Mano, kad pažabos sukčiavimą, jei registruos SIM kortelių pirkėjus (2)

Theunlockr.com nuotr.

Theunlockr.com nuotr.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) įregistravo Elektroninių ryšių įstatymo pataisas, kuriomis siekia, jog norintys įsigyti SIM korteles privalėtų registruotis išankstinio apmokėjimo kortelių pardavimo vietoje, pateikę asmens dokumentą.

VRM teigia taip siekianti pažaboti nusikalstamumą, nes esą bet kuriame spaudos kioske įsigijus SIM kortelę, asmuo naudodamasis ja gali daryti nusikalstamas veikas ir būti ramus, kad jo duomenys išliks anonimiški.

Šiuo metu išankstinio mokėjimo korteles SIM įsigijusių asmenų duomenų kaupimas yra privalomas Norvegijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Slovakijoje ir Bulgarijoje.

Seimo narys Kęstutis Daukšys sako, kad VRM užmojis kaupti išankstinio apmokėjimo SIM kortelių savininkų duomenis – ne pati geriausia mintis, nes vargu, ar pavyks pasiekti norimą rezultatą ir sustabdyti telefoninius sukčius ar kitus nusikaltėlius.

„SIM kortelių savininkų duomenų registravimas ir kaupimas esą turėtų padėti telefoninio sukčiavimo ar melagingų pranešimų prevencijai. Tačiau esu tikras, kad siūlomas reguliavimas problemos iš esmės neišspręs. Tie, kurie nenori laikytis įstatymų, daro ir žada daryti nusikalstamas veikas, SIM kortelę nesunkiai galės įsigyti kaimyninėje Latvijoje ar Lenkijoje. Tuo tarpu mobiliojo ryšio bendrovėms teks didelė finansinė ir žmogiškųjų išteklių paieškos našta, siekiant užregistruoti visus SIM kortelių pirkėjus“, – sako K. Daukšys.

Darbo partijos frakcijos seniūnas taip pat atkreipė dėmesį, kad šalyje jau yra nupirkta beveik 2  mln. kortelių ir suregistruoti jų turėtojus būtų iš tiesų nelengva užduotis.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: