Seimo narė L.Dmitrijeva piktinas LRT paskleista informacija (1)

L.Dmitrijeva

L.Dmitrijeva

„Reaguodama į LRT televizijos 2014 m. rugsėjo 21 d. transliuotoje laidoje „Savaitė“ pateiktą melagingą ir tendencingą informaciją apie Lietuvos rusų sąjungą bei vis dažniau pasikartojančius atvejus, kai manipuliuojant viešąja nuomone Lietuvoje bandoma kurstyti tautinę nesantaiką, pareiškiu, kad pateikti faktai apie Lietuvos rusų sąjungos ir partijos „Vieningoji Rusija“ pasirašytą bendradarbiavimo sutartį bei planuojamą rengti mitingą prieš draudimus, ribojančius rusų teisę mokytis gimtąja kalba Lietuvoje, yra melagingi ir klaidinantys, o tokios informacijos pateikimas iškreipiant tikruosius faktus galimai dar labiau kursto tautinę neapykantą ir kiršina Lietuvos gyventojus.

Lietuvos rusų sąjunga jau 19 metų teisėtai veikia Lietuvoje, savo veikloje vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais bei pagarbos demokratijai ir žmonių gerovės užtikrinimo principais, todėl neabejojame, kad šiuo, mūsų šaliai ypatingai sudėtingu metu, kovai su naujai iškylančiomis grėsmėmis turi susitelkti ne tik visos valdžios struktūros, bet ir žiniasklaida, kuri turi ypač atsakingai, nešališkai, pagrįstai ir objektyviai skleisti informaciją.

Tikėdama, kad nacionalinis transliuotojas turi prisiimti visą atsakomybę ne tik už skleidžiamą informaciją, bet ir už pasekmes, kurias gali sukelti tokios informacijos skleidimas, o pagrindinis iš Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigų išlaikomos žiniasklaidos priemonės tikslas turėtų būti visuomenės sutelkimas, o ne jos skaldymas, kreipiausi į LRT televiziją, prašydama paneigti apie Lietuvos rusų sąjungą skleidžiamus tikrovės neatitinkančius duomenis, bei į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybą, prašydama įvertinti laidos kūrėjų veiksmus ir ištirti susidariusią situaciją“ – rašoma išplatintame pranešime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Kažin:

    Seniai pastebėjau, kad Lietuvoje yra dvi rusų organizacijos panašiais vardais: Lietuvos rusų sąjunga ir Lietuvos rusų alijansas. Tačiau žiniasklaida jų neskirdavo, nors jų politinės orientacijos yra skirtingos. Matyt, žiniasklaidai turėti tokį neaiškumą yra paranku. Gali būti, kad tuo suinteresuotai yra pasinaudota ir šį kartą. Žinoma, kad tokiu atveju yra gera galimybė vienai organizacijai veikti prieš kitą. Antai, atrodo, kad Lietuvos rusų sąjunga prie LLRA organizuojamų politinių akcijų nesideda, ypač tautinių mažumų klausimais, o Rusų alijansas su LLRA veikia išvien, rinkimuose dalyvauja bendru sąrašu. Suprantama, kad atskira Lietuvos rusų sąjungos politinė pozicija negali nesiutinti LRAA ir su ja besivienijančio Rusų alijanso. Juolab, kad savivaldybių rinkimai čia pat, tad reikia daryti maišalynę rinkėjų galvose… Taigi pats laikas skleisti visokius nebūtus dalykus apie politinius varžovus. O ko LRT žurnalistams baimintis, tarkim, dėl melagingumų, juk nurodyti informacijos šaltinį neprivalu. Taigi demokratijoje, jei nėra sąžiningumo, galimi atvejai, kuomet belieka manyti – gal ir buvo, gal ir ne…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: