Minint Valstybės dieną Prezidento darbotvarkė – nuo ryto iki vakaro (0)

Gitanas Nausėda | lrp.lt nuotr.

Gitanas Nausėda | lrp.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė  liepos 6 d. dalyvaus Valstybės ir Tautiškos giesmės dienai skirtuose renginiuose.

Prezidento rūmų Baltojoje salėje 10 valandą vyks Valstybės apdovanojimų įteikimo iškilmėse, kurioje šalies vadovas už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje pagerbs Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

Vidurdienį Prezidentas  Valstybės vėliavų pakėlimo iškilmėse Simono Daukanto aikštėje pasveikins tautiečius.

Po iškilmių, 12.30 valandą, šalies vadovas dalyvaus šv. Mišiose Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

14 valandą Respublikos Prezidentas atidarys renginį „Kviečiame dalintis istorija“, kurio metu Prezidento rūmų kieme istorijos fragmentais dalinsis iškiliausi šalies istorikai, visuomenininkai ir meno kūrėjai.

Vėliau valstybės vadovas dalyvaus šventiniame vakaro renginyje, vyksiančiame 19 valandą Prezidento rūmų Baltojoje salėje.

Valstybės dienos minėjimą 21 valandą vainikuos tradicija tapusi „Tautiška giesmė aplink pasaulį“, kuri šiemet kviečia kurti vienybės tiltus globaliame pasaulyje. Mindaugo tiltas, nuo kurio šalies vadovas pasveikins visus susirinkusiuosius, sujungs ne tik du krantus, bet ir istorinį bei naująjį miestą, žmones šiapus ir anapus krantų.

„Kviečiu Jus vienybės tiltais sujungti visus tautiečius į vieną Lietuvą. Nes turime ją vienintelę, nors šiandien ir ne visi stovime ant jos žemės. Nors galbūt gyvename visai kitame pasaulio krašte. Bet tvirtai žinome – Lietuva visada ten, kur yra lietuvių, kur iškelta mūsų Trispalvė. Tegul ji plačiai skamba visur – žemynuose, valstybėse, miestuose, kiekvieno iš mūsų namuose ir širdyse. Tegul Himne sutelpa visų mūsų balsai ir visa Lietuva“, – kviesdamas giedoti Tautišką giesmę sako Prezidentas.

Prezidento rūmuose įsikūręs Valstybės pažinimo centras kviečia kartu išvysti projekto Orbis Lituaniae animacinius filmus apie šalies istoriją, dalyvauti dirbtuvėlėse, pažinti Lietuvą interaktyviose ekspozicijose, kurios bus atviros visiems nuo 12 iki 20 val.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: