Lietuviai vis dažniau nori darbuotis lankstaus darbo būdu (0)

efoto.lt | Sauliaus nuotr.

efoto.lt | Sauliaus nuotr.

Išmaniosios technologijos ir spartus internetas jau keletą metų leidžia be problemų darbuotis lanksčiai, t.y. ten kur darbuotojui patogiau ir jam priimtinu metu. Lietuvos personalo paieškos specialistai pastebi, kad lietuviai vis dažniau teiraujasi, ar naujojoje darbovietėje bus tokios galimybės. Siekiant paskatinti lankstaus darbo stiliaus kultūrą Lietuvoje, bendrovės „Microsoft Lietuva”, „Omnitel” ir „Teo” birželio 12 d. jau trečią kartą orengia „Lankstaus darbo stiliaus dieną”.

„Kartu su tobulėjančiomis technologijomis keičiasi ir mūsų gyvenimo ritmas. Dažnas jau nebedirbame griežtai nuo 9 val. iki 18 val. – neretai asmeninis gyvenimas vis dažniau persipina su darbu. Ir tai normalu – juk vieni esame produktyvesni anksti ryte, o kiti – vakare. Todėl turime prisitaikyti prie 21 amžiaus tendencijų ir suteikti galimybes savo darbuotojams dirbti taip, kaip jiems patogiau”, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva” generalinis direktorius.

Tyrimų bendrovės „Ipsos Mori” atlikta apklausa atskleidė, kad penktadalis smulkių ir vidutinių įmonių darbuotojų darbuojasi iškart atsikėlę, prieš pat eidami miegoti ar pavalgę vakarienę, o kas dešimtas – keliaudami į darbą ar iš jo. 55 proc. apklaustųjų mano, kad mobiliosios technologijos padeda taupyti laiką, padidina jų produktyvumą ir leidžia pasiekti geresnį darbo ir asmeninio gyvenimo balansą.

Lietuviai dažniau nori lankstumo

Lankstaus darbo kultūros plėtrą Lietuvoje pastebi ir tarptautinės personalo sprendimų bendrovės „Manpower” direktorė Božena Petikonis – Šabanienė.

„Iš kandidatų vis dažniau girdime pageidavimus turėti lankstesnes darbo valandas bei galimybę nors kartais dirbti iš namų. Keletas mūsų klientų jau nuo seno tokias sąlygas siūlo savo darbuotojams – fiksuoja tam tikras valandas per savaitę, kada būtina darbuotis biure, o likusį laiką darbuotojai pasiskirsto savo nuožiūra. Tai dažniausiai stebime komunikacijos, IT, finansų sektoriaus bendrovėse”, – teigia B. Petikonis – Šabanienė.

Kviečia vieną dieną darbuotis lanksčiai

Birželio 12 dieną (penktadienį) visi norintys kviečiami iškeisti biurus į gryną orą ir atvykti keletą valandų darbuotis į „Vasaros terasą” Vilniuje (Vilniaus g. 39). Nuo 10 iki 13 val. vyksiančio renginio dalyviai galės ne tik lanksčiai dirbti gryname ore, bet ir pasidomėti lankstaus darbo stiliaus kultūra ir galimybėmis. Negalintys atvykti į renginio vietą, kviečiami dirbti iš ten, kur jiems patogiausia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: