Kaunas „prausia“ atliekų konteinerius, požemines perėjas ir laiptines (2)

Dezinfekcija, Kaunas | kaunas.lt nuotr.

Dezinfekcija, Kaunas | kaunas.lt nuotr.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą mieste, Kaunas gerokai išplėtė dezinfekuojamų vietų sąrašą. Bendrovės „Kauno švara“ darbuotojų brigados visą šią savaitę specialiu tirpalu purškia viešojo transporto stoteles, buitinių atliekų rūšiavimo konteinerius, požemines perėjas. Taip pat dezinfekuojamos daugiabučių laiptinės bei saviizoliacijai skirtos patalpos.

„Laiptinės, stotelės ar perėjos – vietos, kuriomis dažniau naudojasi kauniečiai, tad jų dezinfekavimas yra dar vienas būdas sulėtinti viruso plitimo tempus. Tą darysime tiek, kiek reikės – priemonių, žmonių ir technikos turime pasiruošę užtektinai“, – komentavo Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Paulius Keras.

Bendrovės „Kauno švara“ duomenimis, per dieną pavyksta dezinfekuoti apie 100 viešojo transporto stotelių. Nuo praėjusio balandžio 3 d. imtasi dažniau dezinfekuoti ir buitinių atliekų konteinerius.

Per keletą dienų pavyko „nuprausti“ kelis šimtus atliekų surinkimo vietų. Darbuotojai nepamiršo ir Kauno požeminių perėjų – jose nuo šiol ne tik švariau, bet ir steriliau.

Vyraujant sausiems orams pagrindinės Kauno gatvės kelias dienas iš eilės nulietos vandeniu, kad sumažinti dulkėtumą, taršą kietosiomis dalelėmis ir jų poveikį kvėpavimo takams, alergijoms. Bet kurią akimirką, vos tik gavus specialistų nurodymus, gali būti pradėta ir gatvių dezinfekcija.

„Konsultuojamės su visuomenės sveikatos specialistais, stebime situaciją ir svarstome, ar pradėti būtent nuo gatvių, ar nuo parkų takų ir kitų viešųjų erdvių, kur fiksuojama didžiausia pėsčiųjų koncentracija. Be to, daug lems ir oro sąlygos, nes per lietų tokie darbai neduoda reikiamo efekto“, – teigė P. Keras.

Nuo šios savaitės bendrovė „Kauno švara“ pradėjo ir daugiabučių laiptinių dezinfekciją. Švarą ir sterilumą jau pavyko užtikrinti 150 daugiabučių namų laiptinių. Nuolatinė priežiūra bus tęsiama ir toliau.

Iš viso planuojama dezinfekuoti beveik 500 daugiabučių, kuriuos administruoja „Kauno butų ūkis“. Darbai numatomi net ir ten, kur iki šiol valymu savarankiškai rūpindavosi patys gyventojai.

Tuo metu bendrovė „Mano būstas“ pasirengusi dezinfekuoti visas laiptines mieste paaiškėjus, kad ten gyvenančiam žmogui nustatytas koronavirusas.

Imtis dezinfekcijos paraginti ir visi kiti Kauno būstų administratoriai bei daugiabučių bendrijos. Vadovaudamasi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, Kauno miesto savivaldybė parengė tam specialias atmintines, kurios pravers ne tik įmonėms, bet ir patiems gyventojams, norintiems užtikrinti švarą ir tvarką laiptinėse ir kitose bendro naudojimo patalpose palei namus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Keistoka, kad gatvių purškimą Kaunas bando sieti su viruso plitimu. Juk yra pripažinta, jog korono virusas plinta lašeliniu būdu žmonėms kalbant tarpusavyje, kai atstumas bendravimo metu tarp jų mažesnis nei du metrai. Tai prie ko čia gatvių purškimas. Matyt, valstybės rezervo fondo pinigai rūpi…
    Užterštumas Kaune visų pirma mažintinas atsisakius visokiausių centrinių krovinių terminalų telkimo Kaune ir aplink jį, o juos atitinkamai dėstant regionuose. Antai, imkime, kad ir kuriamą Centrinį Palemono terminalą, kam jis reikalingas Kaune, kai pagrindiniai krovinių srautai ateina ir išeina per Klaipėdą ir Vilnių, kroviniams į Lenkijos pusę veikia Šeštokai, iš jų kroviniai gali būti paskirstyti ir pervežti geležinkeliu į gavėjams artimiausias stotis. Tai būtų kartu ir regionų vystymas. Tokiu atveju atkristų iš visų šalies kampų važiuoti automašinomis į Kauną krovinių parsivežti, ar juos ten pristatyti, neliktų tos didžiulės oro taršos Kaune, sumažėtų ji ir apskritai Lietuvoje.
    Taigi va taip – Kaunas “prausia”…

  2. Nustebusi:

    O kokias daugiabučių laiptines dezinfekuoja? Dar neteko matyti… Viena namo gyventoja pati dezinfekuoja lauko duris ir mygtukus, lifto mygtukus, nes daugiau iš devyniaukščio laiptinės gyventojų neįdomu, seniūnijai, manau, taip pat…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: