Bardžiuose kaip užgimiau, jau tūkstantis metų,
Parnešts iš ąžuolyno, čion esmi padėtų;
Tikras vards mano Baublys, dievu garbints buvau,
Niuteriojęs tėvystę, suvytau, sudžiūvau.
Ties manim Perkūnasui degė avys, ožkos,
O dabar many gyven Dionizas Poškas.
Tokiomis eilėmis besidomintys Šilalės krašto istorija buvo kviečiami į konferenciją. Artėjant Baublių 200 – ųjų metų jubiliejui, lapkričio 12 d. Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje vyko jau antroji iš trijų planuojamų konferencijų „Poškos Baubliams – 200 “.
Konferencijoje dalyvavo Savivaldybės meras Albinas Ežerskis, vicemerė Vera Macinė, administracijos direktorius Jonas Gudauskas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Noreika, visų rajono mokyklų ir bibliotekų, kultūros centro, Šilalės Švietimo centro bei Šilalės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai.
Sulaukėme garbių svečių iš Vilniaus ir Kauno. Atvyko Profesorius habilituotas humanitarinių mokslų daktaras Juozas Girdzijauskas, konferencijoje pasisakė Vilniaus pedagoginio universiteto Profesorius habilituotas daktaras Stasys Skrodenis – tema „Baubliai kultūros židinys“, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos docentas Virgilijus Pugačiauskas gvildeno temą „Šilalės kraštas Žemaitijos istorijoje“, Mykolo Romerio universiteto profesorius Alfonsas Vaišvila –„Lietuvos bajorija, tapatumo beieškant“. Kultūros paveldo centro Kultūros paveldo registrų, dokumentacijos ir informacijos instituto istorikas Kazys Misius skaitė pranešimą „Šilalės kraštas Žemaitijos istorijoje“.
Svečiams Steponas Jasaitis, Bijotų seniūnas, įteikė po mažą išdrožtą baubliuką, kurių autorius A. Martinėnas, ir kompaktinį diską su filmuota medžiaga iš konferencijos, vykusios 1990 metais „Dionizo Poškos jubiliejus 1990m.“
Profesorius habilituotas daktaras Stasys Skrodenis pristatė knygą „Ąžuolas folklore ir kultūroje“ tai – straipsnių, Baubliuose 2009 metais vykusios konferencijos „Ąžuolas Baltų ir kaimyninių tautų kultūroje“, rinkinys. Knygoje aptariamas ąžuolo vaizdas lietuvių folklore – dainose, patarlėse ir priežodžiuose, bendri poetiniai bruožai lietuvių ir Pabaltijo finų liaudies dainose, taip pat šio medžio prasmės baltų ir kitų tautų mitologijoje.
Keli straipsniai skirti ąžuolo vietai mūsų kultūroje: rašoma apie Dionizo Poškos Baublius, apie unikalius ąžuolinius Girdiškės bažnyčios altorius bei apie D.Poškos istorinio – memorialinio muziejaus reikšmę ir likimą.
Taip pat buvo pristatyta Simono Stanevičiaus draugijos naujai išleista knyga „Simonas Stanevičius. Raštai “, skirta Simono Stanevičiaus 200 – ųjų metų jubiliejui. Su leidiniu supažindino Žemaitijos šviesuolis, Simono Stanevičiaus bendrijos pirmininko pavaduotojas Antanas Pocius ir knygos sudarytojas Juozas Girdzijauskas.
Šis Raštų leidimas Juozo Girdzijausko sumanytas Simono Stanevičiaus 200 – ųjų metų jubiliejui, kaip Jurgio Lebedžio 1967 metais Lituanistinės bibliotekos serijoje išleistų Raštų papildytas leidimas: su leidinių, šaltinių, rankraščių, dokumentų fotografuotinėmis kopijomis, be cenzūrinių kupiūrų, atsiradusių sovietiniais metais, su papildyta bibliografija.
Ši knyga buvo įteikta Savivaldybei, Viešajai bibliotekai, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejui ir visoms rajono mokyklų bibliotekoms. Mokykloms buvo padovanota ir po knygutę „Ąžuolas folklore ir kultūroje“.
Konferenciją vainikavo dokumentinio filmuko „Dionizo Poškos jubiliejus 1990 m.“ demonstravimas.