
Kovo 8 d. 16 val. Vilniaus paveikslų galerijoje atidaroma paroda iš Sankt Peterburgo valstybinio Ermitažo kolekcijos „FECIT AD VIVUM. Dailininkų portretai XVI–XVIII amžių graviūrose Vakarų Europs graviūrose“.
Parodoje aprėpiamas ilgas – XVI–XVIII a. laikotarpis yra itin reikšmingas Europos kultūrai, kartu jis svarbus ir portreto žanro vystymuisi. Išvysti bus galima virš 100 meno šedevrų. Grafinis portretas atspindėjo ir bendrus meno raidos dėsningumus, ir visų krypčių stilistiką. Dailininkų, kaip ir kitų kūrybinių profesijų atstovų – literatų, mokslininkų, muzikantų, aktorių, – atvaizdai priskiriami privataus portreto tipui. Iš kitų jį išskiria neoficialus pobūdis, intymumas ir nepalyginamai platesnės stilistinės galimybės. Šio tipo atvaizdai neretai būna papildyti atributais, nusakančiais jų herojų veiklos sritį ir pomėgius.
Portretas yra įdomus ir kaip konkretaus asmens atvaizdas, neginčytinas asmenybės buvimo liudijimas, ir kaip savotiška sintezė, jungianti dokumentiką ir meno kūrinį. Kai portrete vaizduojamas dailininkas, kurio vardas yra išlikęs ne vienos kartos atmintyje, susidomėjimas jo asmenybe dar padidėja. Kuo sparčiau gyvoji atmintis traukiasi į praeitį, tuo labiau vertinamas kūrėjo atvaizdas. Manoma, kad talentas jau pats savaime lemia asmenybės išskirtinumą, taigi visuomet įdomu, kokią išvaizdą tokiam asmeniui suteikė gamta, pranešama Vilniaus paveikslų galerijos pranešime.
Parodos atidarymas – kovo 8 d. 16 val. Įėjimas su kvietimais. Tiesioginė transliacija per Lietuvos televizijos antrąjį kanalą. O paroda visuomenei bus atvira nuo kovo 9-osios ir veiks iki birželio vidurio.