Kviečia pažintinė kelionė į kosmosą (0)

Kosminė odisėja plakatasGamtininkai turi GaDi. Matematikai ir informatikai turi Midi. Fizikai turi FiDi. Kinas turi Pavasarį. Muzika turi Supynes. O VDA ir LMTA jaunieji kūrėjai jau antrus metus kviečia į Kosminę odisėją, kurios metu jie reaktyviniais kūrybos pliūpsniais nusės kultūrines padanges savo darbais.

Šis Studentų meno dienų renginys išsiskiria tuo, kad jo metu sukuriama galimybė jauniesiems menininkams pristatyti savo kūrybą plačiajai visuomenei ir profesionalams. Projektas skatina jaunuosius kūrėjus veikti Lietuvos meno lauke/rinkoje ir kuria tarpdiscipliniško bendradarbiavimo galimybes, o sulauktas visuomenės dėmesys ir didelis dalyvių skaičius pateisina jaunųjų kuratorių – Dovilės Daunoravičiūtės ir Rasos Kavaliauskaitės – pastangas atgaivinti, išvystyti ir pritaikyti šiuolaikiniam meno laukui jau sovietmečiu sukurto renginio koncepciją.

Šiais metais renginys vyks balandžio 10–24 dienomis ir kitaip negu pernai užims ne tik Senamiesčio, bet ir Naujamiesčio erdves. Taip siekiama prisidėti prie idėjos paversti Naujamiestį gyvu, kūrybingu miesto rajonu, atveriant dar daugiau erdvių menui ir interaktyvaus pobūdžio renginiams. Taip pat šiemet bus siūloma itin įvairiapusiška renginių programa – Pop up galerijos, kontaktų vakaras, parodos, performansai, tiesioginės transliacijos iš kitų VDA fakultetų, dirbtuvės, kinas, slaptas knygynas, poezijos skaitymai, koncertai ir kt.

Tai vienintelis dviejų savaičių trukmės tarpdisciplininis menų festivalis Vilniuje, pasižymintis kultūrinių renginių gausa ir suteikiantis progą lankytojams nemokamai susipažinti su jauniausios menininkų kartos idėjomis bei tendencijomis. O kūrėjams suteikiama galimybė pristatyti savo kūrinius ne tik galerijų patalpose, bet ir industrinėse Naujamiesčio erdvėse, kur drąsiai galima išeiti iš akademinių kūrybos apibrėžimų, eksperimentuoti, kurti bendrus tarpdisciplininius ir performatyvius kūrinius, rengti dirbtuves, seminarus, taip dar karjeros pradžioje atrandant savitą raiškos būdą ir savą auditoriją.

Kelionės pradžia – balandžio 10 d. 18 val. parodų salėse „Titanikas“ (I a., Maironio g. 3, Vilnius). Kelionei pasiruošti privaloma balandžio 7 d. 19 val. Ievos Tarejevos ir Eglės Vladkevičiūtės performanso „PORTALAS NR. “ metu tuo pačiu adresu.

Dalyvauja: aDDo, Agota Zdanavičiūtė, Aistė Žegulytė, Ayten Huseynova, Anastasija Sosunova, Andrius Gaučas, Vasara Visockaitė, Evelina Fokina, Andrius Labašauskas, Arnas Augutis, Barbora Guželytė, Dominykas Canderis, Dovilė Bagdonaitė, Dovydas Alčauskis, Eglė Puodžiūnaitė, Monika Ivaškaitė, Gabrielė Adomaitytė, Indrė Liškauskaitė, Gabrielė Gervickaitė, Gabrielė Vingraitė, Gabrielė Zubauskaitė, Galintas Laurišas, Gintarė Kvedarauskaitė, Gražina Eimanavičiūtė, Greta Bernotaitė, Gudrita Lapė, Ieva Baublytė, Indrė Liškauskaitė, Jeronimas Seibutis, Julija Linkutė, Julijana Zavjalova, Justė Svirskaitė, Karolina Voicechovskaja, Laura Marija Balčiūnaitė, Linas Spurga (jaunesnysis), Marija Valeškaitė, Matas Janušonis, Miglė Pužaitė, Mykolė Ganusauskaitė, Orilė Aleknavičiūtė, Raminta Juozapavičiūtė, Rokas Valiauga, Rolanas Stankūnas, Saulius Kmieliauskas ir Žymantas Katinas, SEN Svaja, Simonas Nekrošius, Ūla Šveikauskaitė, Virginija Armonavičiūtė, Vygintas Orlovas, Zigmas Vagonis, Žilvinas Bražukas, Živilė Minkutė, Ieva Tarejeva, Eglė Vladkevičiūtė, Goda Lukaitė, Česlovas Lukenskas, Adelė Liepa Kaunaitė, Ieva Ripinskytė.

PML dirbtuvės: Marija Baranauskaitė, Greta Bernotaitė, Inga Galinytė, Monika Liutkutė, Rima Narbuntaitė, Živilė Minkutė, Julijana Zavjalova. Vadovės – performanso ir gyvo meno festivalio CREATurE Live Art steigėjos ir kuratorės Vaida Tamoševičiūtė bei Daina Pupkevičiūtė.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: