Ketvirtadienis, 30 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Steigiamas Naglio Puteikio teismo proceso visuomeninių stebėtojų komitetas

www.alkas.lt
2012-02-29 17:30:44
14
PERŽIŪROS
5
Steigiamas Naglio Puteikio teismo proceso visuomeninių stebėtojų komitetas
Naglis Puteikis ir jo sustabdyti „stiklainiai“ | Alkas.lt montažas
Naglis Puteikis ir jo sustabdyti „stiklainiai“ | Alkas.lt montažas

Vasario 28 d. grupė Lietuvos piliečių išplatino pareiškimą  apie tai, kad yra steigiamas Naglio Puteikio teismo proceso visuomeninių stebėtojų komitetas.  Pareiškime rašoma, kad pagrindinis steigiamo komiteto siekis yra užtikrinti, kad ši baudžiamoji byla būtų nagrinėjama atvirai ir skaidriai, o teismo sprendimo juridiniai motyvai išviešinti ir įtikinamai paaiškinti visuomenei.

„Ryškiu ir plataus atgarsio visuomenėje sulaukusiu abejotinos teisėsaugos institucijų veiklos pavyzdžiu tapo Nagliui Puteikiui iškelta baudžiamoji byla. Visuomenei žinomos jos iškėlimo aplinkybės duoda pagrindo būgštauti, kad prasidėjęs teismo procesas gali tapti dar vienu suinteresuotų asmenų grupės mėginimu, pasitelkus šalies teisėsaugos institucijas, susidoroti su viešąjį interesą principingai gynusiu pareigūnu“, – teigiama teismo proceso visuomeninių stebėtojų komiteto steigėjų pareiškime, kurį pasirašyti raginami visi iniciatyvai pritariantys Lietuvos piliečiai.

Pareiškimą pasirašė: Leonas Ašmantas, Bronislovas Genzelis, Edvardas Čiuldė, Vytautas Rubavičius, Romualdas Ozolas, Bronius Leonavičius, Algirdas Endriukaitis, Aušra Maldeikienė, Vytautas Daujotis, Audrys Karalius, Romas Pakalnis, Vytautas Radžvilas, Eugenijus Skrupskelis, Vidmantas Povilionis, Stanislovas Švedarauskas, Linas Zasimavičius, Vytautas Kolesnikovas, Vykintas Vaitkevičius, Nerijus Stasiulis ir kiti žinomi visuomenės veikėjai.  Visi Lietuvos piliečiai raginami paremti šią pilietinio solidarumo iniciatyvą ir tapti veikliais Komiteto nariais. Pareiškimą internetu galima pasirašyti ČIA.

Pagrindinėmis teismo proceso visuomeninių stebėtojų komiteto veiklos kryptimis įvardinamas rūpinimasis išsamiu visuomenės informuotumu apie bylos iškėlimo aplinkybes, siekimas užtikrinti nuolatinį teismo proceso eigos stebėjimą ir reguliarų visuomenės bei žiniasklaidos informavimą. Tuo pačiu bus reikalaujama byloje priimto nuosprendžio motyvų viešumo užtikrinimo, sudarant galimybę Lietuvos piliečiams objektyviai įvertinti jo pagrįstumą ir adekvačiai į jį reaguoti.

„Tikime, kad šio komiteto įsteigimas ir teismo proceso stebėsena taps vienu iš pirmųjų realių žingsnių ir svarbiu precedentu siekiant pagrindinio tikslo – sukurti visuomeninių tarėjų institutą Lietuvos teismuose bei iš esmės pertvarkyti visas teisingumą vykdančias įstaigas paverčiant jas demokratiškomis, atviromis ir piliečių pasitikėjimą turinčiomis institucijomis“ – tvirtina paraiškovai.

Baudžiamoji byla Nagliui Puteikiui buvo iškelta tuomet kai jis dirbdamas Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos teritorinio padalinio vadovu atsisakė suderinti žemės sklypo detalųjį planą Klaipėdos Herkaus Manto g. 11, pagal kurį UAB „Investicijų kvadrantui“ būtų buvę leista statyti naujus pastatus.  N.Puteikis šio plano nederino netgi po to kai pernai jį tai padaryti įpareigojo Vyriausiasis administracinis teismas.

Šių  metų sausio 11 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas nusprendė, kad N.Puteikis elgėsi teisėtai, nes suderinti reikalaujamame detaliajame plane numatytos statybos neatitiko 2006 metais KPD patvirtintų planavimo sąlygų.

„Pagrindinis motyvas – statytojas turėjo projektuoti pagal Departamento sąlygas 2 pastatus, o suprojektavo 1 susidedantį iš 6 bokštų. Todėl ne aš, o statytojai pažeidė vyriausiojo administracinio teismo sprendimą,“ – Alkas.lt redakcijai po išteisinamojo teismo sprendimo sakė seimo narys Naglis Puteikis.

Pasak N.Puteikio, jeigu teismas būtų pripažinęs UAB „Investicijų kvadrantas“ nepagrįstas pretenzijas, tai būtų tapę signalu valstybės tarnautojams, kad mūsų šalyje paprasčiau ir saugiau ne saugoti vertybes, o imti kyšius suderinant tai, ko nori verslas.

Tačiau teismo procesai dar nebaigti. Šių metų sausio 27 d. N.Puteikio išteisinimą prokurorai apskundė aukštesnės instancijos teismui.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Teismas išteisino N.Puteikį neleidusį statyti naujų „stiklainių“ Klaipėdoje
  2. KPD: dangoraižio prie Gedimino pilies nebus
  3. Visuomenininkai ragina Lietuvos valdžią stabdyti miestų istorinių centrų niokojimą
  4. Paveldosaugininkai kreipėsi į Generalinį prokurorą ir STT vadovą
  5. Paveldosaugininkai perspėjo apie naujų gaisrų grėsmę bažnytinio paveldo objektuose (audio)

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 5

  1. Jonas Vaiškūnas says:
    14 metų ago

    Palaikau ir džiaugiuosi Naglio Puteikio principingumu ir kovingumu. Nuo pat pirmo susitikimo ir bendrų žygių praeito amžiaus devintame dešimtmetyje 🙂 kario dvasia Naglio širdyje gyva ir toliau. Naglis Puteikis – mums visiems pavyzdys, kad tikras Sąjūdis nesibaigė signataramas pasirašius kovo 11-osios Aktą. Lietuvos Laisvė yra kasdienės pastangos, kasdienė kova, už tai, kad Lietuvos neužstatytų kiaulių fermoms ir „stiklaisniais“, už tai kad neišnešiotų po plytą ir po litą… Laisvės Lietuvoje turime tiktai tiek kiek Lietuvoje liko tokių žmonių kaip Naglis Puteikis.

    Atsakyti
  2. Rytas says:
    14 metų ago

    Visiškai pritariu. Bet jį puola, Verčia atsiprašyti Juknevičienę (jei tiesa delfyje). Už ką? Jeigu visur skelbiama, kad 2008-2011 m. daugiausiai paramos TS-LKD skyrė trys verslo koncernai – „Achemos grupė“, „Algos grupė“ ir „MG Baltic“.
    Beje, partijų režisieriai tokių mini garliavų prikurs (Palaitis prieš Kubilių, Juknevičienė prieš Puteikį …) Neįklimpkim.
    Puteikį, kaip išimtį, galima palaikyti. Dar manau, kad tautininkams tikrai reikia eit SAVU KELIU. O dabar tautininkų stambioje žiniasklaidoje NĖRA.

    Atsakyti
  3. kadrai says:
    14 metų ago

    Tautininkai labai netinkami centriniam personalo skyriui, pagrindinė tokių organų spauda ir tyli

    Atsakyti
  4. Rytas says:
    14 metų ago

    Vis tik manau keliant aktualias, aštrias, visą Lietuvą liečiančias problemas ir “organų spauda” nenutylės.

    Atsakyti
  5. Bernadeta says:
    14 metų ago

    Pirmiausia kreipiuosi į tuos, kurie taip mikliai suskaičiavo nuostolius. Nesu iš teigiančių, kad reikia atimti iš daugiau turinčių ir padalinti.Jokiu būdu. Tik norėčiau priminti, kad godumas dažniausiai pražudo gobšuolį.
    Gerbiu poną N. Puteikį už jo ryžtą. Tikiu, kad remiamas klaipėdiečių, neleis bent to miesto lopinėlio subjauroti.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Sveikata
Lietuvoje

Klaipėda sprendžia gydytojų trūkumą: specialistams – iki 30 tūkst. eurų paskata

2026 07 30
Miškas
Lietuvoje

Šalčininkų rajono miškuose dėl vėjo išvartytų medžių skelbiama stichinė nelaimė

2026 07 30
Mokykla, klasė
Lietuvoje

Vilnius pradeda švietimo pertvarką – steigiamas Švietimo ir jaunimo departamentas

2026 07 30
Arena
Lietuvoje

Kaune pradedamos futbolo ir regbio arenos statybos

2026 07 30
Saulės elektrinė
Energetika

Trečią mėnesį iš eilės elektrą gaminantys vartotojai gerina rekordus

2026 07 30
Karinė technika
Lietuvoje

Iš Valstybės gynybos fondo kariniam mobilumui – beveik 90 mln. eurų

2026 07 30
Atminimo lenta
Lietuvoje

Sostinėje – penkios naujos atminimo lentos

2026 07 30
Lietuvos delegacija UNESCO Pasaulio paveldo sesijoje
Kultūra

Naujos vertybės UNESCO Pasaulio paveldo sąraše

2026 07 30
Agurkai
Kultūra

Paveldas, telpantis stiklainyje: jūsų šeimos receptas gali tapti oficialia Lietuvos istorijos dalimi

2026 07 30
Hamiltono aušros vartų bažnyčia
Istorija

Kanados lietuvybės židinys Hamiltone – nuo „mažytės Lietuvėlės“ iki pirmųjų lietuvių pėdsakų prie Niagaros

2026 07 30
Filmo „Mes esame miško vaisiai“ kadras
Gamta ir ekologija

Filmo „Mes esame miško vaisiai“ pristatymas ir pokalbis apie lietuvių santykį su mišku

2026 07 30
Šiuolaikinio meno šventė „Medus“
Kultūra

Nidoje pirmą kartą vyks šiuolaikinio meno šventė „Medus“

2026 07 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Alkas gina lietuvių kalbą apie Kur internetu pirkti skaniausią kavą? TOP-5 vietos
  • Aha nu ji apie Kur internetu pirkti skaniausią kavą? TOP-5 vietos
  • Kai ką žinau apie Į JAV lietuvių namus sugrįžo „Dirva“
  • jo apie V. Sinica. Roterdamo rajone dėl musulmonų įvedama komendanto valanda

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • J. Vaiškūnas. Rusija smogė Lenkijai: pavojingiausia būtų prie to priprasti
  • Klaipėda sprendžia gydytojų trūkumą: specialistams – iki 30 tūkst. eurų paskata
  • Šalčininkų rajono miškuose dėl vėjo išvartytų medžių skelbiama stichinė nelaimė
  • Laiptinė, dėl kurios viename name penkerius metus vyko tas pats ginčas

Kiti Straipsniai

Sveikata

Klaipėda sprendžia gydytojų trūkumą: specialistams – iki 30 tūkst. eurų paskata

2026 07 30
Pajūrio regioninis parkas

Atskleidžiama Baltijos pajūrio priešistorė

2026 07 29
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uostas laukia bendruomenių pasiūlymų 

2026 07 28
Su gimtadieniu, Simonai Dachai

Klaipėdoje bus minimas poeto Simono Dacho 421-asis gimtadienis

2026 07 25
Naujoji perkėla

Po atnaujinimo atveriama Naujoji perkėla

2026 07 23
Pratybos

Kariuomenė didina pasirengimą užtikrinti kritinės infrastruktūros apsaugą

2026 07 23
Klaipėdos Vasaros estrada

Klaipėdos Vasaros estrados atnaujinimas: projektas juda pirmyn

2026 07 22
Algirdas Blazgys

Teismas patvirtino, kad VAATC sutartį bandė nutraukti neteisėtai 

2026 07 21
Kariuomenės operacija Baltijos jūroje

Lietuvos ir Latvijos Prezidentai stebėjo kariuomenės operaciją Baltijos jūroje

2026 07 16
H. Manto

Klaipėdoje pradedami H. Manto gatvės asfaltavimo darbai

2026 07 16

Skaitytojų nuomonės:

  • Alkas gina lietuvių kalbą apie Kur internetu pirkti skaniausią kavą? TOP-5 vietos
  • Aha nu ji apie Kur internetu pirkti skaniausią kavą? TOP-5 vietos
  • Kai ką žinau apie Į JAV lietuvių namus sugrįžo „Dirva“
  • jo apie V. Sinica. Roterdamo rajone dėl musulmonų įvedama komendanto valanda
  • Da Real Adogg apie kovido tėvo apklausą JAV kongrese apie Liberalai siūlo sumažinti nedarbo lygį panaikinant piktnaudžiavimą socialinėmis išmokomis
Kitas straipsnis
„Windows 8“ išvaizda

Prasideda „Windows 8“ išbandymų metas

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai