Birželis Lietuvoje – karinių pratybų mėnuo (0)

Kariai | kam.lt nuotr.

Kariai | kam.lt nuotr.

Lietuvoje prasideda aktyvus karinių pratybų sezonas, kai vienu metu šalyje treniruosis keliolika tūkstančių karių.

Didžiausios nacionalinės pratybos Lietuvos kariuomenės istorijoje „Perkūno griausmas“ prasidėjo naktį. Lietuva, laikydamasi skaidrumo ir atvirumo principų, į šiandien prasidėjusias didžiausias Lietuvos istorijoje nacionalines pratybas pasikvietė tarptautinius stebėtojus iš keturių kaimyninių valstybių. Kvietimas Baltarusijos, Rusijos, Suomijos ir Švedijos atstovams buvo išsiųstas balandžio pabaigoje per Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizaciją. Rusijos stebėtojai oficialiai patvirtino, kad neplanuoja atvykti stebėti pratybų. Atsisakymo priežastis nenurodoma.

Per šias pratybas Lietuvos kariai ir pareigūnai daugiausia treniruosis veikti be sąjungininkų taikos ir karo meto sąlygomis. „Perkūno griausme“ dalyvaus kariai ir ginkluotosioms pajėgoms karo atveju priskirtinų tarnybų, tokių kaip policija ar pasieniečiai, pareigūnai.

„Perkūno griausmas“ bus tik vienos iš kelių pratybų, birželį vyksiančių Lietuvoje ir kitose Baltijos jūros regiono šalyse. Klaipėdos uoste šiuo metu prisišvartavę 32 sąjungininkų laivai su maždaug 3 tūkst. jūreivių – jie dalyvaus pirmadienį prasidedančiose pratybose „Baltops“.

Šie mokymai prasidės parodomąja jūrų desanto išsilaipinimo operacija Nemirsetoje, paskui laivai išvyks treniruotis pietinėje Baltijos jūros dalyje. Operaciją planuoja stebėti Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos ir užsienio šalių diplomatai, gynybos atašė ir kiti svečiai.

Sekmadienį Baltijos regione taip pat prasidės tarptautinės pratybos „Kardo kirtis“. Jose iš viso dalyvaus 18 tūkst. karių iš 19 NATO ir partnerių šalių, o Lietuvoje treniruosis iki 4 tūkst. karių.

Dalį pratybų etapų galės stebėti ir visuomenė – žmonėms bus matoma jūrų desanto išsilaipinimo operacija Nemirsetoje, kitą sekmadienį Lukiškių aikštėje Vilniuje ir Brastos gatvėje Kaune vyks karinės technikos parodos.

Lietuvos kariuomenė perspėjo, kad pratybų laikotarpiu šalies keliais judės kur kas daugiau karinės technikos nei paprastai. Kariuomenė teigia suderinusi, kad Baltijos jūroje vyksiantys mokymai netrukdytų civilinei laivybai.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: