Šimtmečio maratonui sukurtas išskirtinis medalis su heraldiniu Vyčiu (0)

Vilniaus maratono medalis su Vyčiu | Augusto Didžgalvio nuotr.

Vilniaus maratono medalis su Vyčiu | Augusto Didžgalvio nuotr.

Visų „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyvių šiemet laukia išskirtinė dovana – medalis su heraldiniu Vyčiu. Jo projektas ir nauji maratono marškinėliai pristatyti drauge su 15 metų maratono medalių paroda.

Išskirtinio dizaino medalis

Itin griežtai saugomas ir išskirtinai instituciniam naudojimui skirtas tautos simbolis Vytis šiemet papuoš visų „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyvių kaklus. „Tai unikalus atvejis. Džiaugiamės, jog mūsų idėja medalį dekoruoti originaliu heraldiniu Vyčiu buvo patvirtinta. Tai bus svari dovana kiekvienam ne tik už įveiktą distanciją, bet ir aktyvų valstybingumo šimtmečio paminėjimą“, – sakė VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Valavičius.

Maratono distanciją pasirinkusiems bėgti dalyviams šiemet bus įteikti ir šias dvi progas simbolizuojantys marškinėliai.

15 metų istorijos – medalių parodoje

Šalia šių metų medalių ir marškinėlių eksponuojami visi per 15 maratonų Vilniuje medaliai. Šios kolekcijos savininkas – Darius Jurgaitis dar nepraleido nei vieno maratono Vilniuje ir yra vienas iš 5 bėgikų šiemet prie 42,195 km starto linijos stosiančių jubiliejinį 15-ąjį kartą.

Parodos atidaryme dalyvavusi olimpietė ir „Danske Bank Vilniaus maratono“ nugalėtoja Diana Lobačevskė,

„Pirmasis mano matratonas buvo 2008 m. Labai gerai jį atsimenu, nes laimėjau. O su juo prasidėjo ir mano sportinė karjera“, – šypsosi olimpietė D. Lobačevskė.

Šiemet prie maratono prisideda ir treneriai, bėgimo klubų vadovai ir bendruomenės atstovai. Nuo gegužės bėgimo klubai ir treneriai kviečia prisijungti prie jų ir nemokamai pasiruošti maratonui ar kitai pasirinktai distancijai.

Paroda keliaus po Lietuvą

Pirmieji „15 metrų istorijos“ parodą galės išvysti vilniečiai vėliau paroda keliaus į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ir Panevėžį. Kiekviename mieste planuojamas susitikimas su bėgikų bendruomene, sportininkais.

Parodą bus galima apžiūrėti šiose Sportland parduotuvėse:

gegužės 7-20 Vilniuje (Gedimino g. 20)

gegužės 21- birželio 3 Kaune (Akropolyje)

birželio 4-17 d. Klaipėdoje (Akropolyje)

birželio 18 – liepos 1 d. Šiauliuose (Akropolyje)

liepos 2-15 d. Panevėžyje (Ryo)

Maratonas Vilniuje pirmą kartą surengtas 2004 m. Jame dalyvavo 200 bėgikų iš 10 pasaulio šalių. Bėgant metams renginys augo, o bėgimo šventė įtraukė vis daugiau žmonių. Šiemet šioje bėgimo šventėje tikimasi itin gausos per 14 tūkstančių dalyvių skaičiaus.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: