Vasario 29 d. Lietuvos Respublikos ambasadoriaus rezidencijoje vyko pirmasis Lietuvos turizmo galimybių pristatymas Delio turizmo verslo, žiniasklaidos ir visuomenės atstovams. Šis renginys kaip ir daugelis kitų Lietuvos ambasados ir Lietuvos valstybinio turizmo departamento šiemet planuojamų renginių Indijoje buvo skirtas minimam Lietuvos – Indijos diplomatinių santykių 20-mečiui.
Indijos turų operatoriams buvo pristatytos kultūrinio, aktyvaus, sveikatinimo bei konferencinio turizmo galimybės, paslaugos bei infrastruktūra. Daug dėmesio skirta vietovių, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašus, bei kitų Lietuvos išskirtinumą atspindinčių objektų pristatymui: natūrali gamta, patogi geografinė padėtis, Baltiškas gintaras, unikali istorinė patirtis… Turizmo pristatymo metu svečiai galėjo pasivaišinti tradicinės Lietuviškos virtuvės skanėstais.
Renginių ciklas, skirtas Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių 20-mečio paminėjimui buvo pradėtas vasario 23 d. Naujojo Delio meno galerijoje „The Attic“ surengtu šokio projektu „She“ („Ji“).
Šokio projektas „She“ – tai bandymas meninėmis išraiškos priemonėmis pristatyti moters ir moteriškosios kūrybinės energijos interpretacijas senosiose Lietuvos ir Indijos kultūrose, pabrėžiant ryškias gilumines jų paraleles.
Indiško klasikinio šokio šokėja iš Lietuvos Kristina Luna pristatė moteriškus simbolius ir įvaizdžius perteikiančias kathako ir odisi šokio stilių kompozicijas. Kartu su sakralaus indiško šokio muzika skambėjo ir lietuvių folkloro pasididžiavimas – sutartinės.
„Aš pasakojau apie pagonišką Lietuvą, Kristina šokio indiškus šokius. Minint Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių jubiliejų, labai prasminga panagrinėti esamas bendrybes tarp šių šalių, siekiančias gilią senovę. Lietuvos ir Indijos kultūras sieja ne tik lietuvių ir sanskrito kalbų giminystė, bet ir moteriškosios kūrybinės galios supratimas. Pagoniškosios Lietuvos vaidilutės tradicija savo esme labai primena Indijos šventyklos šokėjos – devadasės – reiškinį – jos abi per tarnystės šventykloje ritualą iš esmės dalyvauja sakraliame pasaulio kūrime“, – pasakojo renginio vedėja, diplomatė, Lietuvos Respublikos ambasados Indijoje ministrė patarėja Diana Mickevičienė, kuri neseniai Lietuvos skaitytojams pristatė savo knygą „Visos mano Indijos“.
Vakaro viešnia – viena iš Kristinos Lunos šokio mokytojų – žinoma Indijos šokėja Šaron Loven (Sharon Lowen), prisiminė, kaip ją, litvakų palikuonę, vaikystėje ragino niekada nepamiršti trijų Baltijos valstybių, kurias pamiršo istorija, ir džiaugėsi, kad atgimė ne tik Lietuva, bet ir jos senoji kultūra.
Taip pat galerijoje „The Attic“ eksponuojama Delyje gyvenančių lietuvių fotografijų parodą apie Lietuvą. Nuotraukose – mieliausi ir labiausiai pasiilgstami tėvynės vaizdai – duona, margučiai, gamta, folkloro tradicijos.