Lietuvos architektų sąjungai vadovaus Rūta Leitanaitė (0)

Rūta Leitanaitė | architektusajunga.lt nuotr.

Rūta Leitanaitė | architektusajunga.lt nuotr.

Spalio 14 d. vykusiame visuotiniame eiliniame ataskaitiniame rinkiminiame Lietuvos architektų sąjungos suvažiavime išrinkta nauja Taryba ir pirmininkė. Ja antrai kadencijai tapo Rūta Leitanaitė.

Tradiciniais Lietuvos architektų sąjungos garbės ženklais už nuopelnus šalies architektūrai iškilmingai apdovanoti architektai Dalia Bardauskienė, Daiva Gasiūnienė, Vaidotas Kuliešius, Tauras Paulauskas, prof. Marius Šaliamoras ir Juozas Vaškevičius.

Suvažiavimas taip pat priėmė tris rezoliucijas. Pirmoji – dėl svarstomo LR Statybos įstatymo pakeitimo projekto, joje nurodoma, kad siūlomi pakeitimai prieštarauja Architektūros įstatymo nuostatoms ir pabrėžiama būtinybė, rengiant svarbius aplinkos ir gyvenimo kokybei teisės aktus ar jų pakeitimus, į diskusijas įtraukti ir Lietuvos architektų sąjungą; antroji rezoliucija ragina  Valstybę, prisidedant Lietuvos architektų sąjungai, sukurti, patvirtinti ir įgyvendinti valstybinę Architektūros politiką; trečioji pabrėžia būtinybę šalyje įkurti Architektūros centrą ir Architektūros muziejų.

Lietuvos architektų sąjunga yra savarankiška, savanoriška meno kūrėjų organizacija, vienijanti diplomuotus architektus, turinčius aukštąjį architektūrinį išsilavinimą. Šiuo metu LAS, tęsianti 1924 m. pradėtą ir 1940 m. sustabdytą Lietuvos inžinierių ir architektų sąjungos veiklą, jungia per tūkstantį narių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: