Kovo 11-osios Patriotinėse eitynėse bus reikalaujama Vilniui sugrąžinti Vytį (nuotraukos, video) (31)

Kovo 11-osios eitynės 2018 m. | Rengėjų nuotr.

Kovo 11-osios eitynės 2018 m. | Rengėjų nuotr.

Kovo 11 d., pirmadienį, 16 val. Vilniuje, vyks kasmetinės, jau tradicija tapusios Kovo 11-osios patriotines eitynės  skirtos pažymėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šiemet pagrindinis eitynių šūkis – „Sugrąžinsim Vytį Vilniui!“.

Eitynių dalyviai kviečiame rinktis Katedros aikštėje prie paminklo Vilniaus įkūrėjui Lietuvos Karaliui Gediminui nuo 16 val. Eitynės Gedimino prospektu pajudės 16.30 val., o 17 val. Lukiškių aikštėje prasidės mitingas „Sugrąžinsim Vytį Vilniui!“.

Eitynių renginį Vilniaus miesto savivaldybėje pateikė ir suderino Vytautas Stepas, vienas šių eitynių pradininkų, Jonas Burokas, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos garbės pirmininkas ir Sakalas Gorodeckis, Užupio Respublikos premjeras, Vilniaus bendruomenių asociacijos bei Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos (LTRS) pirmininkas.

„Žygiavome ir žygiuosime patriotinėse eitynėse kartu su jaunimu pagerbdami laisvės kovotojų auką, atkuriant Lietuvos valstybę. Širdis džiaugiasi, matant, kad mūsų vėliavas perima tvirtos jaunimo rankos, gindamos mūsų bendrus tautos idealus bei vertybes: Vytį ir lietuvių kalbą“ –  sako Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos garbės pirmininkas Jonas Burokas.

„Šių metų eitynėse akcentuojame valstybės simbolio – Vyčio įtvirtinimo Vilniuje, istorinėje Lietuvos sostinėje, svarbą. Keliantys abejones dėl Vyčio įamžinimo Lukiškių aikštėje, išreiškia nepagarbą savo istoriniam valstybiniam simboliui.  Siekiame ir sieksime, kad dabartiniai ir būsimi valstybės vyrai nestokotų ryžto priimti sprendimus valstybingumo įtvirtinimo, o ne simbolių paniekinimo dvasioje. Džiaugiamės, kad šiemet į Kovo 11-osios eitynes įsijungė ir Sąjūdžio pradininko Arvydo Juozaičio telkiamas visuomeninis sambūris „Lietuva yra čia“. Esame dėkingi visiems geros valios Lietuvos žmonėms, remiantiems pamatines nepriklausomos valstybės ir  tautos suverenumo vertybes bei dalyvaujantiems tradicinėse Kovo 11-osios patriotinėse eitynėse. Matydami, kad stiprėjant vienybei stiprėja ir skaldytojiškų jėgų pastangos kviečiame visus, kuriems brangi Tėvynė, Tauta ir Kovo 11-osios idealai, nepasiduoti skaldytojų įtekmei ir nepriklausomai nuo politinių orientacijų ar partinių skirtumų dalyvauti Kovo 11-osios patriotinėse eitynėse, prasidėsiančiose nuo 16 val.“ – sakė vienas iš eitynių rengėjų LTRS pirmininkas Sakalas Gorodeckis.

Jau tradicinėmis tapusių patriotinių Kovo 11-osios eitynių ištakų reikia ieškoti jaunimo nepatenkinto Kovo 11-osios oficioziniais renginiais spontaniškose 2000-ųjų metų akcijose. Būtent tuomet Lietuvos Respublikos teisėsaugos tarnybų suskaičiuoti 46 asmenys su patriotinėmis dainomis pražygiavo Vilniaus Senamiesčio gatvėmis. 2001 m. šie ir kiti jaunuoliai vėl išėjo į Gedimino prospektą ir nuo to laiko tai tapo nepertraukiama gyvybinga tradicija.

Iki 2008 metų Vilniaus, Lietuvos sostinės, valdžia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventės viešai nešvęsdavo ir gatvės būdavo tuščios, o žmones praleisdavo gautą laisvadienį kaip kas išmanė. Ne vienerius metus eitynių dalyviai buvo ir yra persekiojami už savo patriotinių jausmų pareiškimą viešumoje. Įsibaiminę statutinių Lietuvos valstybės tarnybų vadovai šalindavo savo kolegas iš savo gretų už dalyvavimą Kovo 11-osios eitynėse, be jokių formalių administracinių nuobaudų. Tik 2009 metais pirmą kartą buvo išduotas suderinimas („leidimas“) Kovo 11-osios eitynėms, suteikiantis galimybę pasinaudoti Lietuvos piliečių konstitucine teise. Tačiau tai nereiškė, kad baigėsi šių eitynių idėjų ir jos dalyvių demonizavimas. Kilusi jaunimo patriotinių jausmų banga privertė Lietuvos valdžią ir politikus, įsitikinusius patriotizmo monopolio turėjimu, atsibusti ir rengti šventes viešumoje, kurios pradėjo žadinti ir versti žmones, kokių pažiūrų ir net orientacijų jie bebūtų, Kovo 11-ąją švęsti viešai.

„Jaunimui bręstant ir jungiantis įvairių patriotinių nuostatų žmonėms, jos kito ir plėtėsi, tačiau išlaikė savo pagrindinę idėja – Lietuva yra vieninteliai pasaulyje lietuvių tautos namai“, – sakė vienas iš Kovo 11-osios pradininkų V. Stepas.

***

Kovo 11-osios eitynių puslapis Veidaknygėje: www.facebook.com/events/1067718613430790/

Kovo 11-osios eitynės ir mitingas 2018 m. (Audriaus Rudžio, Liutauro Stoškaus kalbos mitinge):

Visas 2018 m. Kovo 11-osios eitynių ir mitingo Lukiškių aikštėje vaizdo įrašas:

2018 m. Kovo 11-osios eitynių vaizdai:

Kovo 11-osios eitynės 2017 m.:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

31 komentaras

 1. ŽEMAITIS:

  Tai čia iš serijos tų reikalavimų, kuriuos Tautos forumas į mūsų universitetines pašto dėžutes atsiuntė?

  Pasakysiu – apgailėtini, populistiniai reikalvimai. Iš visos jų aibės galėčiau nebent ar dviems pritarti. O visi kiti (keliolika) apgailėtinas populizmas, kurio įgyvendinimas būtų žalingas Lietuvai.
  O dėl Vyčio – iš esmės tai smulkmena. Bet Lukiškių aikštei jo neraikia. Miestui stinga laisvalaikio praleidimo, pramogų, šeimoms skirtų vietų, o ne kažkokių paminklų, kurių Vilniuje ir taip per daug.
  Tegu Matijošaitis juos Kaune stato 🙂

  • VARDAN TOS:

   Ar Vilnius toks mažas, kad Lukiškėmis apsiriboja? Ir visos pramogos vien čia telkiasi?
   Joms kiekviename kitame mikrorajone vietos rasti galima. Žinoma, jei stiklainių verslui nėra būtina kiekvieną Vilniaus senamiesčio cm įstiklinti…
   Kita vertus – žiūrint kokios pramogos. Juk ne visoms VISA a. reikalinga 🙂 .
   Taigi – Vytis tikrai niekam problemų nekelia, vienvaldystės pretenzijų nenereiška ir linksmintis netrukdo. Tad nereikia jo baidytis. Tik – kodėl tos pramogos tokios NETOLERANTIŠKOS? Gal pramogomis taip organizmą ir sielą išderino, kad tapo nesveikos, viskam ir visiems alergiškos, tik save pakenčia?

   • Žemyna:

    Atrodo, jog būtent laidoje „Studija 50” (šiandienos, kovo 10 d.) kalbėjo Gintaras Karosas, laikantis save stilizuoto VYČIO autoriumi.
    Kadangi šiandienos
    lrt.lt/mediateka/irasas/1013714670/studija-50-2019-03-10
    laidos įrašo dar neradau, jis, ko gero, atsiras tik kone po savaitės, po laidos pakartojimo 03.14 d. vakare.
    lrt.lt/mediateka/irasas/1013714670/studija-50-2019-03-14
    (Deja, po LRT svetainės pertvarkos viskas taip pakeista, kad senų kompiuterių naudotojams atimta galimybė ne tik žiūrėti, bet ir klausyti bei rasti norimą laidą LRT svetainėje.)

    Laidoje net ir labiausiai pažangiems ir vakarietiškiems prieinamai paaiškinta, kodėl bet koks daiktas/objektas negali tapti valstybės simboliu (net ir toks meno šedevras, kaip kalvelė).
    Tik reikalas tas (mano supratimu), jog čia ne tiek pats Vytis kaltas, kiek mūsų vis dar mero – pasaulio lietuvio – jaunatviškumas ir noras prie „pažangiausių” pritapti ir net juos pralenkti. Jis vis primena savo pasisakymais, jog Vilnius – laisvas pasaulio miestas. Taip besamprotaudamas, jis labai gražiai nutyli Vilniaus statusą – Lietuvos sostinė.
    Taigi, paknopstom lėkdamas į „pažangą”, jis nė nepastebėjo, jog jau atsidūrė „vperedi Jevropy vsej” – jog jau ir visas pažangiausias šalis aplenkė. Juk dar neteko girdėti, jog kokios nors pasaulio valstybės atsisakė savo sostinių bei bet kokių ženklų, simbolių, liudijančių, jog ir kokios valstybės sostinė šis miestas yra?
    Jei tai ne mero sumanymas, tai gal koks užsienietis bando čia tai įgyvendinti, ko savoje valstybėje nepavyko, nes jos sostinės meras „atsilikęs kietakaktis”, nenori sostinės išsostinti, valstybės išvalstybinti.

 2. ŽEMAITIS:

  Va, štai šitą patį ir aš gavau 🙂
  Įdomu, ar jame daugiau nacionalizmo, ar socializmo? O gal ir to, ir to. Kažką primena… 🙂

 3. Išties:

  Tamsta ,,Žemaiti”, malonėkit persikelt su savo įžvalgom į Delfi.lt,-ten tinkiamiausia jums vieta.

 4. Jonas:

  Reiškia eisime už VYTĮ. Gaila, kad inteligentijos tarpe tokios ambicijos. Čia matyti Propatrijos ragiukai. Ar Radžvilas taip skaldo ar Sinica pateko į konservatorių įtakos lauką? Tur būt jsu ir neberaikia klausti – pateko.

 5. Skalvis:

  Vilniui sugrąžinti Vytį !?! Jokiu būdu! Tai būtų spyris lenkams į klyną. Kaip Vytis žiūrėsis ant lenkiško paso!?! Viską, kas nesižiūri ant lenkiško paso – turi būt pašalinta! Daug jau padaryti, tik, atrodo, Gedimino pilis užstrigo….

 6. Pagal visuomenių, valstybių tradiciją herbai nuo seno yra laikomi pagarboje, šventume. Paprastai juos maklioti draudžia Herbo įstatymai. Toks draudimas Herbo įstatyme nustatytas ir Vyčio atžvilgiu. Tačiau nepaisant įstatymo “valstiečiams”, jų Skverneliui valdant pasidėjo Vyčio kaip Lietuvos valstybės herbo paminklomaninis makliojimas. Kas yra ne kas kita, kaip pagarbos, šventumo herbui žmonių sąmonėje ištrynimas, prilygstantis valstybės ardymui. Susidarius šiai Vyčio paminklomanijai valstybei belieka viena išeitis keisti savo herbą. Taigi eitynėse labiau derėtų reikalauti pakeisti Vyčio herbą kitu arba kad šią Vyčio paminklomaninę maklionę imtų stabdyti prokuratūra keldama ikiteisminio tyrimo bylas.

 7. TROTA:

  Vilniui turi būti sugrąžintas staugiantis vilkas. Vilnius prikakotas visokių ” paminklų” kuriuos greitu laiku nugriaus pvz. prie Neries ,,Šūdvamzdis”.

 8. T0mas J.:

  Kviečiu pasirašyti už Vytauto Radžvilo komiteto teisę dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.
  Pasirašyti už Visuomeninį rinkimų komitetą „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ galite čia:

  goo.gl/LfYH1v

  PARAGINGITE IR KITUS, BŪTINAI !

 9. Diedas:

  Patriotinės eitynės turi būti švarios, be politikos ir politikų, su nuoširdžiais reikalavimais.
  Lauk iš tautinių renginių visokiausius juozaičius ir radžvilus, mūsų patriotinių jausmų pagalba besistengiančius pripulti prie lovio.
  Kriuksinčioms kiaulėms vieta tarp tokių pat, kaip ir jie patys.

  • Skalvis:

   Tik pamanykit: lietuviai veža savo pinigus lenkams ir skatina lenkų verslą, lenkai pompuoja iš 40 gręžinių naftą ir valdo visą Lietuvos naftos produktų rinką, lietuviai padėjo lenkams Ukraina ubagais paleisti ir prisijunkti ją…..nuostabi dviejų šalių draugystė! Kas dar taip gražiai sutaria ? O čia: Vytį Vilniui! Tik dviejų šalių gražios draugystės priešai gali tai reikalauti. Stabdykim juos ! Šaunu, kad tiek daud čia tai suprantančių. Nepasišiukšlinsim prieš brolišką draugystę!

   • T0mas J.:

    Diedai,
    atsakyk prašau – ką kiauliško yra mums padaręs Radžvilas?
    Atsakyk, nes kitaip liksi šmeižiku.

    • Perkūno Paukštis:

     Radžvilas – tikras Pagonis, Pagonybės sergėtojas,

    • Diedas:

     Tik kiaulės braunasi prie lovio.
     Doras žmogus savo noru į šūdą nelips.

     Ir ne tiktai.
     Kiekvienas einantis balsuot šlepteri į karviašūdį ir su ta smardve gyvena iki kito imįnimo į mėšla.
     Eidamas balsuoti, tu pritari šio metu egzistuojančiai nei Lietuvai nei jos žmonėms netarnaujančiai sistemai ir palaikai valdžioje esančią kriminalinio lygio gaują.
     Reikia būti visišku ablavūku, kad tikėt, jog po rinkimų paties, ar šalies gyvenime kažkas pasikeis.(jeigu tiki, reiškia tave apgavo)
     Pasikeis tik galvos, pasikeis jų gyvenimas, bet sistema liks ta pati.
     Vienintelis teisingas kelias į pokyčius, visiškas rinkimų boikotas.
     Tai vienintelis taikus kelias pasiekti ne snukių pamainymo, bet relių pokyčių.
     Kiaulės labiausiai bijo, kad jų lovys bus apverstas.

     • T0mas J.:

      Panašu kad tu esi tas diedas iš mano močiutės pasakos: gyvena diedas su bobu ir sugriuva su lovu.
      Žmogus norintis būti politiku yra kiaulė, o žmogus dalyvaujantis rinkimuose yra mėšlinas? Esi neprotingas, jei sakai kad gyvenimas pasikeis neinant balsuoti. Niekada nebus taip, kad neis niekas, o jeigu taip ir nutiktų – būtų labai lengva klastoti..
      Papasakok – kas tavo įsivaizdavimu nutiktų neinant niekam balsuoti.

     • Žemyna:

      Neėjimas balsuot =
      a) palikimas savo balsalapio kitiems naudotis (kol kas, deja, tam nepakankamai užkertamos galimybės!);
      b) žymus palengvinimas prasibrauti prie valdžios „lovio” tiems, kas sumaniai organizuoja reikiamą balsuotojų skaičių. Beje, jiems tai žymiai rimtesnė pagalba, negu balsai UŽ, nes kiekvieno kandidato gautų balsų procentas labiau didėja, MAŽĖJANT DALYVAVUSIŲ SKAIČIUI!
      Savo protestą prieš konkrečias kandidatūras galime pareikšti, riebiai išbraukdami jų pavardes – tuo ne šiaip gadinsime biuletenį, bet ir konkrečiai asmenis nurodysime, kurie per rinkėjų norus ir galvas valdžion brukasi…

 10. Laumėjantis:

  Tai kaip suprantu, kovo 11-ąją iš Katedros aikštės pajudės dvi eisenos: viena 15.00 val., kita – 16.00. Klausimas: kurioje iš šių eisenų dalyvaus skustagalviai, kurioje – satanistai, kurioje – murzininkai? Ir ar tarp šių dviejų eisenų nepasimes Dovydas Kacas?

  • Apolitas Runkelis - Patvorinis:

   Kantrybės, nedaug liko laukti ir sužinosite už ką žygiuos skustagalviai, už ką satanistai…O dėl Kaco tai jo, negražiai gavosi. Ne juokais supyks Dovydas… Tokios gudrios provokacijos, iš niekšų nacionalistų, net pats sukčiausias žydas negalėjo tikėtis… 😀
   O jei rimtai, nei verkt, nei juoktis…

 11. Romas:

  Truputis apie žodį populizmas, kurį (su minuso ženklu) naudoja ne tik “Žemaitis”, bet ir didžioji žiniasklaida:
  Populizmas – nuo žodžio popolo (tauta). Šiuo žodžiu, kaip keiksmažodžiu dažniausiai kaltinami politikai ar kitokie visuomenės veikėjai. Tai absurdas, kuris parodo iki ko savo vertybėse yra nusivažiuota.

  Juk politikų paskirtis – tarnauti tautai. Tokia pat priedermė turėtų būti ir didžiosios žiniasklaidos. Ir net visos valstybės… Jie visi (pagal idėją) turėtų būti – populistai…

  Kam jie tarnauja, jeigu populizmas yra blogis?

  • ŽEMAITIS:

   Taip, populizmas yra blogis. Ir jokie čia išvedžiojimai nebūtini.

   Visam pasaulyje populizmas suvokiamas vienodai – kaip neįgyvendinamus pažadūs visuomenei (naiviajai jos daliai) dalyjantys politikai, tokiu būdu siekiantys įtikti giliau nemąstantiems žmonėms.

   Štai tai vadinamo populizmu ir Japonijoje, ir Kanadoje, ir Lietuvoje, ir visur kitur.

   Tad ir toliau galit aiškint savo teorijas – bet tai bus tokio pat lygio “įžvalgos”, kaip ir “septintojo Žemės judėjimo atradimas” 🙂

 12. Perkūno Paukštis:

  Vytis – tai šventos Pagonybės simbolis.

 13. Dslyvausim:

  Būtinai ateisim 16 ,val su draugais, su šeimomis. Jau beveik du dešimtmečius tautiškas jaunimas rengia. Ir saugo Laisvės aukurą. Alternatyvios eitynės tik skaldo. Reikia eiti kartu. Bet PP nori eiti atskirai, tegul

   • Kęstutis:

    …kai tik pateikiau, supratau, kad tai “pro patria” ple …ple ple ple… gaila, jog Alke nėra galimybės ištrinti ar pataisyti savo pasisakymo, ištaisyti klaidas… Seniai sakiau, kad įtikėję į krikščioniškas “vertybes”, blaiviai mąstyti jau nebe sugeba… įspėjau ir dėl Radžvilo, kad jam jau stogas važiuoja. Pasijuto Radžvilas ir jo “pro ple ple”, kaip dievo išrinktieji. Jiems jau su “atstumtaisiais” eiti bendroje eisenoje ne lygis… Greitai po rinkimų sužinos savo tikrąjį “lygį”…

 14. Arūnas:

  šaunu, broliai lietuviai, skaldykimės kiek galim. Na, kad Jaunoji Lietuva per 30 metų nepajėgė su tautininkais dėl bendrų veiksmų, tai čia iš serijos “kiekvienam diedui po partiją, kiekvienai bobai po judėjimą”. O dabar ieškokim ką toliau galima pašalinti, gal Juozaitį ar Radžvilą, o gal abu, todėl dar daugiau skatinkim susipriešinimą tarp jų komandų. Na ir Sinicai kliuvo, bet jis gavo ne pirmas ir ne paskutinis. Ir šmeižtų papilkim daugiau, nes gal ir nesuveiks, bet smirdės… “liaudies gynėjai” laukia …

 15. Česlovas:

  Žygiuosim 16 val. su šių eitynių pradininkais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: