Sekmadienis, 26 balandžio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Seimo komisija toliau svarstė ar atimti iš N.Venckienės teisinę neliečiamybę (video)

www.alkas.lt
2012-06-12 22:42:47
42
PERŽIŪROS
0
Seimas spręs ar panaikinti teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę (video)

Birželio 12 d. pavakare Seimo laikinoji tyrimo komisija toliau svarstė ar siūlyti Seimui naikinti Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, kad būtų galima ją patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę.

Tuo metu prie Seimo susibūrę N.Venckienės šalininkai spalvotomis kreidelėmis užrašė žodį TIESOS ir ištiesę ilgą trispalvę vėliavą laikė plakatus: „Tiesos“ ir „Neringa, mes tave mylim“, „Sovietų prievartos laikai sugrįžo…“, „AR po gegužės 17-osios prievartos DAR TIKITE, kad esame laisva nepriklausoma valstybė?“

Komisijos posėdyje N.Venckienė teigė, kad gegužės 17 d.  vykdant teismo sprendimą policijos veiksmai jos tėvų namuose buvę neteisėti, neteisėtai  buvo suvaržyta jos, kaip teisėjos, teisinė neliečiamybė ir sužalota ranka. Ji sakė, kad ji buvo priversta panaudoti jėga prieš valstybės tarnautoją Mindaugą Bušauską vykdžiusį viešo adminitravimo funkcijas  tik po to, kai pareigūnas neteisėtai panaudojo fizinę jėgą prieš ją, pažeisdams jos kaip teisėjos neliečiamybę.

„Buvo pažeistos mano teisės ir man laužomos rankos. Bet keliami kaltinimai man, o ne tam, kuris naudojo jėgą prieš mane”, – sakė N.Venckienė.

Ji taip pat sakė, kad dukterėčia pati buvo įsikibusi į ją o pareigūnai stengdamiesi ją atplėšti, panaudojo teismo uždrausta prievarta prieš vaiką ir, kad mergaitei ant galvos buvo užmestas „psichotropinėmis medžiagomis apipurkštas skuduras“ – tvirtino N.Venckienė.

„Aš savo akimis mačiau, kad didelė tos antklodės dalis buvo raudonos spalvos, tada jos galva nulinko į šoną, o tada po kelių sekundžių L. Stankūnaitė ją atplėšė nuo manęs“, – sakė N.Venckienė.

Ji aiškino kad anstolės į namus neįleido ne dėl tol, kad nenorėjo vykdyti teismo sprendimo, o todėl, kad to nenorėjo mergaitė. Taip pat priminė, kad dukterėčios gimdytojai Laimutei Stankūnaitei buvo sudariusi visas sąlygos atvykti į savo namus ir išsivesti mergaitę, tačiau to ji nepadarė.

N.Venckienė sutiko, kad nors jos pasakymai kartais ir būna nemandagūs bei grubūs, tačiau ji nėra padariusi jokio nusikaltimo ir mano, kad su ja norima susidoroti nes kaip teisėja nėra gavusi jokių drausminių nuobaudų tol, kol neprasidėjo ši pedofilijos byla.

Komisijos narys Naglis Puteikis komisijai siūlė iš policijos išsireikalauti vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota gegužės 17 d. teismo sprendimo vykdymo eiga. N.Venckienė palikė šį siūlymą ir sakė, kad pažiūrėjus šiuose vaizdo įrašus išspręstų visos problemos ir prokurorų raštai nepasitvirtintų, o komisijai nieko net nereikėtų spręsti.

„Jūs pamatytumėte, kad ne aš padariau nusikaltimą, o antstolė S.Vaicekauskienė ir policijos pareigūnai. Jūs žado netektumėte“, – sakė N.Venckienė.

Seimo narys N.Puteikis reikalavo, kad komisijos posėdžiai „kaip Breiviko“ byla būtų tiesiogiai transliuojami.

N.Venckienė komisijai sakė, kad sprendimas dėl jos teisinės neliečiamybės nulems ne tik jos, bet ir pačių politikų likimą.

„Jūsų pačių likimas priklausys nuo to, ką Jūs nuspręsite“, – sakė teisėja.

Komisija nusprendė kitame posėdyje suformuluoti klausimus teisėsaugos institucijoms ir išsiaiškinti ar Seimo nariai iš pareigūnų gali gauti filmuotą gegužės 17-osios dienos veiksmų Garliavoje vaizdo įrašą.

Be to, komisija nusprendė pratęsti teisėjos N. Venckienės apklausą ir sulyginti jos parodymus su minėta vaizdo medžiaga.

Seimas komisija įpareigojo iki birželio 20 dienos Seimui pateikti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti Kauno apygardos Civilinių bylų skyriaus teisėjos N.Venckienės teisinę neliečiamybę.

Pagal Lietuvos Konstitucija teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, taip pat negali būti kaip nors kitaip suvaržyta jo laisvė jei nėra Seimo leidimo, o tarp Seimo sesijų – Prezidento sutikimo. Priimant tokį sprendimą Seime, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Kitas komisijos posėdis yra numatytas rytoj, birželio 13 d., 16 val. N.Venckienė tame posėdyje nedalyvaus.

Prie Seimo piketavo N.Venckienės šalininkai:

httpv://youtu.be/cUHx3hKv8sQ

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Seimas spręs ar panaikinti teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę (video)
  2. Visuomeninė komisija gegužės 17 d. smurto veiksmams Garliavoje ištirti pradėjo liudininkų apklausą (video)
  3. Siūloma steigti Seimo komisiją, kuri įštirtų pareigūnų veiksmus Garliavoje (balsavimo rezultatai)
  4. Seimo narių grupės „Už teisingumą Lietuvoje“ spaudos konferencija (video)
  5. Visuomeninė komisija pradeda tyrimą dėl gegužės 17-os smurto Garliavoje (tiesioginė transliacija)
  6. Seimas svarstys ar sudaryti komisiją įvykiams Garliavoje tirti (tiesioginė transliacija)
  7. Seimo Socialinių reikalų komitetas aiškinsis Garliavos įvykių aplinkybes
  8. D. Kedytė jėga paimta iš globėjų namų (video)
  9. Vilniuje tęsiamos protesto akcijos prieš valdžios vykdomą melą ir smurtą (nuotraukos, video)
  10. Protesto akcijos tęsiasi (nuotraukos, video)
  11. Prie prezidentūros mitingas dėl prievartos Garliavoje (nuotraukos, video)
  12. Judėjimas „Už teisingumą“ Tarptautinę vaikų gynimo dieną paminėjo meninėmis protesto akcijomis (nuotraukos, video)
  13. V. Landsbergis. Vaiko ėmimas (video)
  14. A.Patackas. Mes dar gyvi. Danai – jau ne (video)
  15. Liberalai vėl užblokavo Garliavos įvykiams tirti skirtos komisijos sudarymą

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

XXX Jorė: Perkūno pasukimas
Etninė kultūra

Kulionyse švenčiama viena svarbiausių senosios baltų pasaulėžiūros švenčių – Jorė

2026 04 26
Dainavos apygardos vadovybė. Viduryje stovi ketvirtas iš kairės apygardos vadas D. Jėčys‑Ąžuolis (1947 04)
Istorija

Balandis – ypatingai svarbus Lietuvos partizaninio karo istorijoje

2026 04 26
Alantos fotografo D. Putnos ir Rokiškio kunigo J. Matelionio fotografijos
Kultūra

Alantos fotografo D. Putnos ir Rokiškio kunigo J. Matelionio fotografijos perduotos saugoti valstybės archyvui

2026 04 26
Kauno literatūros savaitėje Ąžuolyno biblioteka kviečia patirti pokytį
Kultūra

Kauno literatūros savaitėje Ąžuolyno biblioteka kviečia patirti pokytį

2026 04 25
Sengirės fondas
Gamta ir ekologija

„Sengirės kinas“ Nacionalinėje bibliotekoje: D. Etenborui – 100!

2026 04 25
Ar tikrai gimstamumas lemia pensijų ateitį?
Lietuvoje

KTU ekonomistas: ar tikrai gimstamumas lemia pensijų ateitį?

2026 04 25
Lina Paškevičiūtė. 2025 m. spaudos konferencija Seime
Gamta ir ekologija

V. Adamkaus premija – L. Paškevičiūtei už pastangas darnia linkme pasukti šalies miškų politiką

2026 04 25
Šv. Jonų bažnyčios varpinė vėl atidaroma: lankytojų lauks senamiesčio panorama ir VU skirtas muzikinis kūrinys
Architektūra

Šv. Jonų bažnyčios varpinė vėl atidaroma: lankytojų lauks senamiesčio panorama ir VU skirtas muzikinis kūrinys

2026 04 25
Į atsargą išleidžiama Kaira
Gamta ir žmogus

Lietuvos kariuomenė paminėjo Šuns dieną, į atsargą išleistas pirmasis keturkojis pareigūnas

2026 04 24
Radarai
Lietuvoje

Stiprinama šalies oro gynyba

2026 04 24
Saulius Skvernelis
Lietuvoje

S. Skverneliui pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo

2026 04 24
Gintautas Paluckas
Lietuvoje

Prašoma panaikinti G. Palucko neliečiamybę

2026 04 24

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • skt. apie LGGRTC istorikų pareiškimas: Rusijoje šiandien naikinami ne tik paminklai – naikinama teisė prisiminti
  • P.Skutas apie V. Jurgaitis. Nėra amžinų premjerų ir ministrų: mums atsakyti teks visiems
  • Švietimo kursai >P.Skutui apie V. Jurgaitis. Nėra amžinų premjerų ir ministrų: mums atsakyti teks visiems
  • Visgi apie V. Jurgaitis. Nėra amžinų premjerų ir ministrų: mums atsakyti teks visiems

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Pamiršta technika gali tapti vartais įsilaužėliams
  • Lietuviai mados prekes internetu perka dažniau nei bet kur kitur
  • Vaikai prie ekranų ar pagalba virtuvėje? 5 susitarimai, kurie keičia viską
  • 9 iš 10 lietuvių gyvena nuosavame būste: kokybe patenkinti ne visi

Kiti Straipsniai

Aplinkosaugininkų patikrinimai

Aplinkosaugininkai nebetikrins automobilių taršos

2026 04 24
Mokykla, telefonas

Pavesta patvirtinti mobiliųjų telefonų naudojimo mokyklose rekomendacijas

2026 04 23
Seimas

Aleksandras Radčenka paskirtas Seimo kontrolieriumi

2026 04 23
Seimas

Seimas pratęsė Rusijos ir Baltarusijos piliečiams taikomas nacionalines sankcijas

2026 04 23
Kapčiamiesčio poligonas

Seimas nusprendė steigti Kapčiamiesčio karinį poligoną, šalia Seimo surengtas mitingas

2026 04 23
Tomas Davulis

Seimas T. Davulį paskyrė Konstitucinio Teismo pirmininku

2026 04 21
Kelio darbai

Sudaromos sąlygos atnaujinti daugiau valstybinės reikšmės kelių

2026 04 21
Vilija Targamadzė

Prisiekė Seimo narė Vilija Targamadzė

2026 04 21
Simonas Gentvilas

S. Gentvilas dėl VLK pirkimų kreipėsi į Antikorupcijos komisiją

2026 04 20
Gėrimai

Siekiama saugoti vaikų sveikatą nuo alkoholį imituojančių gėrimų poveikio

2026 04 17

Skaitytojų nuomonės:

  • skt. apie LGGRTC istorikų pareiškimas: Rusijoje šiandien naikinami ne tik paminklai – naikinama teisė prisiminti
  • P.Skutas apie V. Jurgaitis. Nėra amžinų premjerų ir ministrų: mums atsakyti teks visiems
  • Švietimo kursai >P.Skutui apie V. Jurgaitis. Nėra amžinų premjerų ir ministrų: mums atsakyti teks visiems
  • Visgi apie V. Jurgaitis. Nėra amžinų premjerų ir ministrų: mums atsakyti teks visiems
  • Saulės Vilna apie LGGRTC istorikų pareiškimas: Rusijoje šiandien naikinami ne tik paminklai – naikinama teisė prisiminti
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
V.Visockas. Legalizuotas genocidas (video)

G.Songaila kviečia diskutuoti apie emigraciją, nedarbą ir verslo aplinką Lietuvoje (tiesioginė transliacija, video)

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai