Vaistinėse galima įsigyti 4 rūšių jodo – kuris kam skirtas? (0)

Jodo preparatai | lrv.lt nuotr.

Jodo preparatai | lrv.lt nuotr.

Vis dažniau vaistinėse teiraujamasi, kokios tabletės reikalingos vartoti branduolinės nelaimės metu. „Eurovaistinės“ vaistininkė Laura Gogienė sako, kad gyventojai dažnai nežino, jog kalio jodidas ir mikroelementas jodas yra skirtingos medžiagos, turinčios skirtingą poveikį. Vaistininkė paaiškina, kuris preparatas, kuriuo atveju reiklingas.

Avarinis – kalio jodidas

Šios kalio jodido tabletės yra skirtos apsaugoti žmogaus skydliaukę nuo radioaktyvaus jodo. Jos gali būti vartojamos tik branduolinio reaktoriaus avarijos atvejais ir profilaktiškai šių tablečių vartoti negalima. Reikia elgtis atsakingai ir jas vartoti tik esant Sveikatos apsaugos ministerijos patarimui.

Papildai su jodu

Jodas labai svarbus mikroelementas mūsų sveikatai. Jis padeda palaikyti normalią skydliaukės hormonų gamybą ir normalią skydliaukės veiklą bei normalią nervų sistemos veiklą. Jodas reikalingas gerai odos būklei bei jėgų apykaitai kūne. Dažnai jis įeina į polivitaminų kompleksus, bet vaistinėse galima įsigyti ir tik jodo tablečių. Jodo puikus šaltinis yra jūrų dumbliai, jūriniai kopūstai, žuvys, jūros gėrybės.

Joduotas povidonas

Tai stipriomis antibakterinėmis savybėmis pasižymintis, nedirginantis, gerai toleruojamas junginys, kuriame jodas sujungtas su polivilpirolidono (PVP) kompleksu. Jis gaminamas tepalų ar tirpalų forma ir vartojamas nudegimų, žaizdų, opų antiseptiniam gydymui bei infekcijos profilaktikai. Purškiamu joduotu povidonu galima dezinfekuoti burnos ertmę bei ryklę esant skausmui, uždegimui.

Spiritinis jodo tirpalas

Jis pasižymi antiseptiniu poveikiu ir skirtas vartoti tik išoriškai ant odos. Jo negalima skiesti ir gerti, tepti ant atvirų žaizdų ar atvirų kūno ertmių.

Prieš vartojant bet kurį jodo preparatą „Eurovaistinės“ atstovė pataria įsitikinti ar žmogus nėra alergiškas jodui. Jį atsargiai vartoti patariama ir sergantiems skydliaukės ligomis.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: