Pusiaužiemio pėsčiųjų žygis (0)

Pusiaužiemio pėsčiųjų žygis | Rengėjų nuotr.

Pusiaužiemio pėsčiųjų žygis | Rengėjų nuotr.

Sausio 26 d., šeštadienį, Salake (Zarasų r.) vyks 10,5 km pusiaužiemio pėsčiųjų žygis: „Metų posūkis į vasarą“.

Žygio dalyviai kviečiami rinktis prie Salako bažnyčios (Bažnyčios g. 28). Iš čia ir prasidės pusiaužiemio žygis.

Sausio 25 d. nuo seno yra vadinama viduržiemiu arba pusiaužiemiu. Šią dieną šeimininkai įvertindavo žiemos laikotarpiui sukauptus maisto, pašarų, malkų ir kitų atsargų išteklius. Be to, sakoma, kad šią dieną barsukas išlenda iš olos ir stebi orą. Jeigu diena pasitaiko saulėta, tai barsukas pabūgęs savo šešėlio atbulas lenda atgal – tuomet žiema dar tęsis ilgai. Jeigu diena apsiniaukusi, jis išlenda iš olos ir eina pasivaikščioti – reiškia pavasaris jau ne už kalnų.

Taigi, jei norite išsiaiškinti, ar sausio 25 d. barsukas buvo išėjęs pasivaikščioti ir prisiviliojo šiltąjį metų laiką kuo greičiau sugrįžti į mūsų kraštus, kviečiama sausio 26 d., dalyvauti Pusiaužiemio pėsčiųjų žygyje: „Metų posūkis į vasarą“.

Jei būdami prie Salako bažnyčios jausitės lyg už 100 mūrų sienų ir stebėsitės sakralinio objekto didingumu, tuomet dar labiau savo įspūdžius praturtinsite pakilę į bažnyčios bokštą. Čia maždaug iš 65 m aukščio galėsite apžvelgti Salako miestelį. Salako bažnyčios bokštas bus pirmoji galimybė imtis barsuko pėdsakų paieškų. Juk stebint iš aukštai tiek daug galima pamatyti!

Atsisveikinę su bažnyčia keliausite pušynu, kuriame išbandysite tikros žiemos malonumus brisdami per pusnis tęsite barsuko pėdsakų paieškas. Kartu turėsite progą pasigrožėti paskutinio ledyno suformuotu kraštovaizdžiu.

Besigrožint gamta pasieksite Ganiavos ežerą ir pasukę į dešinę išvysite Giteniškės pilkapyną. Galiausiai, susipažinę su IX-XII a. sėlių laidojimo papročiais minsite mįslę keturgyslę: kokį žvaigždyną atkartoja pilkapių išdėstymas?

Paįvairinę barsuko paieškas smagiomis užduotimis, tęsite žygį grožėdamiesi Ganiavos telmologiniu draustiniu, kuriameia nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 1 d. peri paukščiai.

Kelionei įpusėjus Mergežeris bus puiki vieta, begeriant šiltą arbatą ir valgant namų gamybos sumuštinius  pailsėti bei pasiklausyti legendų apie velnią, į šį ežerą nusitempusį dailią mergelę.

Užkandus drąsiai ir mikliai apeisite visą Mergežerį ir brisite į pelkę. Taką čia bus praminę briedžiai, o gal bus užklydęs ir pats barsukas. Taigi, pelkėje taip pat bus proga paieškoti  barsuko pėdsakų.

Pusiaužiemio pėsčiųjų žygio plakatas | Rengėjų nuotr.

Pusiaužiemio pėsčiųjų žygio plakatas | Rengėjų nuotr.

Trasai baigiantis tikriausiai jau būsite aptikęs barsuko pėdsakus, todėl atsipūtęs turėsite progą susipažinti su senosiomis žydų kapinėmis, o sugrįžęs į Salako miestelį aplankysite Salako kapines ir jose esantį partizanų kapą bei stalinizmo aukų paminklą.
Tam, kad barsuko pėdsakų paieškos būtų malonesnės  žygio rengėjai pataria avėti neperšlampamus batus ir dėvėti šiltus drabužius.

Tėveliai, kurie nori kartu su mažaisiais leistis į žygį turėtų atsižvelgti į tai, jog vaikams iki 10 m. ši kelionė gali būti per daug sudėtinga.

Atsidėkodami už žygį galėsite paremti parko veiklas įsigydami parko lankytojo bilietą už 1 €.

Žygio vieta ir laikas: 09:45 val. renkamasi ir susipažįstama Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios automobilių stovėjimo aikštelė (Bažnyčios g. 28);
Žygio pradžia: 10 val, pabaiga: 14:00-15:00 val.

Norintys dalyvauti žygyje turėtų užsirašyti: parkas@grazute.lt arba kristina.ivanovaite@sartaigrazute.am.lt, arba tel.: 867865085.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *