Žiemos švenčių pabaiga Naisiuose (0)

Šventės atidarymas | Rengėjų nuotr.

Šventės atidarymas | Rengėjų nuotr.

Gruodžio 26–30, sausio 2, 3 ir 6 dienomis, Naisiuose šurmuliavęs kalėdinis miestelis vietovę pavertė mažąja Lietuvos Kalėdų sostine, į kurią atkeliavo tūkstančiai lankytojų.

Prie kultūros namų suspindo šventinė eglė, papuošta pačių naisiečių gamintais žaislais, aplink augančiuose medžiuose sušvito elektrinės girliandos. Šalia sukosi vaikystės karuselė ir stovėjo namelis, kuriame su dovanomis visų laukė Kalėda. Grupė „Kitava“ gruodžio 26 d., koncertavusi mobiloje lauko scenoje paskelbė šventės pradžią.„Ledo šalimi“ virtusioje sporto salėje koncertinę sceną apgaubė stilizuota balta eglė, šalia švietė tokie pat balti medžiai, kitos dekoracijos. „Ledo šalyje“ koncertavo mažieji atlikėjai, vyko kalėdinė mugė ir mokomieji užsiėmimai. Muzikines programas žiūrovams dovanojo vaikų dainavimo studija „Nieko tokio“, meninės vaikų studijos „Mikitukas“ ir „Pūūūka“. Lankytojai noriai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse. Naisių moterų klubas „Austėja“ mokė lankstyti servetėles, vaišino morkų pyragais. Šio klubo narė Jurgita Plakienė veidukus dabino šventiniais piešiniais ir dalijosi makiažo paslaptimis. Naisių moterų kūrybos studija „Ieva“ mokė iš karoliukų susiverti apyrankę. Naisių mezgėjų klubas pačią pirmąją šventės dieną kvietė pasigaminti kalėdinį žaisliuką. Daug dėmesio sulaukė Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro piešimo ant veidukų pamokos. Pasigaminti odos papuošalų ir įvairių aksesuarų padėjo Naisių mokyklos technologijų mokytoja Rima Šimkuvienė ir jos pagalbininkė Lina Tolušienė. Tautodailininkas Mindaugas Turolevičius mokė lipdyti iš molio.

Kalėda | Rengėjų nuotr.

Kalėda | Rengėjų nuotr.

Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose spektaklius rodė „Naisių vasaros teatras“ ir iš Vilniaus atvykusi „Teatriuko“ trupė. Sausio 6 d., kalėdinio miestelio renginius vainikavo įspūdingas šiauliečių miuziklas „Mergelė uogelė“, kuriame dalyvavo per šimtas įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo.

Šiauliečių miuziklas „Mergelė uogelė“ | Rengėjų nuotr.

Šiauliečių miuziklas „Mergelė uogelė“ | Rengėjų nuotr.

Ne tik pačius mažiausius, bet ir gerokai vyresnius (net ir užaugusius!) viliojo susitikimas su pačiu Kalėda. Įsikūręs jaukiame namelyje jis pasveikino, išklausė ir apdovanojo kiekvieną pas jį atvykusį. Šalia Kalėdos namelio aptvare ganėsi ir visus džiugino Naisių žirgyne auginami sportiniai žemaitukai.

Kalėdos namelis | Rengėjų nuotr.

Kalėdos namelis | Rengėjų nuotr.

Šventiškai papuoštos ir kitos Naisių erdvės. Baltų arenos viršuje iš tolo švietė didžiules sniego gniūžtes simbolizuojantys rutuliai, Laimės ežero saloje lankytojus pasitinko angelų skulptūros ir grojantis pianinas. Nors žiema švenčių metų sniego ir šaltuko pašykštėjo, bet daugelis svečių nepabūgo aplankyti ir šių vietų, šiek tiek nutolusių nuo šventinio centro.

Meninė vaikų studija – „Mikitukas“ | Rengėjų nuotr.

Meninė vaikų studija – „Mikitukas“ | Rengėjų nuotr.

Šventės rengėjai – asociacija „Naisių bendruomenė“ ir „Naisių vasaros teatras“. Įdėtas darbas ir lūkesčiai pasiteisino: kelias dienas trukusiame renginyje apsilankė ir gera nuotaika dalijosi tikrai daug žmonių. Džiugu, kad atvyko ne tik Šiaulių, Pakruojo, Joniškio, bet ir tolimesnių miestų ir rajonų gyventojų, iš Lietuvos emigravusių tautiečių, žiemos šventes sutikusių gimtinėje, būta ir užsieniečių. Rengėjai dėkoja kiekvienam, padėjusiam kurti šventę, visiems apsilankiusiems joje ir dovanojusiems džiaugsmo sau, artimiesiems ir aplinkiniams.

Karuselė | Rengėjų nuotr.

Karuselė | Rengėjų nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: