Kaip išsirinkti ir prižiūrėti automobilių sėdynių užvalkalus (1)

Kaip išsirinkti ir prižiūrėti automobilių sėdynių užvalkalus | autoaibe.lt nuotr.

Kaip išsirinkti ir prižiūrėti automobilių sėdynių užvalkalus | autoaibe.lt nuotr.

Švarus ir tvarkingas automobilis – tai, kas džiugina tikriausiai kiekvieną vairuotoją ir keleivį. Nieko keisto, kad laikui bėgant salone kaupiasi įvairūs nešvarumai: dulkės, maisto likučiai, purvas, augintinių plaukai ir t. t. Norint pasirūpinti savo transporto priemonės švara derėtų ją reguliariai valyti ir naudoti tam tikras apsaugines priemones. Vienos iš jų galėtų būti automobilinių sėdynių užvalkalai. Taigi, kaip išsirinkti pačius tinkamiausius ir juos prižiūrėti?

Užvalkalai – būtini sėdynių apsaugai

Kiekvieną dieną ant automobilio sėdynių patenka daugybė nešvarumų. Ypač tai aktualu turintiems mažų vaikų. Net ir labai saugantis ant sėdynių gali netyčia patekti įvairių gėrimų, kurie įsigeria į audinį, o tokias dėmes pakankamai sunku pašalinti. Be to, į siaurus sėdynių kraštelius (pavyzdžiui, palei siūles) dažnai pribyra dulkių, trupinių, kuriuos išvalyti taip pat nelengva. Tinkamai parinkti užvalkalai uždengia tokius tarpelius, todėl į juos nepatenka nešvarumų ir pačios sėdynės išlieka funkcionalios ilgiau.

Automobilinių sėdynių užvalkalai – tiesiog būtini tiems, kas turi augintinių ir dažnai su jais keliauja. Tiek šunys, tiek katės yra linkę šertis, tad ir automobilyje nuolat palieka daugybę plaukų. Be to, savo nagais augintiniai gali subraižyti sėdynes, o ką jau kalbėti apie jų apgadinimą dantimis. Patvarūs ir lengvai valomi užvalkalai padeda apsaugoti automobilio saloną nuo apgadinimo ir palengvina kasdienę jo priežiūrą. Šiuo atžvilgiu dėmesio itin verti specialūs apsauginiai užvalkalai, dedami tarp priekinių ir galinių sėdynių. Ant jų daugeliui gyvūnų įsitaisyti yra netgi patogiau.

Skirtingos medžiagos ir jų privalumai

Tam, kad priimti tinkamą sprendimą būtų paprasčiau, patariama susipažinti su medžiagomis, iš kurių gaminami automobilinių sėdynių užvalkalai. Galima išskirti keturis pagrindinius jų tipus. Vertėtų atminti, kad nepriklausomai nuo tipo užvalkalai gali būti universalūs arba pasirenkami individualiai, pagal automobilio modelį.

Veliūras

Šis audinys atrodo itin prabangiai ir stilingai. Veliūras yra pagamintas iš poliesterio ir medvilnės, jis savo išvaizda primena aksomą. Nors ir nėra toks atsparus vandeniui, jis puikiai tinka tiems, kurie nori ypatingo komforto ir stilingai atrodančio automobilio salono.

Natūrali ir dirbtinė oda

Šios medžiagos dažniausiai naudojamos specialiems užtiesalams, kurie derinami prie tokio paties tipo sėdynių. Tiek natūrali, tiek dirbtinė oda nesugeria skysčių, todėl net ir išpylę gėrimą lengvai pašalinsite skystį. Renkantis verta atsiminti, kad odos pakaitas prižiūrimas kiek lengviau ir yra pigesnis. Jei norite sukurti vientisą įvaizdį, tokių priemonių spalvą patariama derinti prie transporto priemonės salono.

Tekstilė

Tekstiliniai automobilinių sėdynių užvalkalai pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu. Nors jų medžiaga yra pakankamai tvirta, ji atrodo estetiškai ir suteikia tinkamą komfortą. Šio tipo užvalkalus lengva pritaikyti įvairaus tipo sėdynėmis, todėl tai – vienas iš universaliausių pasirinkimų.

Atsižvelgus į išskirtines kiekvienos medžiagos savybes, paprasta išsirinkti sau labiausiai tinkančią ir patinkančią priemonę. Visgi dėmesio verta skirti ir papildomam funkcionalumui. Pavyzdžiui, įsigyti galima ir specialių masažinių užvalkalų. Jie itin naudingi tiems, kas prie vairo praleidžia daug laiko.

Kaip prižiūrėti sėdynių užvalkalus?

Tam, kad naujai įsigytas produktas kuo ilgiau atrodytų gerai ir būtų švarus, verta pasirūpinti tinkama jo priežiūra. Nepriklausomai nuo užvalkalų medžiagos, jų negalima lyginti ar valyti cheminiu būdu. Taip pat šių priemonių negalima mirkyti vandenyje ir gręžti. Daugumą užvalkalų geriausia skalbti šaltame vandenyje, o po to padžiauti vietoje, kurios nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai.

Automobilinių sėdynių užvalkalai yra puikus pasirinkimas kiekvienam, siekiančiam pasirūpinti tvarkingu savo transporto priemonės salonu arba norinčiam jį atnaujinti. Tad pasinaudokite šiais patarimais ir įsigykite būtent tai, ko reikia.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: