Karkasiniai namai – mėgstamiausias lietuvių pasirinkimas? (0)

architektugildija.lt nuotr.

architektugildija.lt nuotr.

Nuosavas namas – daugelio žmonių svajonė. O jeigu tas namas yra projektuotas pagal individualius poreikius – svajonė tampa dar nuostabesnė. Tiesa, ir tikrai įgyvendinama, kadangi šiais laikais namų projektai kuriami gana pigiai, juolab, jų metu suderinamos net ir mažiausios smulkmenos, padedama išvengti klaidų, kurios vėliau statybų metu taupo laiką ir pinigus.

Lietuvių poreikiai – įmanomi?

Tiesa, pasikalbėjus su ekspertais gauname išvadas, kad lietuviai dažniausiai nori pigiai kainuojančių, tačiau kokybiškų namų, kurie džiugina patraukia išvaizda bei funkcionalumu.

Kokie namai atitinka šiuos poreikius? Pirmiausia pagalvojama apie karkasinius, kurie vertinami dėl pigaus pastatymo, greitumo, žinoma, ekologijos niuansų.

Karkasinių namų privalumai

Pirmiausia norime akcentuoti, kad karkasinių namų projektai taip pat individualūs. Žinoma, galima rasti pakartotinius, tačiau vis rečiau tokie pasirenkami, kadangi norisi būtent pagal asmens poreikius kurto būsto, kuris atitinka konkretaus žemės sklypo poreikius.

Žinoma, kaip jau minėjome, labiausiai vertinama kaina. Ne tik namo kūrimo projekto, tačiau ir statybų. Profesionalai dirba taip, kad visos investuotos medžiagos būtų panaudotos iki mažiausių detalių, tad tuo pačiu tai ir ekologiškas pasirinkimas.

Kaip jau minėjome – svarbus privalumas yra greitis. Ne tik projekto rengybos, tačiau ir statybų, kurios gali užtrukti vos kelis mėnesius, kartais ir dar greičiau. Lyginant su kitomis namo kūrimo alternatyvomis – karkasiniai vienareikšmiškai yra geriausias pasirinkimas.

Gal kiek rečiau vertinamas privalumas – namo mobilumas. Tai reiškia, kad įmanoma jį išardyti ir perstatyti kitoje vietoje. Žinoma, geriausia iškart rinktis stabilią vietą pagal kurią bus kuriamas namo projektas, tačiau nuostabu vien tai, kad tokia galimybė yra.

Šio tipo namas – kvėpuoja, jis pasižymi termoizoliacinėmis savybėmis, tad tai reiškia, kad žiemos metu su tinkama šildymo sistema namuose bus šilta, o vasaromis pavyks išvengti kaitros.

Galiausiai, šio tipo namai yra universalūs, tad raskite tinkamiausią stogo dangą, pagalvokite apie terasą, įvertinkite kitas galimybes ir gyvenkite tokiuose namuose, kokie Jums labiausiai tinka ir patinka.

Individualaus projekto būtinumas

Kadangi karkasiniai namai atrodo gana panašūs, gali atrodyti, kad jie dažniausiai statomi pagal vieną šabloną. Visgi, tai nėra tiesa. Namas – ilgaamžė investicija, tad verta daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, kad viskas būtų ne tik pagal gyventojų poreikius, tačiau ir žemės sklypą, aplinką, kurioje jis stovės. Štai todėl geras pasirinkimas yra individualūs projektai, kurie pritaikyti pagal tam tikras charakteristikas.

Galima rinktis pakartotinius projektus, kurie minimaliai koreguojami priklausomai nuo situacijos. Dažniausiai tai kur kas pigesnis pasirinkimas nei individualus projektas, tačiau būstas įgauna bent jau šiek tiek asmeniškumo.

Jeigu Jus domina individualus namų projektas ir norite sužinoti daugiau informacijos – ją galite rasti čia: www.architektugildija.lt.

Geras projektas – padeda išvengti klaidų

Pasirinkdami individualaus projekto galimybę galite būti ramūs, kad būstas bus kur kuriamas taip, kaip reikia, kad jis ne tik stabiliai ilgus metus būtų toje pačioje vietoje, tačiau ir tarnautų savo funkcionalumu. Siekiant išvengti papildomų išlaidų statybų metu – labai svarbu rasti gerus projektuotojus, kurie skiria dėmesį smulkmenoms. Kuo detaliau viskas sutvarkoma, įvertinama – tuo didesnė tikimybė, kad statybų metu neatsiras klaidų, kurios gali reikalauti ne tik papildomai pinigų, tačiau taip pat ir laiko.

Žinoma, sėkmingam darbui būtini geri specialistai, tad ieškodami tinkamiausių skaitykite kitų žmonių paliktus komentarus, vertinkite galimybes, galiausiai, susipažinkite su anksčiau atliktais darbais. Juk projektuotojai suderina matematiką su menu ir taip išgauna tiksliai geriausią variantą, kuris turi savitą stilių. O tie patys karkasiniai namai – taip pat yra labai įvairūs, labai skirtingi ir individualūs.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: