininkes-darbu-geidzia-kolekcininkai-is-viso-pasaulio-uz-viena-lele-pakloja-net-ir-4000-euru.d?id=87954603
    (leiskitės tuo puslapiu žemyn, arba perjunkite į skaitinio rodinį) –

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Seimas
Lietuvoje

Seimas iš naujo svarstys Prezidento vetuotas Švietimo įstatymo pataisas 

2026 08 25
BPC, pagalbos skambutis
Gamta ir žmogus

BPC per savaitgalį sulaukė daugiau kaip 33 tūkst. skambučių

2026 08 25
Elektros generatorius
Gamta ir žmogus

Ugniagesiai primena, kaip saugiai naudoti generatorių

2026 08 25
Avarija
Lietuvoje

Žuvusiųjų keliuose mažiau, tačiau išryškėjo nauji pavojai

2026 08 25
Širšės
Gamta ir ekologija

Širšių metas: kada jos tampa pavojingos?

2026 08 25
Mes Lietuvos vaikai
Lietuvoje

Ar Lietuvos vaikams leidžiama klysti? Gyventojų tyrimo pristatymas

2026 08 25
Aukštasis mokslas
Lietuvoje

Aukštasis mokslas permainų laikais: kaip stiprinti visuomenės pasitikėjimą

2026 08 25
Vasagos Gerojo Ganytojo koplyčia
Naujienos

Kanados ežerų kraštas: vietos, kur lietuvybė tapo vasaros namais

2026 08 25
„Miesto pokyčių paviljonas“
Kultūra

Nuo pramonės paveldo iki ekologijos: Panevėžyje tęsiasi pokalbiai apie miestų kaitą

2026 08 25
Aplinkos ministerija
Gamta ir ekologija

Aplinkos ministerija kviečia visuomenę teikti pastabas Nacionalinio gamtos atkūrimo plano miškų dalies priemonėms

2026 08 25
Audros padariniai
Gamta ir ekologija

Aplinkos ministerija ragina privačių miškų savininkus po audros apžiūrėti savo valdas ir pradėti šalinti išverstus medžius

2026 08 25
Baltijos kelias
Istorija

Baltijos kelio diena primena: laisvei reikia ne tik sienų, bet ir atminties

2026 08 25

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Bartas apie Poltavoje atidengtas Vorsklos mūšio atminimo ženklas
  • Mikabalis apie Poltavoje atidengtas Vorsklos mūšio atminimo ženklas
  • Jules apie Debunk.org tyrimas: Kremliaus žiniasklaida iš istorijos tirpdo beveik dvejus metus, kad agresorė SSRS taptų auka
  • Jules apie Poltavoje atidengtas Vorsklos mūšio atminimo ženklas

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Seimas iš naujo svarstys Prezidento vetuotas Švietimo įstatymo pataisas 
  • BPC per savaitgalį sulaukė daugiau kaip 33 tūkst. skambučių
  • Ugniagesiai primena, kaip saugiai naudoti generatorių
  • Žuvusiųjų keliuose mažiau, tačiau išryškėjo nauji pavojai

Kiti Straipsniai

Tautinio paveldo kūrėjų paroda Rusnėje 2026

Kviečia IV-oji tautinio paveldo paroda – šįkart Rusnėje

2026 08 11
Medkopio šventė

Dar daugiau apie bites – Medkopio šventėje

2026 08 11
Senųjų amatų ir mokymų diena

Kleboniškių muziejuje Senųjų amatų ir mokymų dieną veiklų netrūko

2026 08 09
Dainavos krašto folkloro šventė 2025

Dainavos krašto folkloro šventė Druskininkuose atvers gyvąją vandens tėkmę mūsų tautosakoje

2026 08 05
Grybų šventė

Dzūkijos miškuose pasirodė pirmieji baravykai – Varėna skelbia tarptautinės Grybų šventės datą ir grybavimo čempionato vietą

2026 07 31
Agurkai

Paveldas, telpantis stiklainyje: jūsų šeimos receptas gali tapti oficialia Lietuvos istorijos dalimi

2026 07 30
Medžio drožėjų pleneras Druskininkuose

Medžio drožėjų pleneras „Lietuviško ąžuolo pasaka“ sugrįžta į Viečiūnus

2026 07 28
„Defender“ visureigis

Ką pamatyti Lietuvoje? 250 kilometrų maršrutas per Dzūkiją

2026 07 27
Salų dvare vyks XXIII tarptautinė tradicinių šokių stovykla: Kanklių metais susitiks šokėjai, muzikantai ir tradicijų puoselėtojai

Salų dvare vyks XXIII tarptautinė tradicinių šokių stovykla: Kanklių metais susitiks šokėjai, muzikantai ir tradicijų puoselėtojai

2026 07 15
Varėna pristato naują turizmo įvaizdį

Varėna pristato naują turizmo įvaizdį – vietos, kur galima išgirsti save

2026 07 13

Skaitytojų nuomonės:

  • Bartas apie Poltavoje atidengtas Vorsklos mūšio atminimo ženklas
  • Mikabalis apie Poltavoje atidengtas Vorsklos mūšio atminimo ženklas
  • Jules apie Debunk.org tyrimas: Kremliaus žiniasklaida iš istorijos tirpdo beveik dvejus metus, kad agresorė SSRS taptų auka
  • Jules apie Poltavoje atidengtas Vorsklos mūšio atminimo ženklas
  • Stephanie Harlowe apie Aaron Swartz apie Debunk.org tyrimas: Kremliaus žiniasklaida iš istorijos tirpdo beveik dvejus metus, kad agresorė SSRS taptų auka
Kitas straipsnis
Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Po apklausos paaiškėjo lietuvių, latvių ir estų Velykų šventimo ypatumai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai