Po svarstymo pritarta šalies vadovo siūlymui valstybės apdovanojimu pagerbti tėvus, globėjus ir rūpintojus (0)

Ordino Už nuopelnus Lietuvai medalis | alkas.lt nuotr.

Ordino Už nuopelnus Lietuvai medalis | alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 29 d. Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos teiktoms Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4932(2), kuriomis siūloma sudaryti galimybę pagerbti tėvus, globėjus ir rūpintojus ir užtikrinti lygiateisiškumą kiekvienam iš jų būti įvertintam už nuopelnus motinystei, tėvystei, globai ar rūpybai. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Šiuo metu valstybės apdovanojimu – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu – gali būti apdovanotos tik motinos, pagimdžiusios ir užauginusios bei gerai išauklėjusios 5 ir daugiau vaikų. Kaip anksčiau pristatymo metu yra sakiusi Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė, svarstomu įstatymo projektu nėra kvestionuojamas esamos nuostatos tikslas, o siekiama išplėsti asmenų,

kurie galėtų būti apdovanoti minėtu valstybės apdovanojimu, bazę. Tokiu būdu, anot jos, atkreiptume visuomenės dėmesį tiek į motinos, tiek ir į tėvo vaidmens svarbą, taip pat parodytume deramą valstybės ir visuomenės dėmesį bei pagarbą globėjams ir rūpintojams.

Svarstomomis pataisomis taip pat siūloma įtvirtinti, kad ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu galėtų būti apdovanojami tiek asmenys, garsinantys Lietuvos vardą, tiek ir asmenys, turintys nuopelnų įvairiose srityse Lietuvoje. Pagal siūlomą patikslinimą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu būtų apdovanojami asmenys už nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, už nuopelnus kultūros, mokslo, švietimo, verslo, gamybos, sveikatos, socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio bei kitose srityse, už humanitarinę pagalbą Lietuvai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: