Ukraina, Moldova ir Gruzija pasirašė istorines asociacijos sutartis su ES (video) (6)

Asociacijos sutarties pasirašymas, Briuselis birželio 27 d. | tvnewsroom.consilium.europa.eu nuotr.

Asociacijos sutarties pasirašymas, Briuselis birželio 27 d. | tvnewsroom.consilium.europa.eu nuotr.

Birželio 27 d. Briuselyje vykstančios Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu Ukraina,  Moldova ir Gruzija pasirašė istorinęs asociacijos sutartis su Europos Sąjunga (ES).

Sutartis Lietuvos vardu pasirašė Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasirašymo ceremonijoje savo valstybėms atstovavo Ukrainos Prezidentas Petro Porošenko, Moldovas Ministras Pirmininkas Iurie Leanca ir Gruzijos Ministras Pirmininkas Iraklis Garibašvilis.

Ukrainos vadovas P. Porošenko sutartį pasirašė Prezidentės D. Grybauskaitės padovanotu plunksnakočiu, kuris buvo specialiai pagamintas lapkritį vykusiam Vilniaus viršūnių susitikimui.

„Šiuo metu, kai Rytų partnerės patiria stiprų spaudimą ir turi atremti agresiją, o viso regiono saugumui kyla tiesioginė grėsmė, Ukraina, Moldova ir Gruzija renkasi europinę ateitį. Tai labai svarbus žingsnis, kuris paskatins šių valstybių pažangą ir atvers naujas galimybes kurti geresnį ir saugesnį gyvenimą žmonėms“, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, labai svarbu, jog kuo greičiau būtų įgyvendintos Asociacijos sutarčių nuostatos – vykdomos reformos, kovojama su korupcija, realiai pradėtų veikti laisvosios rinkos principai, stiprinama įstatymo viršenybė ir demokratizacija. Prezidentės teigimu, Lietuva ir visa ES tvirtai remia Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos siekius ir yra pasirengusios suteikti visą būtiną pagalbą.

Asociacijos sutarties viena esminių dalių – visaapimantis ir gilus laisvosios prekybos susitarimas, kuris paskatins ES prekybą su Rytų partnerėmis, abipusius ekonominius ir verslo ryšius, sumažins muitų mokesčius, sustiprins investicijų apsaugą.

Rytų Ukrainoje nesiliaujant neramumams, Europos Vadovų Taryba šiandien ketina priimti išvadas dėl padėties šioje Europos valstybėje, kurioje dar kartą smerkiama Krymo aneksija ir išsakoma tvirta parama Ukrainos Prezidento Petro Porošenkos pateiktam taikos planui.

„Dabar jau galime pasakyti, kad Rytų partnerystės Vilniaus viršūnių susitikime kelti tikslai pasiekti. Šiandien pasirašytais Asociacijos susitarimais galutinai įtvirtintas Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos žmonių pasirinktas Europos kelias“, – taip  šį istorinį įvykį įvertino Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak ministro, be didelės simbolinės šių susitarimų reikšmės, Asociacijos susitarimai turėtų teikti ir konkrečią praktinę naudą Rytų partnerystės valstybių ir ES piliečiams, verslo bendruomenei. Tačiau, kad tai pasiektų, Asociacijos susitarimus pasirašiusios Ukraina, Moldova ir Gruzija turės savo nacionalinę teisę suderinti su ES teisynu bei įgyvendinti daug politinių, ekonominių ir socialinių reformų.

2013 metų lapkričio mėnesį Vilniuje vykusiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime buvo parafuoti ES Asociacijos susitarimai su Moldova ir Gruzija. Asociacijos susitarimo su Ukraina politinė dalis buvo pasirašyta kovo 21 dieną. Šiandien Briuselyje pasirašius likusius skirsnius, buvo formaliai užbaigta susitarimo, kaip vientiso instrumento, pasirašymo procedūra.

Asociacijos sutarties pasirašymo apžvalga:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  “Tai labai svarbus žingsnis, kuris paskatins šių valstybių pažangą ir atvers naujas galimybes kurti geresnį ir saugesnį gyvenimą žmonėms“, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

  Tos naujos galimybės privertė bemaž milijoną Lietuvos žmonių palikti savus namus ir gyventi svetur, su baime grįžti namo. Bolševikinės gaujos valdoma Lietuva yra prastas pavyzdys kitiems.

 2. Suvalkietis:

  Sveikinimai Ukrainai ! Tai puiki pradžia. Tai pergalė prieš klastingą okupantų, melagių maskolių kraštą, kainavusi Dangaus Šimtinės gyvybes Maidane. Slava Ukraini ! Lietuva visada su jumis.

  • N:

   Kliedesiai. Greitai ES žlugs, o Ukraina dar greičiau taps Rusijos federcijos subjektu. Žlugus ES Lietuva irgi ja taps. Norite ar nenorite, Vakarams ateina galas, o po 10-15 metų pasauline kalba vietoje anglų bus rusų.

    • lukas:

     bent kol kas matosi, kad rusų politika, požiūris į žmogų daug moralesnis, nei ‘vakariečių’. Be psichozės, t.sk. ir portalose ir twittere, kartais Ragozinas tik ką nors ‘supeza, ir “žirikas’, bet jis jau etatinis

     • Klausimas:

      Moraliau tai moraliau, tačiau atminkite – Rusijoje irgi pilna parazituojančių veikėjų, kurie prisidengdami Rusijos interesais daro savo juodus darbelius. Todėl sunku būna atskirti kur yra Rusijos veiksmai, o kur parazitų, prisdengiančių Rusija.
      Susitvarkykime su savais parazitais, o tada galėsime greit juos atpažinti kur jie bebūtų ir jau žinosime ką su jais daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: