Prasideda Žagarės vyšnių šventė „Stebuklais tikime“! (0)

Vyšnių šventė 2020 | rengėjų nuotr.

Vyšnių šventė 2020 | rengėjų nuotr.

Kasmet trečiąjį liepos savaitgalį Žagarėje (Joniškio raj.) vyksta Vyšnių šventė. Šventės tikslas yra ne tik paminėti ir pristatyti Žagarės vyšnias, bet skatinti kraštiečius bei tautiečius neprarasti istorinės ir kultūrinės tautos atminties, tradicijų, meilės gimtajai Žagarei, Joniškio rajonui, plėtoti šiaurės Lietuvos, buvusios žemgalių teritorijos kultūrą. Vyšnių derliaus metu įvairiose Žagarės istorinėse vietose rengiami įvairūs renginiai, koncertai, konferencijos ir knygų pristatymai.

Gilias istorines šaknis turintis Žagarės miestas, garsėjantis gamtos ir kultūros paveldu, savo vyšniomis, kasmet liepos trečią savaitgalį rengia jau tradicine tapusią Žagarės vyšnių šventę.

Žagarvyšnės ne žiemgališkos prigimties, bet, savo kilme būdamos pietų krašto vaisius, atsitiktinai įaugo į Žagarės žemę ir tapo ją garsinančia dalimi.

Tapusi tradicine ir įgaunanti naujus pavidalus, Žagarės vyšnių šventė garsina Žagarę, kasmet pritraukia daug svečių iš Lietuvos ir užsienio. Žagarės vyšnių šventė trunka kelias dienas.

Žagarės vyšnių šventė | rengėjų nuotr.

Žagarės vyšnių šventė | rengėjų nuotr.

Šventės programa kasmet atnaujinama, renginių turinys keičiasi, tačiau stengiamasi išlaikyti protėvių tradicijų ir papročių puoselėjimo dvasią. Žagarės vyšnios pabrėžia miestelio išskirtinumą, savitą gyvenseną ir mąstymą, vietinį svetingumą ir požiūrį į savo praeitį, dabartį ir ateitį.

Kaliausės prie Žagarės dvaro rūmų | rengėjų nuotr.

Kaliausės prie Žagarės dvaro rūmų | rengėjų nuotr.

Šventės PROGRAMA:

Zagares-vysniu-svente2020 .Programa

Zagares-vysniu-svente 2020 Programos-II-puse

Kategorijos: Etninė kultūra, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: