Teismas atmetė Ž. Pinskuvienės skundą – Širvintose rinkimai vyks pakartotinai (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Išnagrinėjęs bylą pagal pareiškėjos Živilės Pinskuvienės skundą, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) šį skundą atmetė ir konstatavo, jog Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimas dėl 2015 m. savivaldybių tarybų rinkimų rezultatų vienmandatėje Širvintų rajono apygardoje Nr. 48 pripažinimo negaliojančiais yra teisėtas.

Byloje nustatyta, kad duomenys apie galimus Savivaldybių tarybų rinkimo įstatymo 6 straipsnio 1 dalies nuostatų pažeidimus

(vykstantį ir galimą rinkėjų balsų pirkimą, rinkėjų pavėžėjimą ir kt.) dėl 2015 m. kovo 15 d. pakartotinių Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų buvo teikiami tiek rinkimų metu, tiek jiems pasibaigus. LVAT teisėjų kolegija atsižvelgė į byloje surinktos informacijos, kuri buvo teikiama VRK ir teisėsaugos institucijoms, visumą, ir ypač į jos šaltinių įvairovę – rinkėjai, kiti rinkimuose dalyvavę kandidatai, kitų rinkimuose dalyvavusių politinių partijų atstovai, rinkimų stebėtojai, pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ stebėtojai, policijos užfiksuoti faktai. LVAT vertino, kad minėti duomenys buvo pakankamas pagrindas VRK išvadoms, jog buvo perkami rinkėjų balsai, todėl nebuvo užtikrinti pagrindiniai rinkimų principai bei buvo iškreipta dalies Širvintų rajono savivaldybės rinkėjų valia, t. y. buvo padarytas šiurkštus paminėtų Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostatų pažeidimas.

Teismas konstatavo, jog nepaisant to, kad šiuo atveju nėra nustatytas tikslus pirktų balsų skaičius, nustatytų įstatymo pažeidimų mastas VRK buvo pakankamas tam, kad konstatuoti šiurkštų Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimą. Atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo praktiką, LVAT taip pat pabrėžė, jog nagrinėjamu atveju konstatavus šiurkštų aptariamų įstatymo nuostatų pažeidimą, nebeturi esminės reikšmės tai, kokiam rinkėjų skaičiui buvo padarytas poveikis ar kiek balsų buvo nupirkta už atlygį.

LVAT šiandien taip pat priėmė sprendimą, kuriuo pripažino, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pagrįstai ir teisėtai netenkino pareiškėjo „Klaipėdos“ visuomeninio rinkimų komiteto skundo dėl įvykusio balsų perskaičiavimo bei patvirtino galutinius Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus Klaipėdos miesto rinkimų apygardoje Nr. 20.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: