Kovo 25 d. 20 val. Slovėnijoje baigėsi referendumas turėjęs atsakyti į klausimą, ar leisti homoseksualiems asmenims įsivaikinti savo partnerių vaikus iš prieš tai buvusių santuokų.
Balsavimas prasidėjo 8 val. Lietuvos laiku. Balsavimo teisę turi maždaug 1,7 mln. piliečių.
Suskaičiavus visus balsavimo biuletenius, paaiškėjo, kad dauguma atmeta Šeimos įstatymą ir pasisakė prieš homoseksualistų teisę įsivaikinti. Naująjį Šeimos įstatymą palaikė – 45%, prieš pasisakė – 55% balsavusiųjų. Rinkėjų aktyvumas buvo beveik 30%, – pranešė Slovėnijos spaudos agentūra – „Slovenska tiskovna agencija“ (STA).
Nors ankstesnės sudėties Slovėnijos parlamentas, kuriame dominavo centro kairiųjų koalicija, 2011 metų birželį priėmė naują Šeimos įstatymą kuriuo leido homoseksualistams įvaikinti savo partnerių vaikus, tačiau Pilietinės iniciatyvos už šeimos ir vaikų teises nariai jį užginčijo, argumentuodami, kad homoseksualai neturėtų gauti įvaikinimo teisės.
Pagal naująjį įstatymą, homoseksualistų poros gali įregistruoti savo partnerystę tokiomis pat teisėmis kaip ir normalią santuoka, tačiau įstatymas neleidžia, homoseksualistų poroms įsivaikinti pašalinių vaikų, bet leidžia įsivaikinti savo partnerių vaikus.
Jei Šeimos įstatymas referendume bus atmestas, parlamentas, pagal šalies įstatymus, jo aptarinėti negalės 12 mėnesių.
Referendumas šiuo klausimu tapo įmanomas po to kai iniciatyvinė piliečių grupė surinko 40 000 parašų reikalingų referendumui surengti.
Prieš referendumą paskelbti gyventojų apklausos duomenys rodė, kad maždaug 60 nuošimčių piliečių turėjo pritarti naujo Šeimos įstatymo priėmimui, o maždaug 40 nuošimčių žadėjo balsuoti prieš.
Slovėnija yra viena iš Balkanų regiono valstybių kurioje pakančiausiai žiūrima į homoseksualistus. Jau 2006 metais šioje šalyje buvo leista vienos lyties asmenims registruoti santuoką.
Kartu su šiuo referendumu 6-ose Slovėnijos savivaldybėse įskaitant ir sostinę Liublijaną vyks ir merų rinkimai.
Sueuropino juos Amerika 🙂
Sueuropydino
Svarbiausia, neleisti žaloti vaikų, patys tegu tratinasi į sveikatą.
Sakyčiau, kad reikia tiems žmonėms padėti – to istoriniai pavyzdžiai:
TSRS juos sodino už propagandą, o JAV juos gydo (ir sėkmingai), kur geriausias gydymo metodas yra gydymas elektros šoku.
Kadangi absoliučioje daugumoje atveju homoseksualumą viešai propaguojantys yra tuos pojūčius įsitaisę palaidu gyvenimo būdu (delfi skelbtas austrų gydytojų tyrimas rodo, kad tikrai homoseksualiais gimsta tik vienas vaikinas iš milijono).
Portalas tiesiaisviesiai duoda pavyzdį iš JAV, kur skautų organizacijos homoseksualumo pasirinkimą prilygina pedofilijai, nes kaip tik tokių, homoseksualumą pasirinkusių, asmenų nepriima vaikų auklėtojais dėl nuolat pasitaikančių iš jų pusės pedofilijos atvejų.
Vienžo, jei jau kreivas, tai iš tokio gali visko sulaukti – teisūs tie amerikonai.
Alke! Gal galima apsieiti be šlykščių iliustracijų?
Jonas kaupia tokias nuotraukas? 🙂
Užtraukit užuolaidėlę, bent, …jei jau negalit apsieiti be šlikštynių… :), o geriau Ukrainos femen panomis papuoškit straipsnį gausiai, lopai manys, kad lezbes, o mes gi, tai žinosim… 🙂
——–
Ku Klux Klan
Pritariu – Jonai, žodis tau. 🙂
Apklausa kaip visada aiškino, kad su trenksmu slovėnai palaikys vaikmylius.
Griežtai pataisau Joną Vaiškūną: IŠKRYPĖLIUS.
Už 45 procentai. Keikitės nesikeikit, tai labai daug. Jie nesikeikė, jie tiesiog atėjo ir balsavo, ir suprato, už ką balsuoja. Gal turit dėl to kokių nors pastabų?
Nelaimėjo.
O tie procentai dažnai būna dėl to, kad žmonės tiesiog nesigaudo už ką balsuoja – pastebėjau, kad dažnas senolis (o jie kaip tik ir yra pagrindiniai balsuotojai) ne tik, kad nesugeba įsigilinti į esmę, bet balsuoja, pasiremdami visiškai atsitiktiniais vektoriais.
Pvz., kartą vienos senikės paklausiau – už ką balsavo?
Sako – už Karvelį.
Kadangi nieko apie jį nežinojau, tai paklausiau – kodėl?
Sako – pavardė graži. 🙂
Balsavimo kokybė pagerėtų, jei balsuojama būtų dažniau ir balsavimas būtų paprastesnis.
Pvz.: dabar, renkant seimūnus, būna galimybė juos reitinguoti, o senoliai, kaip taisyklė, vos įžiūri kas ten parašyta, todėl ne tik, kad nieko nenutuokia apie reitingavimo prasmę, neapgalvoja nei už ką, nei dėl ko, bet tiesiog praleidžia tą momentą ir gaunasi, kad būk nubalsuota už tai ką pasiūlė partijų vadukai.
Pati dabartinė balsavimo kokybė yra visiškas nulis, nes balsuok už ką nori, o laimės rėmėjai per įvairiose partijose remtus kandidatus, kurie paskui ir dirba rėmėjams, o ne visuomenės daugumai.
Tikras lietuvi, vargu ar verta čia vartoti nežinia iš kur ištrauktą terminą “balsavimo kokybė”. Geriau – balsavimo pažeidimai – kaip ir nustatyta įstatyme. pažeidimų nebuvo. O dabar samprotavimai, kiek balsuotojų nesuprato, už ką balsuoja. Statistiškai žmonės pasikliauja savo nuomone, net jei ji neparemta patikimais faktais (kaip jūs sakot – tik simpatijom). Šis balsavimas net ir menko išsilavinimo piliečiui neturėjo sudaryti sunkumų, klausimai aiškūs ir visuomenėje plačiai svarstomi. Tokių kretančių ir nieko nesusigaudančių senučių – mažutė mažuma. be to, reikia turėti galvoje, kad Slovėnija – vakarietiškos kultūros šalis, ją menkiausiai iš visų paveikė geležinė uždanga., jos išprusimo gyvenimiškais klausimais lygis visai kitas, nei jūsų įprastas. (jeigu ką, turėjau reikalų su paprastais slovėnais, tai juntama). Dar galima turėti galvoje, kad su amžiumi kinta to paties žmogaus vertybinės orientacijos, pažiūros darosi konservatyvesnės, vadinasi jūsų argumentas kaip ir niekinis. O į referendumą neatėję ti apie 70 procentų daugmaž parodė, kad klausimas jiems nerūpi, jie tam abejingi. Vadinasi, nesipriešina priimtai nuostatai.