Prasidėjo Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (video) (0)

Filmo „Domino efektas“ akimirka

Filmo „Domino efektas“ akimirka

„Skalvijos“ kino centre Vilniuje prasidėjo vienuoliktasis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF).

Rugsėjo sostinės renginių kalendoriuje jau dešimtus metus ryškus akcentas tenka Tarptautiniam Vilniaus dokumentinių filmų festivaliui. Tai didžiausias ir seniausias tarptautinis dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse bei vienintelis šio kino žanro festivalis Lietuvoje.

Per dešimtmetį VDFF užsiaugino dokumentikos mylėtojų būrį ir kasmet džiaugiasi matydamas ne tik pažįstamus, bet ir naujus veidus. Šiemet naujausia dokumentika su atradimais ir naujais patyrimais jūsų laukia rugsėjo 18–28 d.Tradiciškai festivalio programą sudarys pagrindinė programa (naujausi tarptautiniuose kino festivaliuose apdovanoti filmai), specialioji programa (filmai aktualia tema), nusipelniusio dokumentinio kino kūrėjo retrospektyva, konkursinė Baltijos šalių dokumentinių filmų programa.

Festivalį pradėjo lenkų režisierių Elviros Nievieros ir Piotro Rosolovskio filmas „Domino efektas“. Sukurti filmą apie Abchaziją ir ten pirmą kartą vykstančias tarptautines domino varžybas režisierę paskatino lenkų režisieriaus reportažas apie Abchaziją ir jame išsakyta mintis.

Pagrindinėje programoje bus parodyti devyni filmai, tarp jų bus galima išvysti ir Michelio Gondry filmą „Ar aukštas žmogus yra laimingas?“. Tai animacinė kelionė, nukelianti į JAV lingvisto ir politinio mąstytojo Noamo Chomsky‘io pasaulį.

Taip pat ir filmą „Teismas Vengrijoje“, dokumentuojantį dvejus su puse metų trukusį teismo procesą, kur teisiama serijinių žudikų grupė, per metus nužudžiusi šešis romų tautybės žmones. Jį pristatys režisierė.

Festivalio retrospektyvoje bus pristatyti ukrainiečių režisieriaus Sergejaus Bukovskio filmai.

„Bukovskis pradėjo kurti Perestroikos laikais, filmas „Stogas“ ir „Rytoj šventė“ tuo metu atskleidė tarybinį absurdą ir paradoksus, o pirmąjį pilno metro jis sukūrė prodiusuojant Spielbergui. Juos suvedė kartu tai, kad jis inicijuoja filmus apie holokaustą“, – sako VDFF programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė.

Festivalio filmai bus rodomi kino centre „Skalvija“ ir kino teatre „Pasaka“, festivalis truks iki rugsėjo 28-osios. Per festivalio uždarymą lietuviško filmo premjera – rugsėjo 27-ąją bus parodytas režisieriaus Rimanto Gruodžio filmas „Sėkmės metai“.

Festivalio žiūrovai galės ne tik pasižiūrėti įdomiausius pastarųjų metų dokumentinius filmus, bet ir susitikti bei pabendrauti su pasaulinio garso dokumentikos kūrėjais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: